Zapraszamy wszystkich nowych i obecnych użytkowników do logowania się na nowe forum
http://forum.chevroletteampoland.com/

Poprzedni temat «» Następny temat
Nieoznakowane wozy policyjne na terenie okr?gu Rybnickiego
Autor Wiadomość
majcher 
komandor Tarkin

Model Samochodu: Chevrolet Cruze 2.0 150KM diesel sedan
Poziom: 10
HP: 0/230
 0%
MP: 110/110
 100%
EXP: 17/22
 77%
Wysłany: 2011-08-07, 21:26   Nieoznakowane wozy policyjne na terenie okręgu Rybnickiego

Witam, czy macie jakieś informacje, jakie (w sensie marki/wygląd/rejestracje) nieoznakowane wozy policyjne jeżdżą po okręgu rybnickim ? Ostatnio miałem sytuację, że na małym skrzyżowaniu z drogą, gdzie jest zjazd do niedługo otwieranego salonu Reno Dacia, wyprzedziłem samochód, który jechał bardzo wolno zastanawiając się, czy nie zjechać w ten zjazd.

Dość "odruchowo" podjąłem decyzję o wyprzedzaniu, bo było to praktycznie "wyminięcie" tego pojazdu. Mimo wszystko przepisy ruchu drogowego złamałem.

Problem polega na tym, że wyprzedziłem czarnego Opla (Astra, albo coś lepszego, widać było że dość drogie auto) i zacząłem się bać, że to może być nieoznakowany wóz policyjny, który specjalnie mnie sprowokował, bo w końcu nie skręcił na tym skrzyżowaniu, tylko dodał gazu i pojechał za mną. Specjalnie zwolniłem i pozwoliłem mu się zbliżyć, żeby się przyjrzeć. W tym samochodzie siedziała z przodu jedna osoba i zajadała kanapkę, auto było z kratką.

Chciałbym po prostu wiedzieć, czy mam nabite jakieś punkty za te przewinienie, żebym miał świadomość na czym stoję. Powiadomienie może dojść nawet po pół roku, przypadkowo mogę nawet stracić prawo jazdy (chociaż aktualnie mam 0 punktów), ale takie wozy nieoznakowane mogłyby mi nabijać jakieś drobne przewinienia....

Teraz pytanko. Czy po Rybniku krąży nieoznakowany wóz policyjny czarny Opel ?

Kawon 

Model Samochodu: Cruze 1.8 LT+ WTCC 4d
Poziom: 6
HP: 0/104
 0%
MP: 49/49
 100%
EXP: 6/14
 42%
Wysłany: 2011-11-27, 14:42   

- Mojego znajomego capnęła czarna Vectra na drodze Rybnik-Orzesze w Stanowicach (może 2 lata temu).
- U nas w gminie raz była akcja z czarną Vectrą (może z rok temu). Chwytała kierowców na drodze z Czerwionki do Leszczyn. Na całym jej odcinku jest ograniczenie 50 km/h (teren zabudowany), mimo tego, że wokół drogi praktycznie nie ma zabudowań.
- Na terenie naszej gminy jest też srebrny Fiat Bravo i czerwony Opel Agila (chociaż dawno go nie widziałem), ale to raczej informacja dla tych którzy lubią pić piwo w terenie :-)

ryjek 

Model Samochodu: Chevrolet Aveo
Poziom: 24
HP: 27/1353
 2%
MP: 646/646
 100%
EXP: 25/68
 36%
Wysłany: 2011-11-28, 17:14   

srebrna skoda octavia kombi,stają na poboczu i fotoradar pyka zdjęcia,ogólnie najbardziej popularna jest czarna vectra w naszych rejonach

majcher 
komandor Tarkin

Model Samochodu: Chevrolet Cruze 2.0 150KM diesel sedan
Poziom: 10
HP: 0/230
 0%
MP: 110/110
 100%
EXP: 17/22
 77%
Wysłany: 2011-11-29, 07:26   

Kawon <-- powiedz mi, czy zatrzymali Twojego tatę, czy mandat przyszedł pocztą ? Ogólnie policja w nieoznakowanym wozie policyjnym ma obowiązek zatrzymać i wystawić mandat, czy może pstrykać zdjęcia i jeździć ?

Kawon 

Model Samochodu: Cruze 1.8 LT+ WTCC 4d
Poziom: 6
HP: 0/104
 0%
MP: 49/49
 100%
EXP: 6/14
 42%
Wysłany: 2011-11-29, 15:42   

Cytat:
Kawon <-- powiedz mi, czy zatrzymali Twojego tatę, czy mandat przyszedł pocztą ?

majcher, Vectra zatrzymała mojego ziomka z roboty. Zatrzymali go i wystawili mandat.
Cytat:
Ogólnie policja w nieoznakowanym wozie policyjnym ma obowiązek zatrzymać i wystawić mandat, czy może pstrykać zdjęcia i jeździć ?

Nie wiem. Do tej pory słyszałem tylko o zdjęciach z fotoradaru, albo pojazdu, który stoi na poboczu.

Odpowiedz do tematu