Zapraszamy wszystkich nowych i obecnych użytkowników do logowania się na nowe forum
http://forum.chevroletteampoland.com/



Poprzedni temat «» Następny temat
Dolot ? Turbina? Poszukiwanie przyczyn
Autor Wiadomość
herman00 

Model Samochodu: Captiva 2,0D 2006
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 10 Maj 2011
Posty: 89
Skąd: Wawa
Poziom: 8
HP: 0/159
 0%
MP: 76/76
 100%
EXP: 8/19
 42%
Wysłany: 2015-09-15, 12:49   Dolot ? Turbina? Poszukiwanie przyczyn

Mam przebieg 148.000km.
Od niedawna świst, przy przyspieszaniu głównie na III i IV biegu w granicach 1900-2800rpm staje się bardzo dokuczliwy - czy to może być coś z turbiną ? Przedwczoraj podczas parkowania usłyszałem wyraźny, nienaturalny dla silnika mojego auta stukot, zupełnie jak "cykanie" poczciwego starego Ursusa C330. Podniosłem maskę i szukałem skąd to cykanie dochodzi i w pewnym momencie stukanie ustało. Wczoraj znów to samo, po około 1 minucie od zdjęcia nogi z gazu stukanie ustało. Dodałem gazu na biegu jałowym i znów stukało i przestało po około 1 minucie. Znów dodałem gazu, podszedłem do komory silnika, ścisnąłem rurę od turbiny i było czuć wyraźne stukanie, które ustało. Zdjąłem filtr powietrza i stukanie było bardzo głośne, po czym po minucie ustało. Czy to może jakiś problem z dolotem powietrza, albo coś z zaworami, jakby powietrze się gdzieś cofało. Ale jak to stukanie ucichnie, to silnik chodzi równiuteńko jak nowiutki diesel. Gdyby regulacja zaworów była zła, to na biegu jałowym też by się chyba coś działo. Znajomy, który mi serwisuje auto ma wieloletnie doświadczenie ale nie jest ani dolotowcem, ani turbiniarzem więc mi nie pomógł. Czy mieliście podobne objawy ?
 
     
John Wayne

Model Samochodu: Captiva LT 2.0D, 2007
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 02 Lut 2015
Posty: 93
Skąd: Gdynia/Poznań
Poziom: 8
HP: 0/159
 0%
MP: 76/76
 100%
EXP: 12/19
 63%
Wysłany: 2015-09-15, 19:18   

To może zdejmij przewody dolotowe od turbiny i przy pomocy lusterka oceń stan łopatek i sprawdź ewentualne luzy. Od tego bym zaczął. Swoją drogą nie wiedziałem, że są aż takie wąskie specjalizacje w mechanice :)
 
     
miks 

Model Samochodu: Captiva 2.0 auto. i Cruz 1.6
Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 07 Sty 2015
Posty: 65
Skąd: Katowice
Poziom: 6
HP: 0/104
 0%
MP: 49/49
 100%
EXP: 14/14
 100%
Wysłany: 2015-09-16, 18:35   

John Wayne napisał/a:
Swoją drogą nie wiedziałem, że są aż takie wąskie specjalizacje w mechanice
O "turbiniarzach" słyszałem (oczywiście pod inną nazwą) ale dolotowcy to dla mnie też nowość :D
_________________
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: