Zapraszamy wszystkich nowych i obecnych użytkowników do logowania się na nowe forum
http://forum.chevroletteampoland.com/

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: C77
2013-02-13, 20:21
Tryb świateł (skandynawski)
Autor Wiadomość
meowth 
=^..^=

Model Samochodu: ORLANDO
Poziom: 11
HP: 0/272
 0%
MP: 130/130
 100%
EXP: 14/25
 56%
Wysłany: 2012-06-21, 11:34   

opoka, u mnie gasną (mam wersję świateł AUTO) tak jak opisałem wyżej (silnik start potem swiatła off), może mam model na wypady do Grecji :-)

etac 
Prezes CTP

Model Samochodu: Cruze
Poziom: 35
HP: 174/3484
 5%
MP: 1663/1663
 100%
EXP: 58/130
 44%
Wysłany: 2012-06-21, 11:50   

opoka napisał/a:
Gaśnie oświetlenie tablicy ,ale światła mijania i pozycyjne świecą. W chevrolecie określają to jako światła do jazdy dziennej, od normalnych różnią sie tym że gaśnie oświetlenie tablicy, ma to zastąpić brak lamp do jazdy dziennej. Nowo rejestrowane samochody muszą mieć światła do jazdy dziennej(a jak brak lamp do jazdy dziennej, które włączają sie po uruchomieniu silnika )chevrolet żeby dostać homologacje wymyślił sobie automatyczne włączanie świateł mijania których nie można wyłączyć żadnym wyłącznikiem. Co do Grecji można używać lamp do jazdy dziennej (to wymusiła Unia)ale zabronione jest używanie w czasie dobrej widoczności lamp mijania. Zapewne samochody sprzedawane w Grecji nie mają takiego systemy auto włączania. Pewnie swoje zaniedbania chevrolet poprawi przy najbliższych liftingach(co widać przy Cruzie- lampy ledowe do jazdy dziennej)Puki co Grecja nie dla CHEVROLETÓW. :-D Ponawiam pytanie jak wyłączyć światła mijania w Orlando, może ktoś to przerabiał?????

Temat dotyczy wszystkich Chevroletów i czekam na reakcje z strony Chevrolet Europe, czemu nie można zasterowac światłami jak na rynek Kanadyjski, ze po włączeniu silnika przednie światła zapalają sie na 50% pozostałe nie, a w przypadku zmroku, jazdy w tunelu zapala się reszta, tak samo jak po 3 krotnym machnięciu wycieraczkami z czujnika deszczu.

Swiatła sterowane sa przez BCM i on zarzadza tym wszystkim.

opoka 

Model Samochodu: Aveo+LPG,Orlando-LTZ+LPG
Poziom: 6
HP: 0/104
 0%
MP: 49/49
 100%
EXP: 12/14
 85%
Wysłany: 2012-06-21, 16:05   

Najbardziej dziwi mnie postawa serwisu żadnej pomocy. Nie pofatygowali się skontaktować z Chevrolet Polska i zapytać co zrobić. Pozostaje wyjąć bezpieczniki w aucie. Można liczyć na to, że Orlando model 2013 Chevrolet dopracuje .A zadowoleni właściciele Chevroletów pojadą bez obaw na wakacje do Grecji :mrgreen:

meowth 
=^..^=

0%
 100%
 56%
Wysłany: 2012-06-21, 17:28   

opoka, a Ty masz światła w automacie czy nie? Ja mam w automacie i mogę je całkowicie zgasić. A w sprawie serwisu to najlepiej polecam osobisty kontakt.
Instrukcja Obsługi ORLANDO 2011
na stronie 12 (wg instrukcji) tzn 14 wg PDF'a jest opis przełącznika świateł manual i opis przełącznika świateł automatycznych - ja posiadam ten drugi.

opoka 

Model Samochodu: Aveo+LPG,Orlando-LTZ+LPG
Poziom: 6
HP: 0/104
 0%
MP: 49/49
 100%
EXP: 12/14
 85%
Wysłany: 2012-06-21, 18:18   

Ja przymierzam sie do Orlando i zbieram doświadczenia. A opisując sprawę świateł miałem na myśli znajomego który poprosił mnie o pomoc. Orlando którym jeździłem nie ma automatu. Wyłącznik może być w dowolnej pozycji, światła uruchamiają sie po włączeniu silnika niestety instrukcja nic o tym nie mówi. A jeśli kolega jest biegły w instrukcji to proszę mi znaleźć opis świateł dziennych. Jeśli kolega ustawi włącznik świateł OFF i uruchomi silnik to, co sie stanie z światłami mijania? Zapewne włączą sie po uruchomieniu silnika mimo pozycji OFF na wyłączniku świateł. A gdzie ta funkcja jest opisana w instrukcji????Ale takie rozwiązanie to nic nowego w Chevrolecie mam Lacettiego ,który miał takie samo rozwiązanie tyle, że tam wystarczyło wyjąć specjalny przekaźnik i zamontować lampy do jazy dziennej. Jeśli uruchomię silnik działają lampy do jazdy dziennej ,jeśli włączę światła mijania włącznikiem gasną dzienne. Przy rozwiązaniu które jest w Orlando kolega nie zamontuje lamp do jazdy dziennej(np.led)Udało mi się dowiedzieć, że jest to sprawa oprogramowania. Orlando posiada instalacje cyfrową ,czyli komputer steruje światłami. A swoją droga już pisałem o tym ,od lutego 2009 każdy samochód homologowany na Europę musi mieć światła do jazdy dziennej(zazwyczaj są to dodatkowe lampy które uruchamiają się po włączeniu silnika i gasną po wyłączeniu silnika lub włączeniu świateł mijania. Orlando otrzymał homologację dzięki patentowi który opisywałem wyżej, światła mijania świeca w pozycji off. No chyba ,że ktoś ma pozycję włącznika świateł z Auto czyli światła włączą się tylko w tedy gdy jest ciemno. Wniosek????KUPOWAĆ ORLANDO Z FUNKCJĄ AUTO WŁĄCZNIKA ŚWIATEŁ

etac 
Prezes CTP

5%
 100%
 44%
Wysłany: 2012-06-21, 19:48   

Tak samo ma Aveo, Spark i inne. Jak ktos znajdzie na to sposob na pewno sie złozymy na kiste piwa.

C77 
Ex-Wódz Org

Model Samochodu: Cruze 1,8 LS+ MY2010
Poziom: 51
HP: 1524/10164
 15%
MP: 4853/4853
 100%
EXP: 148/280
 52%
Wysłany: 2012-07-06, 23:56   

opoka napisał/a:
....co zrobić aby wyłączyć światła mijania w czasie jazdy??????.Dzięki rozwiązaniu jakie stosuje chevrolet znajomy zapłacił mamndat w grecji za jazde z włączonymi światłami mijania.Co radzicie.......... :-D

Powołać się na konwencję wiedeńską o ruchu drogowym, której Grecja jest sygnatariuszem.
Gdyby się na nią powołał to by nie zapłacił tego niesłusznego mandatu 8-) :twisted:

Я на Драйве2
International Cruze Forum Moderator...

guzik1978 

Model Samochodu: Chevrolet ORLANDO LT 1.8
 0%
 100%
EXP: 10/25
 40%
Wysłany: 2012-07-07, 10:33   

Ja mam w planie zakup tych ledowych ringów w miejsce halogenów, kilka postów wyżej jest to przedstawione. Oczywiście funkcja halogenów lub ringów :) . Wkrótce pokaże wam efekt. :)

meowth 
=^..^=

0%
 100%
 56%
Wysłany: 2012-07-07, 20:51   

guzik1978, cool, czekam z niecierpliwością :-)

guzik1978 

0%
 100%
 40%
Wysłany: 2012-08-15, 20:42   

Tylko się zastanawiam, czy zmiana oświetlenia z halogenów na te z funkcją halogenów i ringów nie spowoduje utraty gwarancji. Już zamówione, jak coś zamontuję po okresie gwarancyjnym ;) .

meowth 
=^..^=

0%
 100%
 56%
Wysłany: 2012-08-16, 19:59   

guzik1978, ja tylko dlatego nie mam ledowych i ringów, szczególnie, że jak poczytasz moje posty na forum, to jednak tej gwarancji używam :-) a głownie przy niesprawnej (wg mnie) navi i 'wadliwym' radiu i paru innych

guzik1978 

0%
 100%
 40%
Wysłany: 2012-08-19, 19:42   

Jak Ci coś nie trybi to jedź do ASO :) ja jeszcze zobaczę czy kumpel mi zamówi,najwyżej zamontuję za trzy lata :) .

etac 
Prezes CTP

5%
 100%
 44%
Wysłany: 2012-10-02, 17:23   

opoka napisał/a:
Najbardziej dziwi mnie postawa serwisu żadnej pomocy. Nie pofatygowali się skontaktować z Chevrolet Polska i zapytać co zrobić. Pozostaje wyjąć bezpieczniki w aucie. Można liczyć na to, że Orlando model 2013 Chevrolet dopracuje .A zadowoleni właściciele Chevroletów pojadą bez obaw na wakacje do Grecji :mrgreen:

Czy ten co zaplacił mandat w Grecji jezdzi Chevroletem? Jesli tak to niech skontaktuje sie ze mna.

