Zapraszamy wszystkich nowych i obecnych użytkowników do logowania się na nowe forum
http://forum.chevroletteampoland.com/



Poprzedni temat «» Następny temat
[Evanda] bartek_tychy
Autor Wiadomość
daszczu 

Model Samochodu: Evanda
Pomógł: 9 razy
Wiek: 33
Dołączył: 10 Lis 2013
Posty: 223
Skąd: Wrocław
Poziom: 13
HP: 0/370
 0%
MP: 176/176
 100%
EXP: 29/30
 96%
Wysłany: 2015-10-06, 21:32   

heh ale te wskazniki są oryginalnie?:0? ja miałem chęć kiedyś tam lpg wstawić jakoś, wskażnik włącznik już nie koniecznie
_________________
 
     
bartek_tychy

Model Samochodu: Evanda
Dołączył: 09 Maj 2015
Posty: 54
Skąd: Tychy
Poziom: 6
HP: 0/104
 0%
MP: 49/49
 100%
EXP: 3/14
 21%
Wysłany: 2015-10-07, 11:56   

daszczu napisał/a:
heh ale te wskazniki są oryginalnie?:0? ja miałem chęć kiedyś tam lpg wstawić jakoś, wskażnik włącznik już nie koniecznie


Tak jest to orginalne tylko niepodlaczone, tylko ciekawe dlaczego :P
 
     
daszczu 

Model Samochodu: Evanda
Pomógł: 9 razy
Wiek: 33
Dołączył: 10 Lis 2013
Posty: 223
Skąd: Wrocław
Poziom: 13
HP: 0/370
 0%
MP: 176/176
 100%
EXP: 29/30
 96%
Wysłany: 2015-10-08, 20:14   

hmm może cięcia budżetowe:P brakło na kabelki i czujniczek:P
_________________
 
     
bartek_tychy

Model Samochodu: Evanda
Dołączył: 09 Maj 2015
Posty: 54
Skąd: Tychy
Poziom: 6
HP: 0/104
 0%
MP: 49/49
 100%
EXP: 3/14
 21%
Wysłany: 2015-10-30, 10:17   

Witam,

W Evandzie cały czas jakieś zmiany mam nadzieję że na plus, teraz chciałbym zaprezentować spy foto z prac nad zabudową tabletu nexus jako jednostki multimedialnej, wszystko już działa i gra ale czekam na zabudowę wzmacniacza, na razie podłączone pod AUX w radiu i dzisiaj testy nowego zasilacza bo niestety kupne chińskie strasznie przenoszą zakłócenia z alternatora, kiedy wszystko zostanie ukończone i skonfigurowane na tip top będzie bardziej obszerna relacja.
Pozdro

 
     
MrFabulous 


Model Samochodu: Evanda CDX, Epica LT, Malibu LTZ
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 21 Sie 2013
Posty: 211
Skąd: Tashkent, UZB
Poziom: 13
HP: 0/370
 0%
MP: 176/176
 100%
EXP: 17/30
 56%
Wysłany: 2015-10-30, 11:18   

W związku z montażem stacji multimedialnej mam takie pytanie: co zrobiłeś z ramką od kalosa, o której kiedyś pisałeś?

http://forum.chevrolet.or...ighlight=#52526

Cały czas się przymierzam do wymiany radia na inne, bo fabryczna zmieniarka zaczyna powoli szwankować. Może bym ją odkupił gdybyś chciał się jej pozbyć. ;-)
_________________
Evanda

Epica
 
     
bartek_tychy

Model Samochodu: Evanda
Dołączył: 09 Maj 2015
Posty: 54
Skąd: Tychy
Poziom: 6
HP: 0/104
 0%
MP: 49/49
 100%
EXP: 3/14
 21%
Wysłany: 2015-10-30, 12:20   

Połeczka leży i czeka na ciebie
 
     
MrFabulous 


Model Samochodu: Evanda CDX, Epica LT, Malibu LTZ
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 21 Sie 2013
Posty: 211
Skąd: Tashkent, UZB
Poziom: 13
HP: 0/370
 0%
MP: 176/176
 100%
EXP: 17/30
 56%
Wysłany: 2015-11-02, 09:04   

