Zapraszamy wszystkich nowych i obecnych użytkowników do logowania się na nowe forum
http://forum.chevroletteampoland.com/



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: C77
2013-05-07, 11:55
?wiat?a do jazdy dziennej LED w Aveo II
Autor Wiadomość
ernet 
Ernet

Model Samochodu: Aveo 1.2 T250 SD - czarny
Dołączył: 19 Gru 2012
Posty: 83
Skąd: Tor
Poziom: 8
HP: 0/159
 0%
MP: 76/76
 100%
EXP: 2/19
 10%
Wysłany: 2012-12-30, 22:15   

miHu napisał/a:
ernet napisał/a:
Montaż w serwisie

Można wiedzieć za ile $$ ?

Oczywiście: 150 zł.
 
     
rgilu
Rgilu


Model Samochodu: Lacetti
Dołączył: 24 Paź 2012
Posty: 13
Skąd: Bielsko-Biała
Poziom: 2
HP: 0/30
 0%
MP: 14/14
 100%
EXP: 3/8
 37%
Wysłany: 2013-02-26, 23:52   Małe pytanie

Też chcę zainstalować światła do jazdy dziennej. Kupiłem takie z automatycznym wyłącznikiem - z każdego światła mam 3 przewody - plus, minus, oraz sterowanie automatem, które należy podpiąć pod "postojówki".

W swoim opisie napisałeś że plus i minus podłączyłeś bezpośrednio do klem akumulatora - czy wtedy światła nie będą się palić cały czas - tzn nawet wtedy gdy kluczyka nie będzie w stacyjce. Przy takim podłączeniu moje właśnie tak się palą.

Prawdopodobnie muszę wpiąć się do kabla "ignition" czyli napięcie po przekręceniu kluczyka ale gdzie go szukać.

Aha i mój samochód to Lacetti HB (wiem że post dotyczy Aveo) - może ktoś pomoże.
 
     
user_02 
---

Model Samochodu: brak
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Lip 2010
Posty: 945
Skąd: Śląsk
Poziom: 27
HP: 17/1795
 1%
MP: 857/857
 100%
EXP: 28/83
 33%
Wysłany: 2013-02-28, 22:42   Re: Małe pytanie

rgilu napisał/a:
[...]każdego światła mam 3 przewody - plus, minus,[...]
W swoim opisie napisałeś że plus i minus podłączyłeś bezpośrednio do klem akumulatora - czy wtedy światła nie będą się palić cały czas - tzn nawet wtedy gdy kluczyka nie będzie w stacyjce.

Kolega wyżej napisał że podłączył "-" i "+" prosto pod akumulator, a ten "trzeci przewód" podłączył pod postojówki (8 zdjęcie):
Cytat:
Kabelek z centralki do świateł postojowych podłączyłem tutaj:





Cytat:
Prawdopodobnie muszę wpiąć się do kabla "ignition" czyli napięcie po przekręceniu kluczyka ale gdzie go szukać.


Musisz posprawdzać które światła zapalają się w określonych pozycjach stacyjki, potem miernik w łapę i przemierzyć obwód który nas interesuje (żeby się upewnić) i do niego się ew. wpiąć (raczej obwód świateł ).

Na 100% wszystkie napięcia po stacyjce (bez stałego +12V) są w zegarku, ale trochę bez sensu ciągnąć kabel ze wnętrza :roll:



Wszystkie połączenia (najlepiej lutowane) trzeba dobrze zabezpieczyć przed wilgocią - proponuję koszulki termokurczliwe + ew. taśma (ale nie wymagane)

rgilu napisał/a:
Aha i mój samochód to Lacetti HB (wiem że post dotyczy Aveo) - może ktoś pomoże.

Lepiej założyć swój temat w dziale Lacetti "Elektryka i elektronika", bo przez takie posty robi się bajzel na forum.
_________________
Tworzymy nową przyszłość :)
 
     
miHu 
odźwierny

Model Samochodu: Aveo II+ sedan 1,2 8V z BRC seq24, 2007/2008
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 20 Mar 2010
Posty: 282
Skąd: EPJ
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 25/35
 71%
Wysłany: 2013-03-02, 22:55   

rgilu napisał/a:
W swoim opisie napisałeś że plus i minus podłączyłeś bezpośrednio do klem akumulatora - czy wtedy światła nie będą się palić cały czas - tzn nawet wtedy gdy kluczyka nie będzie w stacyjce. Przy takim podłączeniu moje właśnie tak się palą.


Panowie, wszystko zależy co się kupiło. Jak oszczędnie to teraz trzeba kombinować.
Mam ledy Philipsa które posiadają taki "automat" który wykrywa podwyższone napięcie (które to z kolei jest dopiero po uruchomieniu silnika) i dopiero wówczas ledy są włączane. Sam akumulator ma 12V więc światła się nie świecą. Rozwiązanie jest bardzo proste i montaż też.
Niedogodnością takiego "automatu" (jeśli można to tak nazwać) jest to, że po wyłączeniu silnika ledy świecą się jeszcze przez ok. 10 sek.
_________________
"Ten typ tak ma?" - oto jest pytanie
 
     
tomaszko 

Model Samochodu: Chevrolet AVEO
Wiek: 42
Dołączył: 16 Maj 2014
Posty: 1
Skąd: Sosnowiec
Poziom: 1
HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 0/9
 0%
Wysłany: 2014-05-16, 15:23   

Witam

zakupiłem teraz światełka LED do jazdy dziennej i stoję przed montażem - tutaj widzę jest wszystko fachowo to rozpisane ze zdjęciami. Mam tylko kłopot z jedną sprawą - podpięcie kabelka do świateł postojowych - gdzie to najlepiej wpiąć - jakieś wskazówki lub fotka -
bo + i - z akumulatorka biorę ;)

z góry dziękuję za odpowiedź
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: