Zapraszamy wszystkich nowych i obecnych użytkowników do logowania się na nowe forum
http://forum.chevroletteampoland.com/

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: C77
2013-02-14, 11:11
Spiralka grzejna - diesel
Autor Wiadomość
majcher 
komandor Tarkin

Model Samochodu: Chevrolet Cruze 2.0 150KM diesel sedan
Poziom: 10
HP: 0/230
 0%
MP: 110/110
 100%
EXP: 17/22
 77%
Wysłany: 2011-05-29, 18:52   Spiralka grzejna - diesel

Witam,

Jakiś czas temu miałem przyjemność jeździć samochodem dostawczym z silnikiem diesel Kia Pregio. W tym samochodzie przed włączeniem silnika, należy odczekać, aż przestanie się świecić kontrolka spiralki grzewczej (dodatkowo był sygnał dźwiękowy do czasu jej zgaśnięcia) (podejrzewam, że trzeba zaczekać aż się nagrzeje).

Jak to jest w Cruze ? Jest tam kontrolka spiralki, ale nie zapala się ona w żadnym momencie. Nie wiem, czy przed odpaleniem mam zaczekać chwilkę, czy odpalać od razu ?

nadamus
[Usunięty]

Poziom: 32
HP: 82/2753
 3%
MP: 1314/1314
 100%
EXP: 67/111
 60%
Wysłany: 2011-05-29, 19:28   

ta kontrolka spiralki to sie nazywa fachowo kontrolka świecy żarowej ;-) wystepuje tylko w silnikach diesla i ma za zadanie podgrzanie powietrza wpływającego do komory spalania aby ułatwić zapłon ;-) we wszystkich silnikach diesla zalecane jest uruchomienie silnika po zgasnieciu kontrolki- latem nastepuje to bardzo szybko (mozna nawet tego nie zauwazyc bo temperatura powietrza jest "wysoka" - wiec praktycznie sie nie zapala), zima trzeba troche poczekac ;-) a w tej kii- mozesz zmienic ja na nowa - poprawi to zaplon zina (podejrzewam ze stara juz powoli konczy zywot)

majcher 
komandor Tarkin

Model Samochodu: Chevrolet Cruze 2.0 150KM diesel sedan
Poziom: 10
HP: 0/230
 0%
MP: 110/110
 100%
EXP: 17/22
 77%
Wysłany: 2011-05-29, 19:43   

Ah w ten sposób :-) Dla mnie to było mylące, bo w Kia ta kontrolka świeciła się zawsze przez kilka sekund, niezależnie od temperatury (przynajmniej takie miałem wrażenie).

Poza Tematem:
Nodamus <--- Zapytałem Cie w innym wątku (Cruze a gaz), jak tam u Ciebie się sprawy mają, czy udało Ci się zakupić Cruze'a z gazem. Byłbym wdzięczny za odpowiedź :-)

Odpowiedz do tematu