Poszło PW w tej sprawie. ;)
_________________
Evanda

Epica
 
     
bartek_tychy

Model Samochodu: Evanda
Dołączył: 09 Maj 2015
Posty: 54
Skąd: Tychy
Poziom: 6
HP: 0/104
 0%
MP: 49/49
 100%
EXP: 3/14
 21%
Wysłany: 2016-01-11, 08:23   

Witam kolegów w nowym roku, w Evandzie cały czas coś powoli się dzieje.
Jeśli chodzi o zabudowę tabletu można powiedzieć że wszystko już skończone postaram się zrobić jakiś bardziej szczegółowy opis, na dzień dzisiejszy wygląda to tak:


W między czasie po użeraniu się z żarówkami Osram, które wytrzymały max 1,5 miesiąca i po zmianie dwóch kompletów postanowiłem zainstalować hidy (zaraz będą pewnie hejty), żarniki podłączone do oryginalnych przetwornic z Renaulta więc jakość świecenia jest nieporównywalna z chińskimi przetwornicami, zainstalowane żarniki 4300K i nawet na przeglądzie nie było żadnych problemów


W przyszły weekend zabieram się za walkę ze stukami w zawieszeniu a tutaj przygotowany arsenał na front:


 
     
bartek_tychy

Model Samochodu: Evanda
Dołączył: 09 Maj 2015
Posty: 54
Skąd: Tychy
Poziom: 6
HP: 0/104
 0%
MP: 49/49
 100%
EXP: 3/14
 21%
Wysłany: 2016-02-03, 15:14   

Witam,

jako że obiecywałem opis mojej zabudowy tabletu, więc w końcu się zmobilizowałem i tak oto powstał ten post. Niestety nie robiłem dużo zdjęć podczas montażu bo w sumie nie ma czego fotografować.
Na początek lista części co potrzebujemy:
Tablet ja wybrałem Asus Nexus 7 3g 32GB - dlaczego Nexus, ponieważ na niego jest napisany customowy Rom Autodroid bez którego funkcjonowanie tabletu w naszej Evandzie byłoby bardzo utrudnione ale o tym później. Sam tablet musiał mieć modem 3g w połączeniu z kartą AERO i opłatą 30zł co 2 miesiące otrzymujemy internet o szybkości LTE o limicie danych 6GB na 2 miesiące, po co nam internet a choćby o to aby Yanosik biegał w tle i informował o miśkach, Google Maps mogło ściągać mapy i działało ewentualnie radio internetowe, nie wspomnę o możliwości oglądania Faceooka, Youtube i co tam sobie dusza nie zapragnie. Koszt tabletu 250zł.

Jako że w aucie pozbyłem się całkowicie radia to zamontowałem wzmacniacz Grundig 2 kanałowy o mocy 60W każdy aby napędzał głośniki, wzmacniacz kupiony za 50 zł a jakościowo na pewno jest lepszy niż jakieś nowe sztuki z allegro w podobnej cenie.

Zasilacz USB 5V - aby zapewnić ładowanie i tabletu i w moim przypadku adaptera Bluetootch zabudowałem zasilacz z 12V na 5V z dwoma gniazdami USB Koszt 25zł


Adapter audio Bluetootch - nie jest niezbędny ponieważ można połączyć bezpośrednio tablet ze wzmacniaczem kablem, na początku też tak u mnie było, wcześniej kombinowałem z kilkoma różnymi wtyczkami jack do tabletu, aż uszkodziłem gniazdo w tablecie, niestety w Evandzie jest mało miejsca z boku i w końcu wyłamałem gniazdo, z pomocą przyszedł adapter audio z takim rozwiązaniem spinamy adapter ze wzmacniaczem kablem jack, wpinamy do naszej przetwornicy aby go zasilić a sama muzyka po Bluetootch jest przesyłana z tabletu do adaptera. Koszt 30 zł


Kabel OTG-Y i Kabel USB-Micro USB - sam kabel OTG-Y potrzebujemy aby móc jednocześnie ładować tablet i mieć połączony np. Pendrive którym przenosimy nową muzykę. Ja osobiście z kabla OTG-Y mam przedłużkę USB wyciągniętą do schowka i w tym miejscu wpinam Pendrive do tabletu, drugi kabel USB-MicroUSB potrzebujemy aby spiąć kabel OTG-Y z naszym Zasilaczem USB koszt dwóch kabli 15zł


Łączny koszt sprzętu 370zł a tyle radości :)

Kiedy mamy już skompletowany cały sprzęt możemy się brać do roboty.
Zasilacz USB spinamy z kostką która została nam po starym radiu, min. mamy tam +12V po zapłonie, do zasilacza wpinamy adapter audio i kabel USB-MICROUSB, który następnie spinamy z kablem OTG-Y i który wpinamy do tabletu. Kwestie kabelków mamy załatwioną.

