Zapraszamy wszystkich nowych i obecnych użytkowników do logowania się na nowe forum
http://forum.chevroletteampoland.com/

Poprzedni temat «» Następny temat
Piasta/?o?ysko przedniego ko?a.
Autor Wiadomość
John Wayne

Model Samochodu: Captiva LT 2.0D, 2007
Poziom: 8
HP: 0/159
 0%
MP: 76/76
 100%
EXP: 12/19
 63%
Wysłany: 2016-01-18, 11:04   Piasta/łożysko przedniego koła.

Klasyk. Śnieg na drodze, pod śniegiem lód, wjeżdżałem z bocznej uliczki na tą główną oblodzoną, która jest pod kątem, bo to akurat zakręt, być może za dużo ułańskiej fantazji, auto ześlizgnęło się i uderzyło przednim prawym kołem w krawężnik. Dość mocno, ale znowu bez przesady.

Objaw poza zrytym rantem alufelgi był taki:

- jak jadę prosto to kierownica jest lekko skręcona w lewo
- jak skręcę kierownicę i puszczę, to niby wraca, ale go nosi na boki
- ściąga auto na prawo

No i oczywiście zaczyna się mój ulubiony rajd po warsztatach W pierwszym gość mi powiedział, żebym pojechał sobie na SKP i mi powiedzą. Ok, mam "prawie znajomego" na takiej stacji więc pojechałem.

- nic tu pod spodem nie widać, żeby było krzywe... Trzeba rozbierać wszystko po kolei i sprawdzać. Ale to za 2 tyg. bo mamy w pip roboty.

Trzeci warsztat: "Skrzywiony mcpherson, do wymiany"

Coś mi się nie chciało wierzyć, pojechałem na jeszcze inną stację. Gość potwierdził, że wszystko wygląda ok, aczkolwiek ustawili zbieżność (widać wykręconą ok 0,5 cm końcówkę drążka). Pojechałem jeszcze do wulkanizatora, wymienił mi miejscami i wyważył koła. Ogólnie wszystko ok, ale okazało się, że powyżej 90km/h słychać takie łuu, łuu, łuu z okolic prawego koła. Jak gadałem ze znajomym to stawia na piastę.

Wymieniał ktoś to? Na allegro znalazłem za 600zł lub np za 185zł "renomowanej firmy" Tora. Co ciekawe niby jakaś wzmacniana i ma 36mcy gwarancji bez względu na przebieg, te drogie mają 24 mce. Brać tą tanią?

bubek4070 
bubek4070

Model Samochodu: CAPTIVA
Poziom: 9
HP: 0/193
 0%
MP: 92/92
 100%
EXP: 14/20
 70%
Wysłany: 2016-03-02, 17:48   

Ja bym brał ten tańszy skoro sprzedał 40 szt to ok warto