Zapraszamy wszystkich nowych i obecnych użytkowników do logowania się na nowe forum
http://forum.chevroletteampoland.com/

Poprzedni temat «» Następny temat
Sprzeda? Lacetti ile kasy realnie mo?na dosta??
Autor Wiadomość
czaki163 
FSOholik

Model Samochodu: Lacetti
Poziom: 14
HP: 0/426
 0%
MP: 203/203
 100%
EXP: 2/33
 6%
Wysłany: 2013-11-14, 14:31   Sprzedaż Lacetti ile kasy realnie można dostać?

Prawdopodobnie w grudniu będę wystawiał na sprzedaż mojego Chevroleta Lacetti. Ceny według Eurotaxu i innych tego typu wahają się od 11 do 12 tys. zł. Ceny na portalach typu allegro są nieco wyższe. Ile rzeczywiście można dostać za Lacetti? I podstawowe pytanie jakim zainteresowaniem wśród kupujących cieszy się ten twór koreańskich inżynierów?

Moje auto to Chevrolet Lacetti (SDN) 1.4 2006, przebieg 80.000, 1-wszy właściciel.
Wyposażenie: abs, 2x poduszka powietrzna, elektryczne szyby, elektryczne lusterka (podgrzewane), oryginalne radio. czujniki parkowania, oryginalne alufelgi 16" z oponami Goodyear Excellence (2x 09 i 2x06).

Niedawno w samochodzie został wymieniony olej, poduszki przednich amortyzatorów (GM) w raz z łożyskami (GM), amortyzatory (KYB). Rozrząd wymieniony przy 65 tys. km.

W przeszłości auto miało 3 drobne stłuczki (typowo parkingowe). Po pierwszej wymieniono zderzak i przedni błotnik (wszystko robione w ASO), po drugiej polakieorwany zostal tylny zderzak i po 3 auto zostało tylko poskładane (nic nie było wymieniane i lakierowane) więc zderzak przedni jest nieco porysowany.

Generalnie auto jest w dobrym stanie. Przede wszystkim uczciwym stanie.

XaRaDaS 

Model Samochodu: Lacetti 1.6 SW
Poziom: 26
HP: 49/1637
 3%
MP: 781/781
 100%
EXP: 59/78
 75%
Wysłany: 2013-11-14, 15:26   

Jak chcesz wystawiać na allegro to bierzesz wyższą cenę, bo wiadomo, że każdy schodzi z ceną. Liczyć się będziesz musiał z telefonami od handlarzy co to za połowę będą chcieli. Tak się przy okazji spytam, co kupujesz ? bo może warto oddać w rozliczeniu i nie gimnastykować się za przysłowiową pietruszkę 2-3 miesiące.

czaki163 
FSOholik

0%
 100%
 6%
Wysłany: 2013-11-14, 15:52   

To, że handlarze będą dzwonić wiem. To nie mój pierwszy samochód.

Prawdopodobnie Fiat Stilo 1.9 JTD

XaRaDaS 

Model Samochodu: Lacetti 1.6 SW
Poziom: 26
HP: 49/1637
 3%
MP: 781/781
 100%
EXP: 59/78
 75%
Wysłany: 2013-11-14, 19:49   

A nie lepiej jakiegoś cruza ? ten stilo jak się domyślam też używka, może jak masz upatrzonego to zapytać się tam za ile wezmą laczka ;) Niestety rynek wtórny jest niewdzięczny i zawsze taniej sprzedasz auto niż byś chciał, a kupno wiąże się z tym, że zapłacisz więcej niż byś dał :D najlepiej sprawdzić otmoto i allegro przedziały cen, dodatkowo może sprawdzić na zachodnich rynkach jak cenią i uśrednić cenę ;) Niestety raczej nikt nie powie ile za dany egzemplarz można uzyskać, bo czasem trafi się jakiś frajer i łyknie wszystko co powiesz jak pelikan.