Montaż tabletu w ramce może i nie jest bardzo fachowy, ale gwarantuje że najbardziej skuteczny, opis chyba zbędny, oprócz tego że z boku ramki zrobiłem kilka dziur aby przepleść paski plastikowe, oczywiście po wsadzeniu ramki w konsolę dziury są niewidoczne.



Kolejnym krokiem jest samo przygotowanie tabletu od strony programowej.

Na wstępie musimy wyposażyć się w program Nexus Root ToolKit, którym będziemy przeprowadzać wszystkie zmiany.
Na początku w tablecie musimy w opcjach programistycznych odblokować debugowanie USB, następnie za pomocą programu przywracamy tablet do wersji z androidem 4.4.4 (KitKat), teraz każdy Nexus będzie miał zainstalowanego Lolipopa 5.1. Robimy to w zakładce Flash Stock + Unroot
Po przywróceniu androida do wersji 4.4.4 musimy odblokować Bootloadera, a następnie wykonać root tabletu, program jest bardzo intuicyjny i czytając tylko jego podpowiedzi wszystko zrobimy bez żadnych zgrzytów.
Jak już mamy zrootowany tablet, możemy przejść do instalowania kolejnych programów.
Na początek musimy ściągnąć takie pozycje:
Rom SlimKat odpowiedni dla wersji androida i wersji naszego Nexusa http://www.slimroms.net/i...pported-devices
Autodroid - jest to oprogramowanie które pozwoli nam umieścić więcej przycisków na dole tabletu http://forum.xda-develope...im-kat-t2826317
a tak to wygląda


Kangaroo Kernel - Kernel który umożliwi funkcjonowanie kabla OTG-Y http://d-h.st/LZq
I tzw. GAAPSY czyli zestaw aplikacji google slimroms.net/jdownloads/slimdownload/stable/Addons4.4/Slim-Addons-mini_gapps.4.4.4.build.9-20150107.zip
Wszystko w takiej kolejności instalujemy za pomocą Nexus Root Toolkit, klikamy na zakładkę Launch a następnie FlashZip.

Gdy mamy wszystko zainstalowane to ze sklepu Google Play pobieramy aplikację TricksterMod i w bodajże zakładce narzędzia musimy ustawić zarządce na ondemand,
Następna aplikacja które polecam to CarWidgetPRo za pomocą której ustawimy takie przyciski które widać u mnie na tablecie,polecam również ADW Launcher który odpowiada za nasz pulpit i za pomocą którego możemy rozciągnąć przyciski z widgetu który dodamy z programu CarWidget Pro.
Jako odtwarzacz muzyki polecam PowerAmp w płatnej wersji.
Po instalacji wszystkiego w ustawieniach wchodzimy w zakładkę USB - Power Event Manager aplikacja służąca za hibernację i wybudzanie tabletu - i włączamy ustawienie Firm Sleep i Fixed Install mode po tych zabiegach wszystko gładko powinno działać.

Całość zabudowana wygląda tak, proszę nie sugerować się pulpitem na tablecie wtedy poprzednia wersja


I tutaj widok jak obecnie prezentuje się tablet w wersji chyba finalnej


I to chyba byłoby na tyle Dzięki :)
 
     
bartek_tychy

Model Samochodu: Evanda
Dołączył: 09 Maj 2015
Posty: 54
Skąd: Tychy
Poziom: 6
HP: 0/104
 0%
MP: 49/49
 100%
EXP: 3/14
 21%
Wysłany: 2016-03-13, 18:03   

