Zapraszamy wszystkich nowych i obecnych użytkowników do logowania się na nowe forum
http://forum.chevroletteampoland.com/



Poprzedni temat «» Następny temat
Zapowietrzaj?ce si? sprzeg?o
Autor Wiadomość
kojot-77

Model Samochodu: Lacetii
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Maj 2013
Posty: 27
Skąd: łódzkie
Poziom: 3
HP: 0/44
 0%
MP: 21/21
 100%
EXP: 9/9
 100%
Wysłany: 2015-02-02, 21:42   Zapowietrzające się sprzegło

Witam. Od pewnego czasu mam problem z zapowietrzającym sie sprzegłem, ale po koleji. W grudniu 2013 r w Lacetti HB 1,6 musiałem wymienić sprzegło wymienoniony był od razu docisk. Po jakiś 2 miesiącach sprzegło zapowietrzyło się, mechanik je odpowietrzył i pózniej było już ok do grudnia 2014 ( dodam że auto nie było często eksploatowane od wymiany zrobiłem jakieś 3-4tyś) Ale przyszedł grudzień i wraz z nim problemy, pewnego dnia w garażu kilka razy wcisnołem sprzegło bo wydawało mi się że coś puka jak je puszczam ( nie pamiętam czy silnik chodził czy nie) Natępnego dnia ledwie dojechałem do celu sprzegło brało na samym końcu cięzko było wogóle ruszyć. Odpowietrzyłem je po swojemu i było ok mogłem dalej jechać normalnie. Pojechałem do mechanika stwierdził że to może być wina płynu i należało by go wymienić, zostawiłem auto u miechanika przyjechałem bez problemów ale jak już mechanik chciał na drugi dzień wjechać do garażu to tylko pojechał troche na wstecznym i do przodu już nie mógł po przestało wogóle reagować. Było to zaraz po świetach. Wymienił ten płyn i jakieś 2 tygodnie było dobrze póżniej już czułem że na 4 i 5 biegu obroty falują ( obrotomierz idzie do 3 tyś i spada do 2tyś) no to jade do mechanika i odwowietrzamy mówi że troche powietrza jeszcze było, po zabiegu sprzegło ciagnie dobrze. Samochód stał od tego czasu tydzień wyjeżdzam z garażu ok, jadę parę metrów do przodu, ok daje do tyłu ładnie bierze, następnie wciskam sprzegło na luzie i włączonym silniku o 6-7 razy po wydaje mi sie że cięzko chodzi, po tym wrzucam bieg puszczam sprzegło a samochód stoji w miejscu. Przed chwilą było super a za chwile nawet nie reaguje.
Czy to dlatego że pedał sprzegła był wcisnięty parę razy na luzie ? Jaka moze być przyczyna że się zapowietrza dodam że płynu nie ubywa i nic nie kapie.

Przeprowadziłem dziś mały eksperyment, odpowietrzyłem sprzęgło samochód rusza normalnie do przodu i do tyłu, ale wytarczy że wcisne sprzegło ok 5 razy na luzie i przestaje reagować, no to odpowietrzam ponownie auto jedzie następnie sprzęgło kilka razy na luzie i zero reakcji i tak jeszcze jeden cykl. Oznacza to że sprzęgło zapowietrza sie gdy tylko go wcisne parę razy na luzie tylko co nawaliło że tak się dzieje?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: