Zapraszamy wszystkich nowych i obecnych użytkowników do logowania się na nowe forum
http://forum.chevroletteampoland.com/

Poprzedni temat «» Następny temat
Nadmuch na szyby baga?nika KOMBI
Autor Wiadomość
m81wwski

Model Samochodu: Lacetti 1.6 kmb
Poziom: 1
HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 3/9
 33%
Wysłany: 2014-11-18, 09:05   Nadmuch na szyby bagażnika KOMBI

Cześć,

Mam pytanie do właścicieli modelu kombi. Po zakupie okazało się, że niestety wentylacja nie jest mocną stroną Lacetti. Aktualnie mocno parują mi szyby tylne pasażerów, a te szybki w bagażniku pomimo, że teoretycznie mają nawiewy to są cały czas zaparowane. Sprawdziłem ręką przy włączonym nawiewie tylko na nogi i niestety z tych nawiewów nie wydostaje się praktycznie żadne powietrze :)

Pytanie czy u was też tak jest?

Pozdr. Marcin

iskat1973 

Model Samochodu: Chevrolet Nubira 1,8
Poziom: 12
HP: 0/319
 0%
MP: 152/152
 100%
EXP: 13/27
 48%
Wysłany: 2014-11-18, 19:32   

Niestety tak . Ujeżdżam na taksowce takie auto o jak mam 2,osoby z tylu to szyby zaparowane na maxa. Najgłupsze jest to ze jak ustawie nawiew na przednią szybę to 3/4 powietrza leci na nogi a 1/4 na szybę przednią. A nie lubię ciagle jeździć z włączoną klimą poprzez przycisk ten obok przycisku podgrzewania tylnej szyby i lusterek.

Mirek79 

Model Samochodu: Chevrolet Lacetti
Poziom: 6
HP: 0/104
 0%
MP: 49/49
 100%
EXP: 1/14
 7%
Wysłany: 2014-11-18, 23:21   

To sprawdź czy nie masz coś źle złożone w sterowaniu nawiewu (cięgna od pokręteł), bo u mnie jak dam nawiew na przednią szybę to w 95% właśnie na nią dmucha, a nie na nogi 3/4 i 1/4 na szybę przednią. Mówię dlatego, żeby sprawdzić, ponieważ znajomy tak miał, jak mechanicy poprawiali mu "zimne luty" w sterowaniu ogrzewania tylnej szyby, klimy i obiegu zamkniętego, coś pomieszali z założeniem cięgien od pokręteł i też mu nie dmuchał nawiew tam gdzie ustawił. Poprawili i jest ok. Marcin sprawdzę, czy u mnie w kombi coś wieje na te tylnie szybki i dam Ci znać.

Mirek79 

Model Samochodu: Chevrolet Lacetti
Poziom: 6
HP: 0/104
 0%
MP: 49/49
 100%
EXP: 1/14
 7%
Wysłany: 2014-11-22, 11:45   

Witam, sprawdziłem, jeździłem teraz z włączonym ogrzewaniem, faktycznie jest cieplej w okolicy tych kratek z tyłu, ale jakiś mocnych podmuchów tam nie czuć, powiedziałbym nawet, że nie dmucha tamtędy wcale. U mnie nawet jak mam trzy osoby na pokładzie, nie parują szyby bardzo( te tylne bagażnika też), a jak już zaparują to włączam klimę i w momencie odparują. Moje porady są takie: sprawdzić filtr kabinowy, w Nubirze I miałem problem z parującymi szybami (brak klimy, przeciekająca przy większych opadach uszczelka drzwi kierowcy), kupiłem pochłaniacz wilgoci (torebka z granulkami) i przez całą zimę szyby parowały bardzo mało, ale też starałem się pilnować, żeby na dywanikach nie było dużo wody. Pozdrawiam

Odpowiedz do tematu