Zapraszamy wszystkich nowych i obecnych użytkowników do logowania się na nowe forum
http://forum.chevroletteampoland.com/

Poprzedni temat «» Następny temat
Drgania na kierownicy
Autor Wiadomość
tomek-0709 

Model Samochodu: Chevrolet Cruze 1.6 LT+ Premium
Poziom: 5
HP: 0/81
 0%
MP: 38/38
 100%
EXP: 2/13
 15%
Wysłany: 2015-10-14, 10:16   Drgania na kierownicy

Witam,

Od pewnego czasu zauważyłem delikatne drgania na kierownicy.
Nie przypominam sobie żebym wjechał w jakąś większa dziurę...
Tym bardziej 3 miesiące temu byłem na stacji diagnostycznej żeby zerkneli na całe zawieszenie bo jechałem w dłuższa trase... i wszystko było ok.
Drgania są podczas jazdy ze stałą prędkością (na tempomacie) i nie ma znaczenia czy jade 100 czy 60 i tak je czuje... Nie zauważyłem żeby przy przyspieszaniu lub hamowaniu były mocniejsze. Pierwsze co zrobiłem to pojechałem wyważyć koła nawet mi przełożył tylnie na przód... ale dalej to samo. Drgania nie są bardzo silne ale jednak odczuwalne i bardzo denerwujące, a nawet rozpraszajace podczas jazdy...
Będę wdzięczny za podpowiedzi co to może ewentualnie być (może ktoś miał podobny problem).

Pozdrawiam

endriu333 

Model Samochodu: Chevrolet Cruze 1.8 LTZ+Premium LPG OMEGAS
Poziom: 26
HP: 32/1637
 2%
MP: 781/781
 100%
EXP: 7/78
 8%
Wysłany: 2015-10-14, 10:42   

miałem kiedyś podobny problem i to po zmianie opon na letnie - tuż po niby wyważeniu - jednak okazało się że zwykły gumiarz miał chyba źle skalibrowaną maszynę bo akurat miałem wizytę w ASO i zapłaciłem za ich wyważenie kół - i problem zniknął. U Ciebie obstawiam albo właśnie niewyważone koła albo gdzieś w zawieszeniu pojawił się luz ( najszybciej na końcówkach drążków) a to już aż takie tanie nie będzie....ewentualnie sprawdź jeszcze ciśnienie kół czy jest równe ale to pewnie też było już zrobione...

tomek-0709 

Model Samochodu: Chevrolet Cruze 1.6 LT+ Premium
Poziom: 5
HP: 0/81
 0%
MP: 38/38
 100%
EXP: 2/13
 15%
Wysłany: 2015-10-14, 11:55   

Koła były wyważane na początku sezonu i cały czas było w porządku aż do teraz (pomyślałem może odkleił się jakiś odważnik) więc pojechałem kilka dni temu wyważyć i tak jak już pisałem wcześniej dalej to samo... Wydaje mi się, że to chyba nie będzie wina złego wyważenia, a ciśnienie też sprawdzał. Może masz racje, że to końcówki drążków... a orientujesz się ile plus minus może kosztować taka naprawa jeśli by się okazało, że masz racje?
W każdym razie zanim pojadę do mechanika najpierw przełożę za niedługo na zimówki i wtedy zobaczę czy dalej występuje drganie...

endriu333 

Model Samochodu: Chevrolet Cruze 1.8 LTZ+Premium LPG OMEGAS
Poziom: 26
HP: 32/1637
 2%
MP: 781/781
 100%
EXP: 7/78
 8%
Wysłany: 2015-10-14, 12:01   

od 50zł do 120zł - zależy czy tylko końcówki czy całe no + robocizna ( pewnie w okolicach zakupu części) ale najpierw zmień może faktycznie na zimówki i zobacz czy cały czas to występuje

Odpowiedz do tematu