Witam,

żeby nie było że nic się nie dzieje, po zamontowaniu ksenonów wypadało by aby zamontować spryskiwacze reflektorów.
Na początku myślałem o spryskiwaczach które chowają się w zderzaku, ale wiadomo rzeźba straszna, a i takie spryski które są montowane na zderzak według mnie posiadają swój urok.
Wybór padł na spryskiwacze, które są bardzo podobne do tych montowanych oryginalnie w Octavii I generacji.
Zdjęć z montażu nie mam bo w sumie nie ma co focić, w zderzaku wycinamy dwie dziury pod spryski połowę czasu zajęło dobór miejsca montażu a następnie odwzorowanie tego na drugiej stronie i wklejenie dodatkowej pompki w zbiorniczku sprysków.
Spryskiwacze i pompka które kupiłem wyglądają tak, sama pompka to zamienik pompki reflektorów z passata B5FL


Spryskiwacze są włącząne za pomocą przycisku zamontowanego obok przycisku TCS obok lewarka zmiany biegów, sam przycisk to również przycisk TCS który został przezemnie nieco przerobiony, czyli zeszlifowana czarna farba i naklejona naklejka z ikonką spryskiwaczy reflektorów



Całość wygląda tak, zdjęcia wyszły trochę nijak ale i pogoda nie rozpieszcza, dzięki za uwagę

 
     
bartek_tychy

Model Samochodu: Evanda
Dołączył: 09 Maj 2015
Posty: 54
Skąd: Tychy
Poziom: 6
HP: 0/104
 0%
MP: 49/49
 100%
EXP: 3/14
 21%
Wysłany: 2016-04-03, 20:27   

A sobota minęła razem z Evanda tak :)

 
     
bartek_tychy

Model Samochodu: Evanda
Dołączył: 09 Maj 2015
Posty: 54
Skąd: Tychy
Poziom: 6
HP: 0/104
 0%
MP: 49/49
 100%
EXP: 3/14
 21%
Wysłany: 2016-04-17, 09:42   

Witam,

prezentuje kolejną porcję małych ale chyba ciekawych modyfikacji.
Prócz co weekendowego mycia w Evandzie zagościły czujniki parkowania



I jeszcze jedna rzecz, bardziej gadżet który przyszedł chińską pocztą


 
     
bartek_tychy

Model Samochodu: Evanda
Dołączył: 09 Maj 2015
Posty: 54
Skąd: Tychy
Poziom: 6
HP: 0/104
 0%
MP: 49/49
 100%
EXP: 3/14
 21%
Wysłany: 2016-06-29, 21:28   

Witam,

ostatnimi czasy przy Evandzie taka bardziej kosmetyka panuje mianowicie:

tylne lampy zostały przyciemnione folią, a i zamek klapy tylnej też zmienił kolor


Słupki drzwi wcześniej po poprzednim właścicielu jeszcze były obklejone carbonem co według mnie do niczego nie pasowało, w końcu poprawiłem to i teraz jest wszędzie czarny połysk


Na zakończenie oryginalne oświetlenie w bagażniku zostało zastąpione ledowym paskiem, chyba tak jest ładniej


Zmiany w sumie nic nie znaczące ale mimo wszystko cieszą moje oko :)
Pozdro
 
     
bartek_tychy

Model Samochodu: Evanda
Dołączył: 09 Maj 2015
Posty: 54
Skąd: Tychy
Poziom: 6
HP: 0/104
 0%
MP: 49/49
 100%
EXP: 3/14
 21%
Wysłany: 2016-07-07, 21:38   

Witam,

wczoraj dotarły kolejne fanty z chińskiego allegro, nic specjalnego ale cieszy :)

Po pierwsze obudowa typu scyzoryk, gdzie pasuje elektronika z ori kluczyka, w ogole dorobienie grotu to tylko kwestia 10 zl, a sam scyzoryk kosztował 6,5 dolara



Po drugie dotarło arduino, w celu wykonania sterowania z kierownicy pod tablet który zabudowałem zamiast radia, trzymać kciuki :)

 
     
bartek_tychy

Model Samochodu: Evanda
Dołączył: 09 Maj 2015
Posty: 54
Skąd: Tychy
Poziom: 6
HP: 0/104
 0%
MP: 49/49
 100%
EXP: 3/14
 21%
Wysłany: 2016-09-11, 20:59   

Już dawno nic nie pisałem,
w lipcu zmieniłem wysłużone już moje stare felgi PLW na takie też oto 17.



A dzisiaj zamiast halogenów wleciały światła do jazdy dziennej, z podświetlanym ringiem i halogenem na soczewce.


 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: