Zapraszamy wszystkich nowych i obecnych użytkowników do logowania się na nowe forum
http://forum.chevroletteampoland.com/

Poprzedni temat «» Następny temat
Brak reakcji na otwart? klap? baga?nika (LacettiHB)-czujnik?
Autor Wiadomość
kitke 

Model Samochodu: Daewoo Lacetti 1.8
Poziom: 2
HP: 0/30
 0%
MP: 14/14
 100%
EXP: 1/8
 12%
Wysłany: 2015-09-01, 13:43   Brak reakcji na otwartą klapę bagażnika (LacettiHB)-czujnik?

Witam serdecznie wszystkich.
Jestem tutaj nowy (choć z pomocy korzystałem już jako gość).
Mój problem dotyczy braku reakcji w klapie bagażnika na otwarcie, a mianowicie:
1. Gdy otwieram autko z pilota, podniesienie klapy bagażnika z tyłu (DU Lacetti HB 2004r CDX) nie daje reakcji "drzwi otwarte" i auto z powrotem zamyka wszystkie zamki po upływie ok. 30sek. Ta sytuacja nie ma miejsca gdy otworzę którekolwiek z drzwi bocznych- wówczas auto reaguje i już nie zamyka się. No i niestety zanim odkryłem w/w usterkę doświadczyłem zatrzaśnięcia kluczyków w bagażniku:(
2. Po otwarciu klapy bagażnika nie zapala się światełko- (wymontowałem je i sprawdziłem w innym Laczku- wszystko ok, włożyłem do siebie inną lampkę- i brak światła)
Czy ktoś z Was miał/ ma podobną usterkę.
Czy chodzi może tu o jakiś czujnik- jeżeli tak to czy ktoś wie gdzie on się znajduję i jak go wymontować i czy w ogóle da się go wymienić jako osobną część?
Z góry serdecznie dziękuję za wszelkie podpowiedzi zdjęcia i porady, gdyż chętnie zrobiłbym to sam.
Pozdrawiam

kitke 

0%
 100%
 12%
Wysłany: 2015-09-25, 14:39   

Dodaję jeszcze trzecią i sądzę, że istotną obserwację do w/w dwóch w związku z tą usterką a mianowicie:
- po otwarciu klapy bagażnika NIE ZAPALA się kontrolka informująca o otwartych drzwiach.
Pozdrowienia dla wszystkich i czekam na Wasze sugestie i porady.

chevy_power 

Model Samochodu: Chevrolet Aveo, Chevrolet Cruze
Poziom: 24
HP: 27/1353
 2%
MP: 646/646
 100%
EXP: 58/68
 85%
Wysłany: 2015-09-28, 08:57   

Auto kupiłeś jako używane? Jeśli tak to możliwe, że poprzedni właściciel z niewiadomych przyczyn odłączył bagażnik od układu.

kitke 

0%
 100%
 12%
Wysłany: 2015-09-28, 13:37   

Tak autko przechodzone z reichu.
Taka sytuacja, że bagażnik jest odłączony od układu jak najbardziej jest prawdopodobna:)
Natomiast jeżeli tak- to jak mogę to sprawdzić i ewentualnie z powrotem go podłączyć?

Lacetti2005 

Model Samochodu: Lacetti
Poziom: 8
HP: 0/159
 0%
MP: 76/76
 100%
EXP: 7/19
 36%
Wysłany: 2015-09-28, 22:41   

Witaj

Mam Lacetti Platinum CDX od 3 - lat.
Kupione w Polsce od znajomego a on zakupił samochód w polskim salonie.
Objawy które opisujesz nie są usterka tak jest również u mnie a znajomy miał tak od nowości. Jedyna usterka to brak oświetlenia w bagażniku ale to już sprawa przewodów doprowadzających napięcie do lampki. Zaczynaj sprawdzać za bezpiecznikiem aż do lampki - wtedy znajdziesz miejsce uszkodzenia.

Pozdrawiam

kitke 

0%
 100%
 12%
Wysłany: 2015-09-29, 17:30   

Ja nie mam wersji Platinum- choć nie sądzę, żeby tu był pies pogrzebany.
Jeżeli jest faktycznie tak jak opisujesz- że jedynie usterką jet to, że nie pali się światło w bagażniku- to dla mnie stanowi to nie lada zagadkę- no bo przecież światło w bagażniku musi zapalać się na jakąś komendę- w tym przypadku jak sądzę poprzez jakiś czujnik znajdujący się w zespole rygla- a zatem dlaczego na litość Boską nie zapala się kontrolka "drzwi otwarte" oraz auto nie dostaję info "auto otwarte- nie zamykamy"- przecież sądzę, że te rzeczy są ze sobą zespolone w jednym impulsie....choć oczywiście mogę się mylić więc jeśli tak to naprostujcie mnie drodzy koledzy/koleżanki.
Oczywiście sprawdzę instalację doprowadzającą prąd do lampki (na tyle ile umiem) oraz bezpieczniki.
W ogóle dziwi mnie różnorodność posiadania lub nie przez te auta pierdół przy tych samych wersjach- i tak np. z autopsji rodzinnej:
- ja mam Daewoo Lacetti 2004 1.8 CDX nie Platinum HB
- mój brat ma Daewoo Nubira 2004 1.8 CDX nie Platinum Kombi
- mój ojciec ma Chevrolet Nubira 2006 1.8 CDX nie Platinum Kombi
niby te same bliźniacze auta, wszystkie z reichu, a jednak są różnice np: kolory klamek wewnątrz: czarne/ albo srebrne; oświetlenie schowka u pasażera: jest/ albo brak lampki- dziura; oświetlenie przycisków do otwierania szyb elektrycznych: jest tylko u kierowcy/ albo jest we wszystkich czterech; elektrycznie składane lusterka: są/ albo nie ma; pozycje świateł przednich: są poziomy/ albo jest pokrętło bez oporowe...i pewnie kilka różnic dodatkowo bym znalazł . Na prawdę nie rozumiem dlaczego tak jest- przecież kwestie finansowe są żadne i dla producenta jak i dla kupującego...no bo pomyślcie: "poproszę Lacetti ze srebrnymi klamkami w środku ale już bez tego, że otwarcie klapy bagażnika powoduje to, że auto się już nie zamknie..aha i poproszę podświetlane przyciski otwierania szyb we wszystkich drzwiach, ale w schowku pasażera proszę nie montować już lampki..." :D :D:D:D
Dziękuję Wam za dotychczasowe i przyszłe sugestie/ porady.

