Zapraszamy wszystkich nowych i obecnych użytkowników do logowania się na nowe forum
http://forum.chevroletteampoland.com/

Poprzedni temat «» Następny temat
manetka nie reaguje na przekr?canie
Autor Wiadomość
august 

Model Samochodu: Lacetti cdx 1.8
Poziom: 4
HP: 0/61
 0%
MP: 29/29
 100%
EXP: 6/11
 54%
  Wysłany: 2013-05-13, 11:15   manetka nie reaguje na przekręcanie

Witam wszystkich,

może ktoś z was miał już taki problem w swoim lacetti , mianowicie chodzi o to że światła w tym samochodzie włączają się z automatu
to rozumiem :)ale niestety nie mogę włączyć postojowych świateł tak jakby manetka nie reagowała na przełączanie :( co ciekawe gdy chce włączyć światła drogowe nie mam takiej możliwości, gdy na manetce nie będzie przekręcone na światła mijania o co kaman??
nie mam też możliwości włączenia świateł bez kluczyka w stacyjce .Ciekawe czy jest jakiś bezpiecznik który za to odpowiada??czy manetka do wymiany??

XaRaDaS 

Model Samochodu: Lacetti 1.6 SW
Poziom: 26
HP: 49/1637
 3%
MP: 781/781
 100%
EXP: 59/78
 75%
Wysłany: 2013-05-13, 11:31   

Tak patrzę w TIS i sporo jest tego, co do samych postojowych nie ma wzmianki żadnej, natomiast musiałbyś dokładnie określić problem z światłami.

Pytanie czy działa ci brzęczyk informujący o włączonych światłach ?

august 

Model Samochodu: Lacetti cdx 1.8
Poziom: 4
HP: 0/61
 0%
MP: 29/29
 100%
EXP: 6/11
 54%
  Wysłany: 2013-05-13, 11:44   światła

Byłem właśnie sprawdzić, brzęczek nie działa. Przy czym nawet gdybym chciał zostawić auto na włączonych światłach to nie ma opcji ponieważ po wyjęciu kluczyka wszystko gaśnie nawet jak manetka jest na pozycji włączone ? sam już nie wiem czy to tak ma być ?? ?

[ Dodano: 2013-05-13, 11:49 ]
Wczytałem się w książkę i ku mojemu zdziwieniu piszą że światła wyłączają się automatycznie po wyjęciu kluczyka :shock: dziwne a jak mi przyjdzie zostawić furkę gdzieś w ciemnej d. na chwile to co ehhh...
temat uważam za zamknięty.

XaRaDaS 

Model Samochodu: Lacetti 1.6 SW
Poziom: 26
HP: 49/1637
 3%
MP: 781/781
 100%
EXP: 59/78
 75%
Wysłany: 2013-05-13, 11:52   

august, postojowe często są włączane poprzez włączenie lewego kierunkowskazu i włączenie świateł postojowych.

Poczekaj chwilkę to sprawdzę co i jak jeszcze może być nie tak

EDIT:
Bezpiecznik lewych tylnych świateł jest także częścią obwodu brzęczyka przypomnienia o włączonych światłach. Brzęczyk przypomnienia o włączonych światłach powinien zadziałać, gdy zapłon jest w pozycji OFF, reflektory lub światła postojowe są włączone, a drzwi od strony kierowcy są otwarte.

I teraz diagnostyka:
Włączyć światła postojowe i obserwować światła tylne.

Czy światła tylne działają prawidłowo? Jeżeli nie działają to musisz naprawić tylne lewe światło, jeżeli działa to musisz zrobić tak:
1.Odłączyć złącze elektryczne modułu brzęczyka.
2.Włączyć reflektory.
3.Sprawdzić napięcie na zacisku 6 złącza modułu brzęczyka.

Czy napięcie odpowiada podanej wartości? wartość 11-14V

Odpowiedz do tematu