Sprawa swiatel juz mnie zaczyna mocno irytowac, a Pani Paulina to juz nawet

Funkcji DRL nie wlacza bo EU na to nie zezwala, wylaczyc swiatel tez nie wylacza bo im homologacja nie pozwala, do k..y nedzy po co są opisy w instrukcji? Dlaczego nie mozna zmienic tego nawet poza serwisem.

guzik1978 

0%
 100%
 40%
Wysłany: 2012-10-16, 20:44   

meowth

jest jeszcze taka opcja (bynajmniej u mnie tak działa), że jak włączysz w dzień przeciwmgielne to gasną mijania. świecą tylko pozycyjne i przeciwmgielne, ale jak wjedziesz do tunelu bądź zrobi się ciemniej to wszystkie świecą. a i jeżeli użyjesz wycieraczek to też się włączą mijania. = może kiedyś nagram jak to wygląda i pokażę na YT. :-)

Jaką masz wersję auta i czy powyższe udało ci się nagrać już?

etac 
Prezes CTP

5%
 100%
 44%
Wysłany: 2012-10-16, 21:05   

Oto twarde stanowisko CAC Chevrolet i moja komunikacja w tym temacie. Moze ktos luknie na ten Regulamin 48 i znajdzie co mamy ze nie mamy.
Witam,
na początku pragniemy wyjaśnić, iż instrukcja obsługi uwzględnia wszystkie opcje oraz elementy wyposażenia dostępne dla danego modelu samochodu Chevrolet. W związku z tym nie wszystkie opisane tam funkcjonalności są dostępne na wszystkich rynkach i odnoszą się do użytkowanego przez Pana pojazdu. Taką informację może Pan znaleźć na początku instrukcji obsługi.
Ponieważ Pański samochód nie jest wyposażony w osobne światła do jazdy dziennej, to nie ma tu zastosowania funkcjonalność opisana w instrukcji obsługi.
Odnosząc się do przedstawionego rozporządzenia Ministra Infrastruktury informujemy, że przedstawiona tam lista świateł, nie przedstawia wszystkich świateł, w które samochód musi być wyposażony. W Pańskim samochodzie funkcja świateł do jazdy dziennej jest realizowana przez światła mijania - w takiej sytuacji mają zastosowanie inne uregulowania - w tym przypadku Regulamin nr 48 Europejskiej Komisji Gospodarczej Organizacji Narodów Zjednoczonych.
Dodatkowo informujemy, jak w poprzedniej korespondencji, że Pański samochód spełnia wszystkie formalne wymagania , co potwierdza wydanie do niego homologacji oraz rejestracja. Gdyby tak nie było, to auto nie byłoby dostępne do sprzedaży i użytkowania w Polsce.
W związku z powyższym informujemy, że temat ten uważamy za zamknięty. Jeśli ma Pan jakieś dodatkowe wątpliwości w tej kwestii, prosimy skontaktować się z odpowiednimi organami.
Pozdrawiam serdecznie,
Paulina Bronisz
Customer Care Consultant
Chevrolet Poland
tel.: +48 22 606 17 28
fax: +48 22 606 16 87
e-mail: paulina.bronisz@gm.com
2012-10-09 19:29
To <cac.chevrolet_pl@gm.com>
cc <prk@powiat.bedzin.pl>
Subject Re: DRL
Pani Paulino,
nadal nie dam za wygrana, szczególnie gdy taka funkcja jest nadal opisywana jako aktywna w samochodach marki Chevrolet Cruze. Dla poparcia moich słów podaje link do najnowszego rozporządzenia Ministerstwa Infrastruktury http://isap.sejm.gov.pl/D...WDU20090750639, gdzie na stronie 8 opisana jest zasada używania i posiadania świateł do jazdy dziennej. Zasada opisywana jest zgodna z algorytmem opisanym w instrukcji obsługi dla samochodu Chevrolet Cruze MY2011 dostępnej na stronie internetowej http://www.chevrolet.pl/i..._pl_EU_MY10.pdf strona 87.
Ponadto na reflektorach nie znalazłem znaku homologacji pod jaką jest on dopuszczony do ruchu.
Jeszcze raz proszę o podanie przyczyn formalnych/prawnych warunkujących brak tej funkcji w samochodzie.
Z pozdrowieniem
etac_owiec
From: cac.chevrolet_pl@gm.com
Sent: Friday, October 05, 2012 4:58 PM
