Zapraszamy wszystkich nowych i obecnych użytkowników do logowania się na nowe forum
http://forum.chevroletteampoland.com/



Poprzedni temat «» Następny temat
ASO Poznań
Autor Wiadomość
Max73 
Max73

Model Samochodu: Cruze SW VCDi 2.0
Dołączył: 26 Maj 2013
Posty: 27
Skąd: Poznań
Poziom: 3
HP: 0/44
 0%
MP: 21/21
 100%
EXP: 9/9
 100%
Wysłany: 2013-07-25, 10:55   ASO Poznań

Witam forumowiczów. Proponuje wpisywanie swoich opinii dotyczących działań - pozytywnych, negatywnych ASO Chevroleta.
W okolicy Poznania to chyba są dwa : Szpot w Swarzędzu i Bońkowski w Sadach.
Coś na ich temat ...?
pozdrawiam
_________________
Max
 
     
C77 
Ex-Wódz Org


Model Samochodu: Cruze 1,8 LS+ MY2010
Pomógł: 219 razy
Wiek: 41
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 4978
Skąd: Wolne Miasto Poznań
Poziom: 51
HP: 1016/10164
 10%
MP: 4853/4853
 100%
EXP: 148/280
 52%
Wysłany: 2013-08-05, 23:23   

Wg mnie obie ASO siebie warte, tzn. dość drogie, a załoga i obsługa zmienia się tam jak w kalejdoskopie.
Ilekroć tam bywam to zawsze jest ktoś nowy który mówi, że poprzednik już tu nie pracuje :mrgreen:

Przeforsowanie napraw gwarancyjnych graniczy z cudem,
ignorancja na temat akcji serwisowych importera w obu ASO jest wielka,
możliwość zamawiania części po ich numerach fabrycznych praktycznie zerowa u Bońkowskiego - potrzebne są VIN-y aut :roll:
W Szpocie trochę lepiej, ale czasem się mylą i bazują generalnie na numeracji oplowskiej, nie GM-a, bo 95% części jakie sprzedają są do opla.

Szpot chyba jest trochę droższy od Bońkowskiego, w sensie ceny za części i robocizny.
U Bońkowskiego przynajmniej potrafią lakierować - sprawdziłem osobiście,
i myją auta po przeglądach :-)

BTW. Bońkowski teraz to tylko ASO dla Chevy zostało,
sprzedaży nowych aut już nie prowadzą :-(
oddali na wieś do Kalisza :roll:
http://www.samar.pl/__/3/...ml?locale=pl_PL
razem z tym ilość Chevy w Posen się raczej nie zwiększy bo Swarzędz miał zawsze wyższe ceny niż Sady i w ostateczności była między nimi konkurencja wyraźna,
a kto teraz pojedzie na to wygnajewo żeby się na prowincji o furę targować? :roll:
_________________

Я на Драйве2
International Cruze Forum Moderator...
 
     
Max73 
Max73

Model Samochodu: Cruze SW VCDi 2.0
Dołączył: 26 Maj 2013
Posty: 27
Skąd: Poznań
Poziom: 3
HP: 0/44
 0%
MP: 21/21
 100%
EXP: 9/9
 100%
Wysłany: 2013-08-06, 12:35   

no to średnio-wesoło - w zasadzie brak konkurencji, a to źle wróży...
podobno jest jeszcze szpotowy serwis na Kaliskiej w Poznaniu ale może to tak jak z Krotoski-Chicha w Suchym Lesie - serwis jest, ale bez autoryzacji na wykonywanie napraw co swoją drogą jest kuriozalne.
_________________
Max
 
     
C77 
Ex-Wódz Org


Model Samochodu: Cruze 1,8 LS+ MY2010
Pomógł: 219 razy
Wiek: 41
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 4978
Skąd: Wolne Miasto Poznań
Poziom: 51
HP: 1016/10164
 10%
MP: 4853/4853
 100%
EXP: 148/280
 52%
Wysłany: 2013-08-06, 13:08   

Bardzo źle wróży, szczególnie że u Bońkowskiego dość lekką ręką zgadzali się na ponadnormatywne rabaty, właśnie z powodu istnienia Szpota za rzeką.

No ale skoro wg danych następuje ogólny wzrost sprzedaży chevroletów w PL, to chyba nic nie znosi próżni. Poza tym nie wierzę w to, że Szpot przejmie całość klientów Bońkowskiego, nie z ich "polityką" sprzedaży auta za najwyższą możliwą cenę, albo w ogóle.

Co do serwisu przy Kaliskiej to się nie mogę wypowiedzieć, bo to nie mój fyrtel.
_________________

Я на Драйве2
International Cruze Forum Moderator...
 
     
Max73 
Max73

Model Samochodu: Cruze SW VCDi 2.0
Dołączył: 26 Maj 2013
Posty: 27
Skąd: Poznań
Poziom: 3
HP: 0/44
 0%
MP: 21/21
 100%
EXP: 9/9
 100%
Wysłany: 2013-08-06, 14:24   

to działało w dwie strony, bo swarzędz w końcu też dochodził do cen Bońka.
jedna z firm poznańskich serwisowała się w Swaju ale przy poważniejszych problemach rozkładali ręce. nie pomagało nawet to,że klient prywatnie był kolegą Szpota.
Skończyło się serwisem w Wa-wie. Rotacja pracowników serwisu jest ogromna. Przyczyna główna - kasa.
Za to na plus - kier. sprzedaży.

Gdzie tu teraz się serwisować???...
_________________
Max
 
     
C77 
Ex-Wódz Org


Model Samochodu: Cruze 1,8 LS+ MY2010
Pomógł: 219 razy
Wiek: 41
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 4978
Skąd: Wolne Miasto Poznań
Poziom: 51
HP: 1016/10164
 10%
MP: 4853/4853
 100%
EXP: 148/280
 52%
Wysłany: 2013-08-11, 21:58   

Max73 napisał/a:
...Gdzie tu teraz się serwisować???...


Spokojnie, według tego co napisano servis powinien pozostać jeszcze przez przynajmniej jakieś 2 lata:

Wszelkie naprawy, a w szczególności gwarancyjne będą realizowane jak dotychczas dla marki Opel przy ul. Polskiej 112 w Poznaniu, a dla marki Chevrolet w Sadach ul. Poznańska 10.

Po prostu nowego CruzeII już się u nich nie kupi :roll:
_________________

Я на Драйве2
International Cruze Forum Moderator...
 
     
Abbukk 

Model Samochodu: Cruze SW 2.0D LT+
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Sie 2013
Posty: 2
Skąd: Poznań
Poziom: 1
HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 1/9
 11%
Wysłany: 2013-08-25, 09:48   

Max73, co to znaczy "bez autoryzacji na wykonywanie napraw"? Serwis ten widnieje na stronie Chevroleta. Jeżeli mówimy o tym:

CK Auto Cicha-Krotoski
Obornicka 125
62-002 Suchy Las
 
     
C77 
Ex-Wódz Org


Model Samochodu: Cruze 1,8 LS+ MY2010
Pomógł: 219 razy
Wiek: 41
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 4978
Skąd: Wolne Miasto Poznań
Poziom: 51
HP: 1016/10164
 10%
MP: 4853/4853
 100%
EXP: 148/280
 52%
Wysłany: 2014-06-12, 22:40   

Był ktoś może ostatnio na przeglądzie czy czymkolwiek u Bońka?

Ostatnio tam przejeżdżałem i aż mi szczena opadła, same pustki wszędzie! :shock:

Wszystkie place i parking całkowicie puste! To samo od strony serwisu!

W budynku dawnego salonu wszystkie wrota otwarte że widać na przestrzał też zupełne pustki!

Czy ktoś tam jeszcze pracuje? czy tylko cieć wietrzy od czasu nagrzane wnętrze szklanego budynku? :-o
_________________

Я на Драйве2
International Cruze Forum Moderator...
 
     
Max73 
Max73

Model Samochodu: Cruze SW VCDi 2.0
Dołączył: 26 Maj 2013
Posty: 27
Skąd: Poznań
Poziom: 3
HP: 0/44
 0%
MP: 21/21
 100%
EXP: 9/9
 100%
Wysłany: 2014-06-13, 10:26   

Witam.
Nie o Bońka nie zahaczam - nie mój rewir.
Z tematu ASO to byłem ostatnio u Szpota w Swarzędzu na przeglądzie okresowym. Obsługa trwała 1,5h co do zakresu robót to przelecieli checklistę (jakieś 42 chyba punkty), wymienili olej , filtry no i zaktualizowali system operacyjny bo poprzedni dawał mi co jakiś czas w kość pisząc podczas włączania nawigacji że nie mam ważnej karty SD. Podobno problem się pojawiał też w innych autach , serwis wymieniał karty SD, ale po jakimś czasie klienci wracali z tym samym. Rzekomo winny soft. Po załadowaniu nowego softu zauważyłem jakby szybciej chodził i na razie z kartą SD problemów nie ma. Koszt przeglądu 490zl.

Za to przed i po wizycie problematyczne są połączenia BT samochód-telefon. Po wejściu do auta i próbie wybrania np z ksiązki tel. z pulpitu auta całe połączenie się zrywa. Muszę wyłączyć i włączyć BT w tel i później zazwyczaj jest ok. Choć jak wybieram nr z tel. to działa bez problemowo. (Tel Galaxy SII)

pozdrawiam
_________________
Max
 
     
SZPOT TO SZROT
SZPOT NIE POLECAM

Model Samochodu: OPEL INSIGNIA
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Sie 2016
Posty: 1
Skąd: Poznań
Poziom: 1
HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 0/9
 0%
Wysłany: 2016-08-16, 22:25   SZPOT TO SZROT - NIE POLECAM

Ku przestrodze po doświadczeniu ze Szpotem w Swarzędzu.....
Kupiłem 2 szt Opel Insignia w Szpocie. Po wyjechaniu drugim samochodem z salonu przy hamowaniu słychać było potworny pisk klocków. Niezwłocznie zadzwoniłem do Szpot'a i otrzymałem wiadomość, że mam się nie martwić ponieważ klocki muszą się dotrzeć i z czasem przestaną. Po przejechaniu jednak ca. 4.000 km pojechałem do serwisu zgłosić problem z piszczącymi klockami na gwarancji. Klocki i tarcze zostały wyczyszczone i nasmarowane. Po wyjechaniu z serwisu i nie było pisków. Jednak po 10 km piski znów się pojawiły. Wróciłem się do serwisu i dostałem informację, żebym pojeździł jeszcze 1.000-2.000 km i przy większej prędkości próbował ostro hamować kilkukrotnie i powinno przestać piszczeć. Oczywiście po przejechaniu tych km piszczenie nie ustało więc ponownie wróciłem do Szpot'a. Po godzinie dostałem informację, że auto jest do odbioru. Na moje pytanie co zostało zrobione, poinformowano mnie, że wyczyszczono tarcze i klocki! Poinformowałem serwis, że to czyszczenie nic nie daje i nadal będą piszczeć. Powiedzieli, że zrobili jazdę próbną i nie piszczą. Potem sprawdziłem po liczniku, że żadnej jazdy próbnej nie było! Gdy chciałem odebrać auto serwis chciał mnie obciążyć za usługę (która nic nie dała) ponieważ elementy ścierne nie podlegają gwarancji wg nich!!! Jakoś wcześniej podlegały. Po kłótni zrezygnowali z obciążenia mnie. Wyjechałem z serwisu i.....klocki nadal piszczą ! Wróciłem do serwisu i poprosiłem, żeby ze mną pojechała na jazdę próbną osoba, która ją wykonała niby wcześniej. Oczywiście nikt nie wiedział kto to był więc pojechał Pan przyjmujący zlecenie. Po przejechaniu 500 m Pan usłyszał piszczenie i kazał zawracać. Stwierdził, że musi napisać do Opla czy zgodzą się na wymianę klocków. Następnego dnia dostałem informację, że Opel się zgadza więc kolejnego dnia znów pojechałem do serwisu na wymianę klocków. Po wymianie okazało się, że wymieniono tylko przednie klocki !! !Wyjechałem z serwisu i ewidentnie było słychać, że przednie klocki już nie piszczą, a tylnie piszczą nadal. Zadzwoniłem ponownie do serwisu i usłyszałem, że mam przyjechać jeszcze raz i oni sprawdzą czy piszczą, potem napiszą znów do Opla,a po otrzymaniu zgody znów mam przyjechać do serwisu !. W związku z tym po wielu próbach udało mi się skontaktować z kierownikiem serwisu, który stwierdził, że najpierw napisze do Opla i jak będzie zgoda to dopiero wtedy mam przyjechać. Opel wyraził zgodę i przyjechałem na wymianę tylnich klocków ! Klocki po szóstej wizycie zostały wymienione w ramach gwarancji ! Tragedia, żenada jak traktują klienta, który kupuje u nich dwa auta. Po paru dniach zadzwoniła miła Pani z pytaniem o jakość usługi i z pytaniem czy poleciłbym serwis rodzinie i znajomym. Oczywiście nie polecam serwisu SZPOTA najgorszemu wrogowi, a co dopiero rodzinie i znajomym. Życzliwa Pani ze Szpota zmobilizowała mnie tylko do opisania mojej przygody z tym beznadziejnym serwisem i dealerem.
Dodatkowo jak chciałem dodać opinie na google to wykasowali, czyli piszcie o nas drodzy urzytkownicy, ale....tylko dobrze.
_________________
SZPOT NIE POLECAM
 
     
C77 
Ex-Wódz Org


Model Samochodu: Cruze 1,8 LS+ MY2010
Pomógł: 219 razy
Wiek: 41
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 4978
Skąd: Wolne Miasto Poznań
Poziom: 51
HP: 1016/10164
 10%
MP: 4853/4853
 100%
EXP: 148/280
 52%
Wysłany: 2016-08-26, 16:06   

Dziękujemy za dodanie opinii / przestrogi <spoko>
_________________

Я на Драйве2
International Cruze Forum Moderator...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: