Zapraszamy wszystkich nowych i obecnych użytkowników do logowania się na nowe forum
http://forum.chevroletteampoland.com/



Poprzedni temat «» Następny temat
Zakup Epici - ziarno niepewno?ci
Autor Wiadomość
gbkaryk 
gbkaryk

Model Samochodu: PALIO
Dołączył: 24 Kwi 2014
Posty: 2
Skąd: z raju
Poziom: 1
HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 1/9
 11%
Wysłany: 2014-04-24, 13:01   Zakup Epici - ziarno niepewności

Witam Szanownych Forumowiczów.

Na wstępie chciałem napisać, że nie znam się zupełnie na samochodach a do niedawna nawet nie wiedziałem o istnieniu modelu Epica :roll: mea culpa.
Mojej małżonce bardzo spodobał się ten samochód ze względu na urodę, przestronność i elegancję. No po prostu przypadł dziewczynie do gustu. Można wręcz powiedzieć, że się zakochała :) Zaczęliśmy szukać odpowiedniego egzemplarza w okolicy 2007-2008 r.
Obejrzeliśmy kilka różnych samochodów ale najbardziej spodobał się ten z ogłoszenia opublikowanego na otomoto . Wklepując jego vin code znalazłem też informację na innym forum, że ktoś go sprzedaje od dłuższego czasu z forum bezwypadkowe.. Przyznam szczerze, że przeczytanie tamtego wątku wzbudziło we mnie pewne zaniepokojenie. Byliśmy go obejrzeć - na oko ładnie się prezentuje. Zakup bezpośrednio od właściciela, samochód został sprowadzony do Polski w 2011r. Jest zarejestrowany i ubezpieczony. Mam jednak cały czas wątpliwości duże dotyczące zarówno tego egzemplarza jak i samej Epici. Przeczytałem wszystkie możliwe recenzje i oceny ale wolałbym uzyskać kilka odpowiedzi na dręczące mnie pytania od Właścicieli. Stąd kilka pytań do szanownych Forumowiczów - może ktoś zechce rozwiać moje wątpliwości. Za każdą sugestię i podpowiedź będę zobowiązany :)

- czy Epica, a szerzej Chevrolet to jest na pewno dobry wybór i dlaczego?
- jak jest z dostępnością części i naprawami oraz eksploatacją (dotychczas jeździliśmy fiatami - można je tanio naprawić w każdym warsztacie a zamienniki są powszechnie dostępne)?
- na co zwracać uwagę kupując Epice - każde auto ma pewną pulę przypadłości na które cierpi większość wyprodukowanych egzemplarzy - co więc jest jej piętą achillesową?
- co sądzicie o tym konkretnym egzemplarzu i tym co napisano o nim.
- czy Epica jest tak trudno zbywalnym samochodem? Sądząc po tym, że ten jest ogłaszany/sprzedawany od roku nie ma chyba zbyt dużo chętnych na zakup takiego auta?
- czy jest jakaś możliwość sprawdzenia historii serwisowej Chevroleta po vin code, a jeśli tak, to ile to może kosztować i gdzie w Warszawie lub okolicy szukać? Czy po prostu trzba pojechać do autoryzowanego salonu/serwisu?
- jeśli zdecydowałbym się go kupić to gdzie z nim pojechać do bardzo dokładnego sprawdzenia stanu technicznego? Stacja diagnostyczna, serwis autoryzowany czy gdzie indziej i ile taka usługa może mniej więcej kosztować?
- czy silnik benzynowy z gazem to dobry wybór czy jednak zdecydowanie szukać diesla?

Jeśli coś pominąłem a trzeba wziąć pod uwagę to też proszę napiszcie - każda informacja ma dla mnie duże znaczenie

pozdrawiam
grzegorz
_________________
życie cudem jest...
 
     
MrFabulous 


Model Samochodu: Evanda CDX, Epica LT, Malibu LTZ
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 21 Sie 2013
Posty: 211
Skąd: Tashkent, UZB
Poziom: 13
HP: 0/370
 0%
MP: 176/176
 100%
EXP: 17/30
 56%
Wysłany: 2014-04-24, 15:06   Re: zakup Epici - ziarno niepewności

Witaj

Mam do czynienia z Epicą na co dzień - ojciec jest w posiadaniu, ja trochę nią śmigam więc mogę się wypowiedzieć. Wersja LT benzyna, 2006 rok. 96 tys. przebiegu. Kupiona w 2010 z przebiegiem 57 tys. km.

gbkaryk napisał/a:

- czy Epica, a szerzej Chevrolet to jest na pewno dobry wybór i dlaczego?