Subject: Re: DRL
Witam,
niestety Producent wyklucza taką opcję i z tego powodu nie mamy możliwości wprowadzenia rozwiązań, jakie Pan przedstawił poniżej.
Kontaktowaliśmy się w tej sprawie bezpośrednio z europejskim działem technicznym i uzyskaliśmy informację, że nie ma możliwości wprowadzenia takich zmian. Lokalnie nie jesteśmy upoważnieni oraz nie posiadamy możliwości technicznych, aby wprowadzić tego rodzaju zmiany w oprogramowaniu.
Także kwestia ta na chwilę obecną nie może zostać zmieniona.
Pozdrawiam serdecznie,
Paulina Bronisz
Customer Care Consultant
Chevrolet Poland
tel.: +48 22 606 17 28
fax: +48 22 606 16 87
e-mail: paulina.bronisz@gm.com
2012-09-25 14:43
To CAC Chevrolet PL <cac.chevrolet_pl@gm.com>
cc
Subject DRL
Pani Paulino,
ponownie zwracam sie do Panstwa z tematem działania czujnika swiatła jaki jest zamontowany w samochodzie Chevrolet Cruze, oraz metody załączania świateł w samochodach Chevrolet.
Zrozumiałem juz dlaczego nie mozna uruchomic opcji jaka NADAL !! ! jest opisywana w instrukcji, ale nie dzieki Panstwa odpowiedzi, ktora dziwnie była identyczna z strony Chevrolet Polska i Chevrolet Europe, ktora w zaden sposob nie identyfikowała przyczyn niemożliwosci uruchomienia tej funkcji, jedynie zakrywała sie zapisami w prawie drogowym, a wystarczyłow wskazac ze w EU zakazane jest wykorzystywanie swiateł drogowych i mijania w innej funkcji jak jej głowna, a takze ze do funkcjinowania swiateł DRL reflektor musi byc homologowany w tym celu. Stad tez niemozliwe jest jego uruchomienie świateł, bez zapalania lamp tylnych. Proste? Dla mnie juz, tak.
W zwiazku z tym wielu użytkowników chciałoby posiadać swoje lampy do jazdy dziennej, ale znowu napotykaja na problemy konfiguracji samochodu i jego możliwości zmian. Dlatego moje pytania są:
Chevrolet z czujnikiem swiatła - w jaki sposób można uruchomic funkcje tak aby swiatła mijania zapalały sie tylko po zmierzchu, w tunelu lub jego ręcznym załączeniu, tak aby mozna było zamontowac prosty moduł warunkujacy użycie świateł DRL oddzielnie od swiateł mijania. Po zamontowaniu tego modułu, w dzień mamy DRL (ledy dostepne z homologacja na rynku) zawsze po uruchomieniu silnika, a po zmierzchu, w nocy i po załaczeniu ręcznym mamy światła mijania i drogowe
Pozostałe pojazdy Chevrolet sprzedawane po 2010 roku, ktore maja uruchomiona funkcje załaczania swiatel zaraz po zalaczeniu silnika, bez możliwości ich wyłączenia. Powoduje znowu ze nie można uruchomic funcji DRL w tych pojazdach, gdyz impuls potrzebny do ich sterowania jest podawany ciagle na światła. Czyli znowu konieczne jest ponowne umożliwienie uruchomienie świateł tylko przez manetkę.
Kiedyś te opcje można było zasterować przez odpowiednie ustawienie w modyle BCM, obecnie niestety kazde programowanie jest zablokowane, a inne programy nie są w stanie tego tez zasymulować.
Wiec moze uda nam sie dojsc do jakiego kompromisu, bo znaczna czesc młodych uzytkowników jest bardzo niezadowlonych ze tej funkcji nie maja i tez nie moga niz z tym zrobic, bo nawet ASO tez nie potrafi nic z tym zrobić, aby moc nawet zarobic na monatzu tych swiateł w samochodach na gwarancji, czy nawet juz po.
Jeśli problem jest z
Mam nadzieje, ze po konsultacji z TAC bedzie mozna osiagnąc kompromis. I nie zakryjecie się prawem którego do końca nie wiecie jak działa. Przecież można to pozostawić do decyzji w ASO, gdy klient założy DRL, to wtedy można dopiero odłączyć standardowe załączanie świateł.
Z pozdrowieniem

Odpowiedz do tematu