Zapraszamy wszystkich nowych i obecnych użytkowników do logowania się na nowe forum
http://forum.chevroletteampoland.com/

Poprzedni temat «» Następny temat
Wymiana termostatu
Autor Wiadomość
Klejnot Nilu

Model Samochodu: Lacetti 1.6
Poziom: 1
HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 0/9
 0%
Wysłany: 2016-05-08, 10:17   Wymiana termostatu

Ostatnio miałem dość nieprzyjemną sytuację, podczas jazdy z silnika zaczął mi lecieć dym, okazało się, że wywaliło mi termostat, ciśnienie oderwało rurę od dużego obiegu. Poczekałem aż silnik ostygnie i nalałem wody do chłodnicy żeby dojechać chociaż do domu.
Chciałbym zaznaczyć, że jestem kompletnym laikiem, to mój pierwszy samochód i mam go od 2 tygodni. Odkręciłem już termostat i kupiłem nowy(kompletny z obudową), ale na internecie wyczytałem masę teorii na temat wymiany tego komponentu. Jedni każą odpowietrzać układ, inni spuszczać cały płyn chłodniczy przy pomocy jakiś tajemniczych technik.
Czy jeśli zbiornik wyrównawczy jest pusty, bo w sumie wszystko wyparowało to mogę, bez kombinowania po prostu przykręcić nowy termostat i zalać płyn? Czy muszę spuszczać płyn chłodniczy albo to odpowietrzać a jeśli tak to w jaki sposób.
Jeszcze raz proszę o wyrozumiałość i zaznaczam, że mam praktycznie zerowe pojęcie na ten temat. Będę bardzo wdzięczny za jakąkolwiek pomoc :wink:

Odpowiedz do tematu