Zapraszamy wszystkich nowych i obecnych użytkowników do logowania się na nowe forum
http://forum.chevroletteampoland.com/

Poprzedni temat «» Następny temat
ASO Polaczek Cz?stochowa
Autor Wiadomość
sen-syka

Model Samochodu: Cruze LT + Pakiet Premium + WTCC
Poziom: 8
HP: 0/159
 0%
MP: 76/76
 100%
EXP: 8/19
 42%
  Wysłany: 2014-02-22, 14:16   ASO Polaczek Częstochowa

Witam,

Serwis:

Stuki w zawieszeniu;

20 września 2013 udałem się z problemem do autoryzowanego serwisu Polaczek mieszczącego się w Częstochowie przy ulicy św. Jana 31, gdzie samochód poddano diagnostyce. W trakcie diagnostyki dowiedziałem się od serwisanta, że mechanik nie stwierdził żadnych nieprawidłowości związanych z zawieszeniem (brak luzów). Byłem strasznie zaskoczony tą informacją, ponieważ niewątpliwie słychać metaliczne dźwięki przypominające wybity łącznik drążka stabilizatora itp. Od września stukanie nasilało się z miesiąca na miesiąc. W listopadzie znowu udałem się do serwisu w Częstochowie z ww problemem. Samochód znowu poddano diagnostyce i stwierdzono luzy przy zaciskach hamulcowych. Części zostały zamówione i w grudniu 2013 roku, kiedy byłem na corocznym przeglądzie samochodu, zaciski zostały wymienione na nowe. Rzeczywiście częściowo pomogło, ustały stuki, które występowały podczas jazdy po kostce typu „kocie łby”, ale nie wyeliminowało stuków, które występują podczas pokonywania pofałdowań poprzecznych asfaltu, studzienek kanalizacyjnych, torów. itd. Zasięgnąłem opinii u niezależnych specjalistów, który poinformowali mnie, że odpowiedzialne za stukanie są najprawdopodobniej amortyzatory, bądź górne mocowania amortyzatora. W styczniu bieżącego roku udałem się ponownie do serwisu w Częstochowie, aby mechanik przejrzał zawieszenie jeszcze raz. Usłyszałem od Serwisanta, że test diagnostyczny nie wykazał żadnych nieprawidłowości, ale rzeczywiście słychać stuki. Niestety Serwis nie wie jakiej użyć podstawy, żeby wymiana była zakwalifikowana w ramach gwarancji. Wyszedłem z salonu zdenerwowany i zirytowany, zadzwoniłem do serwisu w Katowicach (MM CARS) i Pani poinformowała mnie, że w Cruzach odpowiedzialne za stukanie są źle skonstruowane zaciski albo amortyzatory. Powiedziałem, że zaciski zostały wymienione, a Pani powiedziała, żebym przyjechał sprawdzić amortyzatory. Powiedziałem, że samochód jest po testach w Częstochowie, które nic nie wykazały. Zapytałem na jakiej wtedy podstawie są wymieniane amortyzatory, Pani odpowiedziała, że samochód jest zabierany na testy w teren i wówczas mechanik stwierdza poprzez odsłuch czy amortyzatory stukają i na takiej podstawie są wymieniane. Miałem wrażenie, że jeżdżę do dwóch innych serwisów, konkurencyjnych marek. Sprawę zgłosiłem do Centrali, został wyznaczony kolejny termin badania zawieszenia na 2 lutego 2013 roku w Serwisie Polaczek. Pojechałem, zrobili badania na ścieżce diagnostycznej, a popołudniu zadzwoniła do mnie Pani z Centrali i poinformowała mnie, że serwis nie stwierdził żadnych nieprawidłowości zawieszenia. Jazda testowa potwierdziła prawidłową pracę zawieszenia, a wykonane testy wykazały, iż amortyzatory w moim samochodzie spełniają wszystkie parametry techniczne. W związku z powyższym producent nie ma podstaw do wymiany amortyzatorów. Po kliku dniach znowu udałem się do serwisu w Częstochowie i mówię, żeby zobaczyli czy nie ma gdzieś luzów przy górnym mocowaniu itd., a Panowie siedzą i nic. Po pewnym czasie dali mi do zrozumienia, żebym pojechał do innego serwisu, bo im zapycham warsztat. Usłyszałem tekst od serwisanta "Kto za to zapłaci" !! !, ręce mi opadły i wyszedłem z serwisu. Skontaktowałem się z centralą, poprosiłem o badanie w innym serwisie, argumentując, że serwis w Częstochowie podchodzi do sprawy bardzo nieprofesjonalnie. Pani umówiła mnie w MM cars w Katowicach. Pojechałem i od razu amortyzatory zakwalifikowali do wymiany.

Wniosek:

ASO Polaczek Częstochowa - obijać szerokim łukiem, szkoda czasu i nerwów.

„Czasami jesteś szybą, a czasami muchą…”

esjot
[Usunięty]

Poziom: 32
HP: 82/2753
 3%
MP: 1314/1314
 100%
EXP: 67/111
 60%
Wysłany: 2014-02-22, 15:07   

Widać nic się nie zmieniło w ciągu ostatnich kilku lat <zalamka>
Jak kupowałem swój samochód porównywałem oferty (promocje, ceny itp) pomiędzy Rokickim, Środulą a właśnie Polaczkiem (mieszkam pomiędzy tymi ASO).
O ile Rokicki i Środula walczyli o mnie, to u Polaczka (Poczesna) nie byli w ogóle zainteresowani mną, przyszłym klientem.

Odpowiedz do tematu