kitke 

0%
 100%
 12%
Wysłany: 2015-10-14, 18:51   

A może (tak jak w przypadku braku oświetlenia schowków mimo posiadania lampki) zaciął się jakiś włącznik krańcowy- czy coś takiego jest w klapie bagażnika HB i ktoś z Was wie gdzie jest zlokalizowany? Jeżeli tak to może WD40 pomoże:p

kjas 

Model Samochodu: Lacetti 1,6+lpg Stag4
Poziom: 9
HP: 0/193
 0%
MP: 92/92
 100%
EXP: 11/20
 55%
Wysłany: 2015-11-27, 18:37   

Czujnik lampki jest przy zamku pokrywy otwarcie załącza lampkę i ikonkę w zegarach w sedanie.Ztego co pisza forumowicze w chetchu i kombi kontrolka jest podłączona do klapy silnika u mnie tego nie ma. Co do zamykania drzwi to ryglują się automatycznie po ok 30s jeżeli nie otwarłeś drzwi kierowcy bo tylko one wyłączają blokadę,każde inne otwarcie drzwi lub bagażnika nic nie zmienia ja już kilka razy tak zatrzasnąłem kluczyki dobrze że to było pod domem.A co do wyposażenia to chyba zależy od rocznika bo modele z tym samym znaczkiem miały różne opcje u mnie na przykład model SX 2005 schowek pasażera jest podświetlany zamykany na kluczyk z póleczką pod spodem i szufladką pod siedzeniem a z rocznika 2007 bez zamknięcia i tej szufladki.Po prostu oszczędność GM w pierwszych modelach to było standardem w danej wersji a póżniej ujmowano by dołożyć to samo w wyższej.

kitke 

0%
 100%
 12%
Wysłany: 2015-11-30, 19:28   

"kjas" u mnie również nie zapala się kontrolka otwartych drzwi po otwarciu klapy silnika- sprawdziłem.
Rozłączenie (rozryglowanie automatyczne odbywa się po otwarciu którychkolwiek drzwi bocznych (nie tylko kierowcy).
Reasumując i abstrahując od różnych wyposażeń Laczków w zależności od rocznika etc. moją usterką jest brak światła w bagaju.
A zatem zgodnie z w/w sugestiami mam do sprawdzenia dwie opcje:
- czujnik który może jest zepsuty?
- wiązka od bezpiecznika do lampki- może jest przerwana (jak pisał "Lacetti2005")
I teraz tak drodzy Koledzy/ Koleżanki:
- czy ktoś wie jak wygląda ten czujnik który występuje w zamku pokrywy- jak wygląda, gdzie go szukać?
- czy ktoś ma schemat lub wie gdzie idą kable od bezpieczniaka (bo rozumiem, że chodzi o bezpiecznik EF23 w komorze silnika) gdyż nie chcę rozbebeszać całego auta- idą w w lewym progu?
Postawiłem sobie za punkt honoru naprawę tego i to zrobię:)
Pozdrawiam

kjas 

Model Samochodu: Lacetti 1,6+lpg Stag4
Poziom: 9
HP: 0/193
 0%
MP: 92/92
 100%
EXP: 11/20
 55%
Wysłany: 2015-12-02, 17:43   

http://www.autocats.ws/ma...ra-Lacetti.html tutaj jest rysunek czujnika klapy ja też nie mogłem go znależć( dopiero po zciągnięciu osłony przy okazji montazu kamery go nakryłem) przewody idą stroną kierowcy w progu

kitke 

0%
 100%
 12%
Wysłany: 2015-12-04, 21:24   

Jeżeli dobrze wyszukałem ścieżkę:
Schematy instalacji elektrycznej--> LHD--> 5. Schematy instalacji elektrycznej--> 16. Obwód styku otwarcia klapy bagażnika/ tylnej, styku blokady zamka, oświetlenia bagażnika i klaksonu
Rysunek J3B12031? Który to ten czujnik?
Ja już miałem okazję ściągać tą całą plastikową osłonę klapy bagażnika w celach naprawy (odblokowania) zapieczonej klamki otwierania i nie przyczaiłem tego czujnika :(
Coś czuję, że to właśnie on jest walnięty i trzeba go wymienić:)

Odpowiedz do tematu