Zapraszamy wszystkich nowych i obecnych użytkowników do logowania się na nowe forum
http://forum.chevroletteampoland.com/

Poprzedni temat «» Następny temat
Naprawa lakiernicza - dobranie koloru.
Autor Wiadomość
JohnnyBeGood 

Model Samochodu: Cruze 1.8 LTZ HB LPG MY 2013
Poziom: 18
HP: 7/711
 1%
MP: 339/339
 100%
EXP: 39/45
 86%
Wysłany: 2014-05-01, 06:51   Naprawa lakiernicza - dobranie koloru.

Jestem świeżo po naprawie lakierniczej, która polegała na wymianie tylnego zderzaka wraz z malowaniem (parkingowe przerysowanie z wyłamaniem zatrzasków). Naprawę wykonał polecony przez TU serwis Fiat/ Alfa. Do jakości usługi nie można się doczepić: bardzo dobre spasowanie, zaś lampy, czujniki i kamera działają idealnie. I tutaj kończy się bajkowa część opowieści. Już przy odbiorze okazało się, że odcień czerwieni jest inny. Hmm, jakby to powiedzieć: czerwień velvet jest taka bardziej malinowa, a ta wpada w miodowo-złoty odcień. Tego niby nie widać i zorientować się może tylko osoba, która wie o dokonanej naprawie. Różnica jest widoczna np. pod pewnym kątem przy silnym świetle słonecznym, albo przy świetle sztucznym (widać po umyciu w nocy na myjni bezdotykowej). Po odebraniu samochodu (mam rok na zgłoszenie ewentualnej reklamacji) w szoku zadzwoniłem do salonu/ serwisu Chevroleta, by dowiedzieć się co oni na to. Usłyszałem, że lakiernia, gdzie wykonano usługę ma doskonałego lakiernika i o niebo lepsze lakiery (jakiejś kultowej włoskiej marki), niż oryginalne lakiery GM (!), a co więcej powinienem się cieszyć, bo oni w Oplu nie zrobiliby tego lepiej. Pan powiedział, że dzisiaj nie ma czegoś takiego, że zamówi się numer farby i po umalowaniu będzie idealnie. Ba, kłopoty są nawet z dobraniem białego, który nie jest metalikiem. Praktycznie każda seria stosowanych przez producenta farb (zamawianych u zewnętrznych, często różnych dostawców) różni się od innej. Dobór koloru (odcień) to sztuka stanowiąca część warsztatu profesjonalnego lakiernika, świadcząca o jego kunszcie. Co Wy na to? Ktoś miał podobne doświadczenia? Reklamować? Zapraszam do dyskusji.

esjot
[Usunięty]

Poziom: 32
HP: 82/2753
 3%
MP: 1314/1314
 100%
EXP: 67/111
 60%
Wysłany: 2014-05-01, 12:33   

Wszystko prawda i dlatego malując jeden element "pryska" (cieniuje) się elementy obok. Przykładowo naprawiając przednie drzwi powinno prysnąć też przedni błotnik i tylne drzwi. Dzięki temu nawet jak będzie minimalna różnica w odcieniu, to zostanie ona zgubiona.
Z metalikami tak jest jak napisałeś. Nawet jeśli odcień jest ten sam, to pod pewnym kontem widać już różnicę. Spowodowane jest to zarówno samą farbą, jak i innym sposobem malowania, innym kierunkiem itp.
Ja bym reklamował.

rafic 

Model Samochodu: Cruze 1.8 LT+ Premium [Finlandia]
Poziom: 18
HP: 7/711
 1%
MP: 339/339
 100%
EXP: 42/45
 93%
Wysłany: 2014-05-01, 14:08   

Reklamacja. Ja jak w laczku miałem malowane całe tylne drzwi, lakier metalik, to nie było możliwości żeby zobaczyć różnicę w porównaniu do oryginalnych elementów. Jedynie miernikiem można było dojść, że tu było malowane. I wiem jedynie, że jeśli to był plastikowy zderzak to mogą być małe różnice w kolorze, ale na pewno nie w cieniowaniu farby. To może oznaczać, że lakier nie był dobrany z odpowiednimi opiłkami albo lakiernik mieszał kilka żeby uzyskać pożądany efekt i mu nie wyszło raczej.

elpablo666 

Model Samochodu: Chevrolet Cruze 1.6 LT
Poziom: 10
HP: 0/230
 0%
MP: 110/110
 100%
EXP: 2/22
 9%
Wysłany: 2014-05-01, 15:19   

Jeżeli widać, to znaczy, że robota nie jest dobrze wykonana. Ja kupiłem mojego "klupniętego", ale już od razu naprawionego i w życiu nie da się zauważyć, że cokolwiek było malowane, bądź naprawiane (może poza trochę nierównymi spasowaniami zderzaka po bokach, ale to już się naczytałem,że Cruze tak ma).
Zawsze można zasięgnąć obiektywnej opinii kogoś, kto nie wie, co się z Twoim autem stało. Po prostu: niech popatrzy i powie co było robione - niech sam znajdzie, jak znajdzie to reklamuj

JorgKr 

Model Samochodu: Cruze 4d 1.8 LTZ & Aveo 1.2
Poziom: 6
HP: 0/104
 0%
MP: 49/49
 100%
EXP: 5/14
 35%
Wysłany: 2014-05-02, 06:02   

elpablo666 napisał/a:
Jeżeli widać, to znaczy, że robota nie jest dobrze wykonana.

Zgadzam się całkowicie. Dokładnie tydzień temu odebrałem pojazd po podobnej naprawie (wymiana tylnego zderzaka, malowanie lewego tylnego błotnika). Kilka osób oglądało pojazd po naprawie i stwierdziło że nic nie widać. W kalkulacji naprawczej zapisano nawet taką pozycję „cieniowanie elementów sąsiednich”. Naprawę wykonano w ASO w Mikołowie.

Odpowiedz do tematu