Wydaje mi się, że dobry wybór, przede wszystkim cenowo wypada korzystnie. Firmy raczej nie kupowały tego modelu, więc jest duża szansa zakupu bezpośrednio od osoby prywatnej, może nawet od pierwszego właściciela. Dodatkowo kupując Epicę wyróżnisz się w tłumie. Wiadomo przecież, że w tej klasie marzeniem większości polaków jest Passat TDI od niemca jeżdżony tylko do kościoła. Elegancji i prestiżu też nie można Epice odmówić (woziłem nawet nowożeńców) :-)

gbkaryk napisał/a:

- jak jest z dostępnością części i naprawami oraz eksploatacją (dotychczas jeździliśmy fiatami - można je tanio naprawić w każdym warsztacie a zamienniki są powszechnie dostępne)?


Jeździmy 4 lata i przez 40 tys. km wymieniliśmy tylko piastę z łożyskiem, więc dużo się w niej nie zepsuło (i mam nadzieję, że tak zostanie). Wyskakiwała też czasem kontrolka ładowania przez jakieś błędy. Był też delikatny wyciek oleju ze skrzyni biegów. A tak to na bieżąco tylko wymiana oleju, filtrów, klocki - są w sklepach bez problemu, ceny jak najbardziej w porządku. Niektóre zakłady prowadzące diagnostykę nie mają programu do Chevroleta, ja mieszkam w małym mieście (50 tys. mieszkańców) i na kilka zakładów tylko jeden gościu jest w stanie się podłączyć do komputera w Epice. Pewnie w większych miastach problemu takiego nie ma.

gbkaryk napisał/a:
- na co zwracać uwagę kupując Epice - każde auto ma pewną pulę przypadłości na które cierpi większość wyprodukowanych egzemplarzy - co więc jest jej piętą achillesową?


Trochę napisałem już wyżej. Dodam, że jak w każdym koreańskim samochodzie, też i tutaj trzeba patrzeć na rdzę. Najstarsze z rocznika 2006 mają już 8 lat, więc powoli ruda łajza zaczyna wychodzić. U nas delikatnie zaatakowała nadkola tylne (dosłownie małe rude kropeczki, ale trzeba niedługo zrobić), jest też podejrzany purchelek na masce (chyba dostała kamieniem, wyszło po jakimś czasie). Ludzie narzekają, że rdza wyłazi także na tylnej klapie przy listwie, u nas nic nie wyszło.

gbkaryk napisał/a:

- co sądzicie o tym konkretnym egzemplarzu i tym co napisano o nim.


Wizualnie źle nie wygląda. Dziwi mnie to, że założył LPG i zaraz sprzedaje. Albo te silniki nie chcą współpracować z LPG, albo coś innego gościa przycisnęło. Widzę, że ma jeszcze oryginalny koreański akumulator, ciekawe w jakim jest stanie. Druga sprawa to felgi, Epica w wersji LT miała takie oto 17stki: http://www.autogaleria.pl..._lt_2008_01.jpg , ten konkretny egzemplarz ma 16-to calowe z wersji LS/LMV więc ktoś pewnie sprzedał i kupił sobie mniejsze. Kolejna rzecz to znaczek z przodu i rura wydechowa, śmierdzi trochę tandetnym tuningiem. Radio nieoryginalne, ciekawe czy działa sterowanie z kierownicy, Fotele i kierownica nie wyglądają na zużyte. Samochód ma hak więc coś na pewno ciągał, ale czy to była mała przyczepka, czy może laweta - raczej się nie dowiemy. Jest trochę syfu pod maską, jednym to pasuje, drudzy wolą jak jest czysto. Ciężko wypowiedzieć się konkretnie, bo oglądanie samochodu na zdjęciach można porównać do lizania lizaka przez szybę. ;-)

gbkaryk napisał/a:
- czy Epica jest tak trudno zbywalnym samochodem? Sądząc po tym, że ten jest ogłaszany/sprzedawany od roku nie ma chyba zbyt dużo chętnych na zakup takiego auta?


Nie wiem, nie sprzedawałem. :P Ale sądząc po tym, że zadbane samochody schodzą bardzo szybko, raczej nie będzie problemu z ewentualną odsprzedażą. Epica może się podobać, więc konkretnie nastawiony klient widząc dobre auto na pewno je kupi. Z tym coś musi być nie w porządku, skoro stoi długo w ogłoszeniu.

gbkaryk napisał/a:
- czy jest jakaś możliwość sprawdzenia historii serwisowej Chevroleta po vin code, a jeśli tak, to ile to może kosztować i gdzie w Warszawie lub okolicy szukać? Czy po prostu trzba pojechać do autoryzowanego salonu/serwisu?


