Zapraszamy wszystkich nowych i obecnych użytkowników do logowania się na nowe forum
http://forum.chevroletteampoland.com/



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: nieaktualne
2013-02-16, 09:56
Czujnik otwartych drzwi - problem
Autor Wiadomość
chevy_power 

Model Samochodu: Chevrolet Aveo, Chevrolet Cruze
Pomógł: 19 razy
Wiek: 38
Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 756
Skąd: Kraków
Poziom: 24
HP: 13/1353
 1%
MP: 646/646
 100%
EXP: 58/68
 85%
Wysłany: 2011-02-24, 02:10   Czujnik otwartych drzwi - problem

Witam,
mam problem z moim aveo 2007 po faceliftingu. Otóż w zeszłym roku w lipcu oddawałem auto do blacharza, ponieważ korodowała mi klapa bagażnika i trzeba było go pomalować (oczywiście w ramach gwarancji perforacyjnej wszystko było za darmo - auto już nie jest na gwarancji mechanicznej). I to była jedyna ingerencja serwisu w samochód. Po ok. miesiącu od tego serwisu zaczęła mi się świecić lampka, że są drzwi otwarte. Pojechałem do ASO Marimex, gdzie auto kupiłem i dokonywałem prawie wszystkich napraw: chłopcy posprawdzali drzwi i czujniki w nich i stwierdzili, że problem leży właśnie w klapie bagażnika. I teraz tak, przyszedł kierownik i powiedział, że rozkładanie układu elektrycznego dalsza naprawa i ewentualna wymiana zepsutego przełącznika będzie już płatna. Znając realia i ceny z jakimi miałem styczność w serwisie ASO dałem sobie spokój i jeździłem z lampką. Alarm działał bez zarzutu, jedyny mankament to to, że musiałem wyłączyć lampkę w kokpicie bo się ciągle świeciła. Grudniowe mrozy też nie sprawiały, że z akumulatorem był problem. Niestety w ciągu tego tygodnia padł mi już trzy razy (usprawiedliwiam jego słabość wiekiem, bo ma już 4 lata) i podejrzewam, że dioda świecąca się na okrągło w dużej mierze przyczyniła się do jego rozładowania. Chcę kupić nowy akumulator ale wiem, że jak nie zrobię usterki z czujnikiem to znowu będzie lipa i akumulator szybko padnie.

Dlatego też proszę Was o pomoc i wskazanie ewentualnej instrukcji jak znaleźć ten czujnik i go wymienić lub może chociaż dobrego elektryka, który od razu zlokalizuje usterkę.

Nie znam się na układzie elektrycznym tego auta i byle elektryk może mi wciskać bajońskie sumy.

pozdrawiam,
Łukasz.
 
     
mson 


Model Samochodu: Chevrolet AVEO & CAPTIVA
Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył: 20 Sie 2010
Posty: 136
Skąd: Kraków
Poziom: 10
HP: 0/230
 0%
MP: 110/110
 100%
EXP: 16/22
 72%
Wysłany: 2011-02-24, 09:14   

Co do akumulatora to wyciągnij go na noc i uzupełnij ewentualne braki elektrolitu woda destylowana oraz podłącz go pod prostownik. O ile nie jest zasiarczony to powinno mu pomóc, przynajmniej na jakiś czas.

Swojego czasu w Auto Serwisie na Witkowickiej 54, był dobry elektryk. Podjedź albo zadzwoń to chłopaki dadzą Ci namiary.
_________________
------------------------------
CHEVROLET AVEO B+ Hatchback 2010 - 1.2 16V 84 KM
------------------------------------------------------------
 
 
     
miHu 
odźwierny

Model Samochodu: Aveo II+ sedan 1,2 8V z BRC seq24, 2007/2008
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 20 Mar 2010
Posty: 282
Skąd: EPJ
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 25/35
 71%
Wysłany: 2011-02-24, 17:40   

Nie mam alarmu więc odniosę się do czujnika który włącza oświetlenie bagażnika. Czujnik ten znajduje się w klapie bagażnika przy zamku. Konstrukcja jego prosta jak czujników oświetlenia w drzwiach bocznych. Alarm może z niego korzysta, ale tego nie wiem :-?
 
     
chevy_power 

Model Samochodu: Chevrolet Aveo, Chevrolet Cruze
Pomógł: 19 razy
Wiek: 38
Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 756
Skąd: Kraków
Poziom: 24
HP: 13/1353
 1%
MP: 646/646
 100%
EXP: 58/68
 85%
Wysłany: 2011-02-24, 19:31   

a więc tak, Koreańczycy niestety pomyśleli o wszystkim co mogłoby być w tym przypadku najbardziej męczące, czyli:
-akumulator jest bezobsługowy i nie doleję do niego nic :-(
pojechałem do sklepu z akumulatorami na Kobierzyńskiej przy Lidlu i gość powiedział mi, że te akumulatory są 1) lewo plusowe i mało ich na rynku 2) pomimo, że jest to 45AH to gabarytowo jest na 60AH (przymierzaliśmy normalny 45AH i był za mały do puszki - uchwyty nie trzymają go). mieli taki akumulator Boscha pod Aveo ale kosztował u nich 350 zł, więc będę musiał poszukać czegoś tańszego np. na allegro.

Wam obu należą się wielkie podziękowania bo miHu wskazał mi miejsce prawdopodobnej usterki ale nie mam koreańskich rączek i nic tam nie podziałam manualnie :-P wiem jedynie co się mogło zepsuć, to przełącznik tuż przy zamku ale jest tak mały i tak umiejscowiony, że musiałbym rozbierać cały zamek :-?
dzięki mson za namiar na elektryka, jutro zadzwonię i się umówię na wizytę.
Na mój gust wymiana z robotą powinna się zamknąć w 80zł.

pozdrawiam i do następnego :->
 
     
nieaktualne 

Model Samochodu: Sprzedany
Pomógł: 61 razy
Dołączył: 31 Sty 2010
Posty: 1458
Skąd: EPA
Poziom: 32
HP: 55/2753
 2%
MP: 1314/1314
 100%
EXP: 74/111
 66%
Wysłany: 2011-02-24, 20:27   

chevy_power, sprawdź ofertę firmy http://www.zap.pl ich akumulatory swego czasu były montowane fabrycznie w autach Daewoo i wytrzymywały po 6-8lat.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: