Zapraszamy wszystkich nowych i obecnych użytkowników do logowania się na nowe forum
http://forum.chevroletteampoland.com/



Poprzedni temat «» Następny temat
Kontrolki: poz. paliwa, r?cznego. Ogrzewanie tylnej szyby.
Autor Wiadomość
PiotrW 

Model Samochodu: Aveo T300
Wiek: 40
Dołączył: 10 Lut 2014
Posty: 5
Skąd: Katowice
Poziom: 1
HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 4/9
 44%
Wysłany: 2014-02-10, 13:29   Kontrolki: poz. paliwa, ręcznego. Ogrzewanie tylnej szyby.

Posiadam prawie roczny egzemplarz Aveo 5d T300 z silnikiem 1.2 86KM i przejechane 10 tyś km.

Poniżej problemy, które pojawiają się w zależności od pogody.

1) Gdy samochód trochę postoi, po odpaleniu automatycznie zapala sie diodka na przełączniku od podgrzewania tylnej szyby. Po ok. 1, 2 min się wyłącza, chyba że samemu się to od razu zrobi. Jak temp. podskoczyła w okolice zera, to wszystko wróciło do normy.
2) Nie świeci się kontrolka zaciągniętego hamulca ręcznego. Byłem już z tym w serwisie, niby naprawili, a po tygodniu znowu przestała świecić. Czasem się zapali, ale nie na długo.

Czy powinien być jakiś sygnał dźwiękowy, gdy zapala się rezerwa ? Nie przywiązywałem do tego wagi, ale z racji powyższych problemów zaczynam się zastanawiać czy nie jest coś skopane. We wcześniejszych samochodach którymi jeździłem zawsze coś "piszczało" ;)

Pod koniec miesiąca mam przegląd roczny, ale boję się że niby coś tam zrobią a nic to nie da. Z góry dzięki za pomoc i sugestie :)
 
 
     
tomekrus 

Model Samochodu: Aveo T300 4d 1,2 86KM LT
Pomógł: 2 razy
Wiek: 41
Dołączył: 13 Sie 2012
Posty: 131
Skąd: WY
Poziom: 10
HP: 0/230
 0%
MP: 110/110
 100%
EXP: 11/22
 50%
Wysłany: 2014-02-11, 22:01   

a) nie ma sygnalizacji dźwiękowej niskiego poziomu paliwa (tylko kontrolka)
b) ogrzewanie tylnej szyby - aktywuje się samo gdy poprzednio było włączone - po uruchomieniu auta zaczekaj aż samo się wyłaczy - następnym razem nie powinno się włączyć
c) ręczny - nie wiem o co chodzi
_________________
 
     
PiotrW 

Model Samochodu: Aveo T300
Wiek: 40
Dołączył: 10 Lut 2014
Posty: 5
Skąd: Katowice
Poziom: 1
HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 4/9
 44%
Wysłany: 2014-03-04, 16:01   

@tomekrus dziękuję bardzo za odpowiedzi :)

Sam ręczny działa poprawnie. Natomiast w trakcie jego zaciągania, nie zapala się kontrolka na desce rozdzielczej, chociaż czasem zaskoczy. Ale to już zgłoszę w sumie na przeglądzie, który czeka mnie do 2 tygodni. Pozdrawiam.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: