Zapraszamy wszystkich nowych i obecnych użytkowników do logowania się na nowe forum
http://forum.chevroletteampoland.com/



Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z odpaleniem
Autor Wiadomość
vera 
mgr ;-)


Model Samochodu: Chevrolet Cruze
Wiek: 39
Dołączył: 23 Wrz 2011
Posty: 107
Skąd: Legnica
Poziom: 9
HP: 0/193
 0%
MP: 92/92
 100%
EXP: 7/20
 35%
Wysłany: 2013-10-18, 23:48   Problem z odpaleniem

Witam,
Cruze pokazuje rogi od tej konkretniejszej strony.
Po tym jak auto stoi, tak, że nie jest nagrzane - np. pierwszy raz w ciagu danego dnia je odpalam piłuje rozrusznik i lipa. Dopiero jak dam mu trochę gazu do odpala, ale chodzi jak benzyna na 3 gary i trzepie budą. Nie gaśnie. Po chwili około 30 sekundach temat się uspokaja i jest normalnie. Jeszcze szybciej sie uspokaja jak delikatnie podniosę oboty, wtedy jak wraca do jałowych jest ok. Ponadto spadków mocy brak, komunikatów check engine brak, przyspiesza równo, turbinka świszcze i pali na dotyk póki całkiem nie wystygnie.
Auto oczywiście po okresie ochronnym w ASO.
Macie jakieś pomysły? Dodam, że w Cruzie jeździ fabryczny filtr paliwa i jeszcze nie miałem zaszczytu go wymieniać, ale nie chcę nic sugerować.
; - (

PS
Dodam, że auto w tej chwili ma niecałe 30 tysięcy przebiegu. 28tyś 8setileś.
_________________
_______________________________________
Chevy Cruze 2.0 150KM 2010r 02 07 LS+ premium / GCW / 16394km /
 
 
     
michger

Model Samochodu: Cruze LT 1.6 124KM
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 16 Paź 2013
Posty: 53
Skąd: zabrze
Poziom: 6
HP: 0/104
 0%
MP: 49/49
 100%
EXP: 2/14
 14%
Wysłany: 2013-10-20, 07:57   

W poprzednim samochodzie miałem takisam problem.. Byl to poczatek konca UPG.. Przyczyna takiego zachowania było lanie cieczy chłodzącej na świece. Moze nie zaszkodzi zobaczyć jak wygladaja swiece.. aczkolwiek za młody samochód żeby chciało się w to wierzyć.
 
     
mario78 
BLACK ROOF


Model Samochodu: Chevrolet Cruze 2.0VCDi 192KM&443Nm
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 15 Sie 2011
Posty: 1104
Skąd: Białystok
Poziom: 29
HP: 42/2142
 2%
MP: 1022/1022
 100%
EXP: 17/94
 18%
Wysłany: 2013-10-20, 08:34   

Ja bym sprawdził czy któraś świeca żarowa nie jest przepalona. A jak ciepły to odpala bez problemu? Te problemy są zależne od temp. zewnętrznej?, tzn. czy tak samo źle odpala ten pierwszy raz jak jest +3*C i cieplej np. +15*C? (chyba że stoi w ciepłym garażu to wtedy świece raczej odpadają).Vera od kiedy masz ten problem? Źle odpalać przestał z dnia na dzień?

vera napisał/a:
Dodam, że w Cruzie jeździ fabryczny filtr paliwa i jeszcze nie miałem zaszczytu go wymieniać, ale nie chcę nic sugerować.


A filtr to bym wymienił nawet profilaktycznie, jeśli problem się nie rozwiąże to przynajmniej będziesz miał pewność że to nie on był przyczyną ;-) , po trzech sezonach jazdy autu na pewno nie zaszkodzi :-) .
_________________

Chevrolet Cruze 2.0VCDi 192KM&443Nm
NISSAN JUKE 1.6 DIG-T 0-222km/h i szybciej nie pojedzie
 
     
vera 
mgr ;-)


Model Samochodu: Chevrolet Cruze
Wiek: 39
Dołączył: 23 Wrz 2011
Posty: 107
Skąd: Legnica
Poziom: 9
HP: 0/193
 0%
MP: 92/92
 100%
EXP: 7/20
 35%
Wysłany: 2013-10-20, 13:08   