Jeśli samochód jest z zagranicy, to można założyć temat na forum: http://www.bezwypadkowy.net/forum Są w stanie odczytać sporo po nr VIN.
Jak samochód jest z polskiego salonu, to powinien mieć książkę serwisową. Pewnie w serwisie też sprawdzisz, ale niestety nie orientuję się co do ewentualnych kosztów takiej zabawy.

gbkaryk napisał/a:
- jeśli zdecydowałbym się go kupić to gdzie z nim pojechać do bardzo dokładnego sprawdzenia stanu technicznego? Stacja diagnostyczna, serwis autoryzowany czy gdzie indziej i ile taka usługa może mniej więcej kosztować?


To już według uznania. Cena usługi zależna od miejsca do którego pojedziesz. Osobiście pojechałbym na SKP, ewentualnie można podjechać na diagnostykę komputerową.

gbkaryk napisał/a:
- czy silnik benzynowy z gazem to dobry wybór czy jednak zdecydowanie szukać diesla?


Zależy jak dużo jeździsz i gdzie jeździsz. Jak będą częste trasy, to wybierz diesla, ludzie chwalą silnik diesla VM montowany w Epice, ale licz się z tym, że będzie miała większy przebieg, w rocznikach 2007-8 nie ma co się spodziewać przebiegów rzędu 100 tys. km tylko wyższych.
Jak jeździsz po mieście i sporadycznie w trasy, to opcja benzynowa jest lepsza. a czy Epica jeździ na gazie, tego nie wiem. Spalanie nam nie przeszkadzało więc nie montowaliśmy LPG.

Jeszcze dodam, że silnik benzynowy na niskich obrotach przy normalnej jeździe jest cichszy od diesla, pracuje prawie bezszelestnie, a jak go przyciśniesz, to mruczy bardzo przyjemnie - nas to urzekło. :)

Gdyby coś jeszcze mi się nasunęło, to napiszę. :wink:
_________________
Evanda

Epica
 
     
gbkaryk 
gbkaryk

Model Samochodu: PALIO
Dołączył: 24 Kwi 2014
Posty: 2
Skąd: z raju
Poziom: 1
HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 1/9
 11%
Wysłany: 2014-05-09, 11:25   

MrFabulous bardzo dziękuje za wszystkie rady i sugestię którymi się ze mną podzieliłeś - Twoje spostrzeżenia i wizyta w salonie firmowym Chevroleta zdecydowały jednak o rezygnacji z pomysłu zakupu modelu Epic. Nie wiem jaki los spotkał ten konkretny egzemplarz ale ogłoszenie nie jest już dostępne. Niewątpliwie jest to bardzo ładny samochód jednak rozmowy ze specjalistami z Chevroleta i Peugeota oraz względy eksploatacyjne skłoniły nas do poszukiwań 407 - mam nadzieję, że nie będziemy żałować. Jeszcze raz bardzo Ci dziękuje za poświęcony czas i odpowiedź na mój post.

pozdrawiam i życzę wszelkiej pomyślności i szerokiej drogi
gbkaryk
_________________
życie cudem jest...
 
     
qpido 
qpido

Model Samochodu: epica 2,0 l benzynka
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Lut 2013
Posty: 27
Skąd: tarnobrzeg
Poziom: 3
HP: 0/44
 0%
MP: 21/21
 100%
EXP: 9/9
 100%
Wysłany: 2015-02-25, 15:03   zakup

witam mam takie pytanie mam ochotę przesiąsć się z mojej evandy na epice 2,0 benzynka 2006 r autko znalazłem u siebie w mieście auto pierwszy właściciel komplet dokumentów serwisowane ostatnio wymienione amortyzatory komplet tarcze oraz klocki cały ręczny nowy na wszystko są faktury z serwisu tylko cena koleś chcę 20 000 i nie da się ruszyć co wy na to pozdrawiam
:-o
 
     
Krzysiek_81 


Model Samochodu: Orlando 1.8 LT+ LPG
Pomógł: 21 razy
Wiek: 42
Dołączył: 07 Kwi 2013
Posty: 436
Skąd: Legionowo
Poziom: 19
HP: 7/798
 1%
MP: 381/381
 100%
EXP: 19/49
 38%
Wysłany: 2015-02-25, 15:38   

tak nie nie wiem jakie było pytanie bo bez znaków interpunkcyjnych ciężko zrozumieć o co ci chodzi a ocena samochodu tylko na podstawie tych kilku informacji które podałeś bez ani jednej fotki jest wróżeniem z fusów chcesz to bierz chyba że nie masz kasy to nie bierz a tak w osóle to ciezko powiedzieć

:shock:
_________________
Pozdrawiam, Krzysiek

 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: