Zapraszamy wszystkich nowych i obecnych użytkowników do logowania się na nowe forum
http://forum.chevroletteampoland.com/

Poprzedni temat «» Następny temat
[Orlando] LT
Autor Wiadomość
kubab

Model Samochodu: Był Orlando...
Poziom: 5
HP: 0/81
 0%
MP: 38/38
 100%
EXP: 11/13
 84%
Wysłany: 2013-01-08, 22:11   [Orlando] LT

No więc dzisiaj odebrałem swojego Orlando:

LT
Rok modelowy 2013
Rok produkcji 2012
1,8 z LPG
Czarny (z przyciemnianymi z tyłu szybami wygląda jak karawan...)

Ogólnie jestem zadowolony. Bardzo mi się podoba, jak samochód pracuje na gazie - w ogóle nie czuć różnicy między pracą na benzynie. Jest w sumie cichy do 100 km. - później głośniejszy, ale dramatu nie ma. Przyciemniany tył to świetna opcja, bo dzięki temu od razu zaparkowałem roletę w szafie. Tempomat bardzo wygodny. Śmieszna jest strzałka przypominająca o zmianie biegu na wyższy - myślałem, że będzie mnie denerwować, ale w sumie nie jest zbyt namolna. Zabawny jest schowek na okulary nad oknem kierowcy. Już dzisiaj przydawało mi się lusterko do podglądania dzieciaków - niby drobiazg, a ułatwia życie. Orlando ujął mnie dostępem do żarówek przednich reflektorów - pierwszy mój samochód od wielu lat, gdzie można po ludzku wymienić żarówkę. W ostatnim samochodzie jeździłem do warsztatów, bo samochód trzeba było podnieść - dostęp do żarówki był od nadkola... Dzięki czujnikom parkowania, zaoszczędziłem dzisiaj rysę na zderzaku tylnym, bo nie zauważyłem słupka przy cofaniu. No i w sumie czuje się, że samochód jest dość duży.

Z lekko denerwujących kwestii, ale bez przesady:
1) Światła dzienne kontra mijania. Jak dla mnie nie ma zasadniczej różnicy, więc pewnie się skończy na tym, że będę cały czas jeździć na światłach mijania.
2) Rozczarowałem się, że między zegarami nie ma takiego wyświetlacza, jak w LTZ (na jeździe próbnej jeździłem właśnie tą wersją). Ze specyfikacji nie wynika, że te wyświetlacze się różnią w zależności od wersji. W salonie podczas jazdy próbnej powiedzieli mi, że wyświetlacze w każdej wersji są identyczne - jak widać nie są, co świadczy o "dużym" profesjonalizmie niektórych sprzedawców.
3) Irytuje mnie trochę świecąca się lampka włączonej poduszki powietrznej pasażera. Podobno tak musi być.

I to tyle z moich wrażeń. Mam nadzieję, że przez 6-7 lat samochód mi posłuży.

mexico3000 
Mexico3000

Model Samochodu: Orlando 1.4T LT+
Poziom: 2
HP: 0/30
 0%
MP: 14/14
 100%
EXP: 0/8
 0%
Wysłany: 2013-03-18, 14:12   

Ten wyświetlacz o którym piszesz z moich obserwacji, mogę się mylić, ale występuje on w wersji LT LT+ LTZ wszędzie tam gdzie jest dostępny silnik 1.4T. I zapewne na jeździe próbnej takim jeździłeś.

kubab

Model Samochodu: Był Orlando...
Poziom: 5
HP: 0/81
 0%
MP: 38/38
 100%
EXP: 11/13
 84%
Wysłany: 2013-03-18, 17:24   

Według mnie występuje on tam, gdzie jest nawigacja/klima automatyczna itd. A więc w tych samochodach, które mają na konsoli centralnej telewizor :) , a nie dwulinijkowy wyświetlacz tekstowy. Ja jeździłem na jeździe próbnej wersją LTZ, która ma monitor i zapewne razem z tym monitorem zmienia się wyświetlacz między zegarami. Nie jestem pewien na 100%, ale tak na ok. 90%.

Odpowiedz do tematu