Zapraszamy wszystkich nowych i obecnych użytkowników do logowania się na nowe forum
http://forum.chevroletteampoland.com/

Poprzedni temat «» Następny temat
Kalos 1.2 pęknięte koło rozrządu
Autor Wiadomość
krismk3 

Model Samochodu: kalos
Poziom: 1
HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 2/9
 22%
Wysłany: 2016-08-22, 11:51   Kalos 1.2 pęknięte koło rozrządu

Przede wszystkim chciałbym wszystkich przywitać poniewaz jestem nowy na forum, a także jestem nowym posiadaczem raczej nieszczęśliwym chevroleta kalosa (aveo) 1.2 53 KW.
Problem z jakim się spotkałem to autko zgasło w czasie jazdy bardziej w czasie ruszania prędkość około 20-30 km/h. po zatrzymaniu brak mozliwości odpalenia silnik kręci, brak równiez było jakichkolwiek dzwieków oraz szarpnięć. diagnoza mechanika uszkodzone koło wałka rozrządu. wcześniej poprzedniemu właścicielowi wyświetlał się przez 2 lata kontrolka silnika z błędem P0300 (wypadanie zapłonu) wymieniłem świece przewody i cewkę (jeszcze przed diagnozą mechanika), ale niestety uszkodzenia sią dość poważne. czy ktoś orientuje sie w kosztach oraz o ewentualnych mozliwych uszkodzeniach czy silnik 1.2 8v jest kolizyjny czy bezkolizyjny.

https://zapodaj.net/55351bd098e6a.jpg.html

tak podsumowując mechanik ma najpier wymienić koło oraz pasek (z ewentualnym osprzętem rozrządu) sprawdzić bez odpalania czy była kolizja kręcąc silnikiem:
i tak jeśli nie będzie to spróbuje odpalić i sprawdzi kompresje
jeslijej nie będzie to głowice daje do regeneracji.
macie wiedzę co jeszcze można sprawdzić i czy jeśli silnik ładnie kręci to nie ma uszkodzonych kobowodów i wału. dół silnika kręci dobrze lecz prawdopodobnie ślizgało się koło na wałku rozrządu stąd opiłki.

z góry dzięki za jakieś sugestie.

krismk3 

Model Samochodu: kalos
Poziom: 1
HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 2/9
 22%
Wysłany: 2016-08-23, 17:00   

widzę, że te forum jest martwe. No nic sam sobie odpowiem na pytanie i przy okazji dla kogoś kto być może spotka się z podobnym problemem. Zatarł się wałek rozrządu stanął dęba w skutek czego pękło koło i ścieło kliny czy tam frezy na wałku. Do ustalenia pozostaje kwestia przyczyny zatrarcia się wałka. Być może nie miał odpowiedniego ciśnienia lub w ogóle padła pompa. do sprawdzenia mam jeszcze czy dół silnika nie ucierpiał do sprawdzenia panewki :( .

Odpowiedz do tematu