kubab

Model Samochodu: Był Orlando...
Poziom: 5
HP: 0/81
 0%
MP: 38/38
 100%
EXP: 11/13
 84%
Wysłany: 2013-11-14, 21:33   

czaki163 napisał/a:
Jeździłem przed Orlando Stilo, tylko, że w benzynie. Powiem szczerze, że szaleństwa nie ma. Samochód cieszy się złą sławą, jeżeli chodzi o elektronikę i mój egzemplarz to potwierdził - psuł się prędkościomierz. Zapewne zbyt młodego egzemplarza nie kupisz, bo zakończyli produkcję Stilo w 2008 r. (jeżeli się nie mylę). Mój był z 2006, po pierwszym faceliftingu - jak będziesz kupować, to koniecznie bierz po faceliftingu, bo podobno te sprzed szwankują po całości.

Dla mnie samochód trochę przekombinowany i to się mści na użytkowniku. Tak więc nie wiem, czy nie zamieniasz tego Lacetti na zasadzie "zamienił stryjek siekierkę na kijek"...

czaki163 
FSOholik

0%
 100%
 6%
Wysłany: 2013-11-14, 22:59   

XaRaDaS napisał/a:
A nie lepiej jakiegoś cruza ? ten stilo jak się domyślam też używka, może jak masz upatrzonego to zapytać się tam za ile wezmą laczka ;) Niestety rynek wtórny jest niewdzięczny i zawsze taniej sprzedasz auto niż byś chciał, a kupno wiąże się z tym, że zapłacisz więcej niż byś dał :D najlepiej sprawdzić otmoto i allegro przedziały cen, dodatkowo może sprawdzić na zachodnich rynkach jak cenią i uśrednić cenę ;) Niestety raczej nikt nie powie ile za dany egzemplarz można uzyskać, bo czasem trafi się jakiś frajer i łyknie wszystko co powiesz jak pelikan.

Na pewno nie będzie to Chevrolet. Generalnie nie przewiduje zakupu auta innego niż używane. Myślę, że prawa rynku są mi znane.

"Kupujący może kupić auto, sprzedający musi je sprzedać" To działa w obie strony i jestem tego świadom. Generalnie nie będę się spieszył ze sprzedażą.

kubab napisał/a:
czaki163 napisał/a:
Jeździłem przed Orlando Stilo, tylko, że w benzynie. Powiem szczerze, że szaleństwa nie ma. Samochód cieszy się złą sławą, jeżeli chodzi o elektronikę i mój egzemplarz to potwierdził - psuł się prędkościomierz. Zapewne zbyt młodego egzemplarza nie kupisz, bo zakończyli produkcję Stilo w 2008 r. (jeżeli się nie mylę). Mój był z 2006, po pierwszym faceliftingu - jak będziesz kupować, to koniecznie bierz po faceliftingu, bo podobno te sprzed szwankują po całości.

Dla mnie samochód trochę przekombinowany i to się mści na użytkowniku. Tak więc nie wiem, czy nie zamieniasz tego Lacetti na zasadzie "zamienił stryjek siekierkę na kijek"...

Kwestia egzemplarza i wersji wyposażenia. Osobiście znam kilku posiadaczy stilo i tylko jeden miał z nim problemy ale wynikały one głównie z zaniedbań właściciela.

Generalnie to będzie mój 3 Fiat. Pierwszy miał problemy z korozją (źle naprawiony po kolizji) drugi (Siena) natomiast mimo obiegowej opinii sprawował się bardzo dobrze. Przez 11 lat w samochodzie były wymieniane tylko i wyłącznie materiały eksploatacyjne. Jedyną awarią było zatarcie alternatora. Wynikało to z tego, że auto stało kilka miesięcy pod chmurką - byłem na kontrakcie i nie miał kto się zająć autem.

Pomijając marki, modele...... 1.4 16v 93KM 131NM spalanie 9.5L vs 1.9 JTD 115KM 255NM spalanie 6L :roll:

Odpowiedz do tematu