Mario78 - Problem z dnia na dzien. Od 5 dni. Odpalał minionej zimy na dotyk mimo mrozów 25 stopni.
najgorzej jest pierwszy raz w ciągu dnia - to jest kiedy stał. potem im dłużej stoi jest gorzej. jeśli odpalanie odbywa się tak co 3 godziny to gada jakby nigdy nic. Poza tym jak już odpali to trzepie budą jakby na któryś gar nie palił. Po chwili (krótkiej chwili) idzie normalnie i historia staje się utajniona. Nie ma wpływów na osiągi - auto idzie normalnie. brak też kontrolki Check - gaśnie normalnie po odpaleniu, a w pamięci nie ma żadnych wiszących DTC (sprawdziłem PCMSCANem). W momencie kiedy rzuca budą od wibracji to daje wię wyczuć niedopaloną ropę.

Filrt paliwa ;-) ... tak to trzeci sezon i kompletnie o nim zapomniałem :)

Dodam, że mierzyłem napięcie na przekaźniki świec i zwraca prawidłowe wartości chociaz to o nim nie swiadczy. Natomiast dojscie w Cruzie to swiec jest po prostu Boskie. Od dołu i strony kabiny. ... MORDENGA - wiec sobie dalem spokoj i zostawie temat profesjonaliscie z kanałem chociazby gdyz ja takiego nie posiadam.

BTW - Michger - co to UPG ? :)
_________________
_______________________________________
Chevy Cruze 2.0 150KM 2010r 02 07 LS+ premium / GCW / 16394km /
 
 
     
michger

Model Samochodu: Cruze LT 1.6 124KM
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 16 Paź 2013
Posty: 53
Skąd: zabrze
Poziom: 6
HP: 0/104
 0%
MP: 49/49
 100%
EXP: 2/14
 14%
Wysłany: 2013-10-20, 20:45   

vera napisał/a:
Mario78 - Problem z dnia na dzien. Od 5 dni. Odpalał minionej zimy na dotyk mimo mrozów 25 stopni.
najgorzej jest pierwszy raz w ciągu dnia - to jest kiedy stał. potem im dłużej stoi jest gorzej. jeśli odpalanie odbywa się tak co 3 godziny to gada jakby nigdy nic. Poza tym jak już odpali to trzepie budą jakby na któryś gar nie palił. Po chwili (krótkiej chwili) idzie normalnie i historia staje się utajniona. Nie ma wpływów na osiągi - auto idzie normalnie. brak też kontrolki Check - gaśnie normalnie po odpaleniu, a w pamięci nie ma żadnych wiszących DTC (sprawdziłem PCMSCANem). W momencie kiedy rzuca budą od wibracji to daje wię wyczuć niedopaloną ropę.

Filrt paliwa ;-) ... tak to trzeci sezon i kompletnie o nim zapomniałem :)

Dodam, że mierzyłem napięcie na przekaźniki świec i zwraca prawidłowe wartości chociaz to o nim nie swiadczy. Natomiast dojscie w Cruzie to swiec jest po prostu Boskie. Od dołu i strony kabiny. ... MORDENGA - wiec sobie dalem spokoj i zostawie temat profesjonaliscie z kanałem chociazby gdyz ja takiego nie posiadam.

BTW - Michger - co to UPG ? :)

UPG- uszczelka pod głowicą. Nisadzilbym ze w tak nowym aucie to możliwe ale skupił bym się na elementach właśnie typu świece. Wg Twojego opisu to problem z odpalaniem na zimnym silniku, praca na nie wszystkie gary musi być czymś spowodowana. Dlatego w pierwszym kroku sprawdził bym w jakiej kondycji są świecę. Moze warto sprawdzić kompresje?
 
     
vera 
mgr ;-)


Model Samochodu: Chevrolet Cruze
Wiek: 39
Dołączył: 23 Wrz 2011
Posty: 107
Skąd: Legnica
Poziom: 9
HP: 0/193
 0%
MP: 92/92
 100%
EXP: 7/20
 35%
Wysłany: 2013-10-24, 16:31   

Widze ze nie ma odzewu specjalnie. W kazdym razie auto dizala.
ale w ukladzie sporo rdzy. skad i jakim cudem sie tak znalazla nie mam pojecia
czy moge wlac cos do paliwa co rozpusci czy wymiecie rdze?
_________________
_______________________________________
Chevy Cruze 2.0 150KM 2010r 02 07 LS+ premium / GCW / 16394km /
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: