Zapraszamy wszystkich nowych i obecnych użytkowników do logowania się na nowe forum
http://forum.chevroletteampoland.com/

Poprzedni temat «» Następny temat
Dodatkowe zasilanie -> zapalniczka?
Autor Wiadomość
kapczur 

Model Samochodu: Chevrolet Lacetti - diesel, 2007
Poziom: 7
HP: 0/130
 0%
MP: 62/62
 100%
EXP: 8/16
 50%
Wysłany: 2014-08-26, 12:28   Dodatkowe zasilanie -> zapalniczka?

Chciałbym podłączyć na stałe, w moim lacetti, rejestrator jazdy. Zasilanie kamerki jest z zapalniczki, ale chciałbym ukryć je jakoś, a kabel pociągnąć słupkiem i przy podsufitce, tak żeby końcówka zasilania wisiała koło lusterka wstecznego.

Nie za bardzo widzi mi się rozkręcanie plastików, żeby dostać się do zasilania zapalniczki, a właśnie pod nią chciałbym się podłączyć. Sama zapalniczka się "obraca" i jakoś tak luźno jest osadzona, ale nie chce wyjść (nie próbowałem z dużą siłą).

Podłączał ktoś z Was się pod zasilanie 12V? Zależy mi żeby ograniczyć nakład czasu i pracy, ale również żeby instalacja wyglądała estetycznie...
Dodam że chcę mieć zasilanie tylko w przy odpalonym silniku (tak jak w gnieździe zapalniczki).

Rozgałęziacze gniazda zapalniczki odpadają.

Z góry dzięki za porady :)

GoLL@B

Model Samochodu: Laczek 1.8/HB/LPG
Poziom: 6
HP: 0/104
 0%
MP: 49/49
 100%
EXP: 12/14
 85%
Wysłany: 2014-08-29, 22:17   Re: Dodatkowe zasilanie -> zapalniczka?

kapczur napisał/a:

Sama zapalniczka się "obraca" i jakoś tak luźno jest osadzona, ale nie chce wyjść (nie próbowałem z dużą siłą).

Ciężko będzie. Przerabiałem tam zasilanie robiąc na stałe zasilanie od CB Radia właśnie tam za konsolą środkową (podłączałem się pod zapalniczkę). Nawet jak wyskoczy z zawiasów (choć sam nie miałem potrzeby jej wyciągać więc nie pamiętam, czy jest przykręcona), to na zewnątrz wyjdzie góra 1-2cm kabelka, nie więcej, jest on prawie "na styk" do niej. Ciężko będzie cokolwiek na takim małym fragmencie kabelka zrobić.

Pozdrawiam.

Odpowiedz do tematu