Zapraszamy wszystkich nowych i obecnych użytkowników do logowania się na nowe forum
http://forum.chevroletteampoland.com/



Poprzedni temat «» Następny temat
Prosze o informację o doświadczeniach z Orlando
Autor Wiadomość
spineer 

Model Samochodu: Chevrolet Orlando LT+
Dołączył: 26 Lis 2015
Posty: 2
Skąd: Poznań
Poziom: 1
HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 1/9
 11%
Wysłany: 2015-11-26, 10:57   Prosze o informację o doświadczeniach z Orlando

Drodzy Forumowicze,

Na razie gościnnie, chciałbym jednak zapytać przed zakupem Orlando o Wasze opinie, doświadczenia, bolączki z tym autem.
Przymierzam się do zakupu modelu z 2011 r., silnik wysokoprężny 2.0 163KM, skrzynia manualna, chyba wersja LT+ (chyba, bo jeszcze nie obadałem dokładnie auta), przebieg ok. 120 kkm, zakupiony w Polsce, serwisowany.
Przejeżdżam rocznie ok. 25 kkm (autostrada, ekspresówka 15%, poza miastem 15%, miasto 70%), planuję użytkować auto przez ok. 5 lat.
Przeczytałem test AŚ i różne publikacje o aucie, ale z doświadczenia z dotychczasowym autem wiem, że najlepsze informacje na ten temat uzyskam na takim dedykowanym forum, tym bardziej, że auto nie jest nadmiernie częste na drogach, a do tego wycofane już ze sprzedaży. Będę więc wdzięczny za takowe, tzn np.:
- Co muszę sprawdzić szczególnie przy zakupie, na co zwrócić uwagę?
- Jakie bolączki Was trapią z tymi autami?
- Jakie są typowe usterki?
- Jak wygląda obecnie serwis, dostępność części?
- Jak oceniacie to auto po dłuższej eksploatacji?
- Jak oceniacie koszty eksploatacji i serwisu auta?
Z góry dzięki za wszelkie informacje.
_________________
Pozdrawiam

Spineer
 
 
     
mario

Model Samochodu: Chevrolet Orlando
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Gru 2011
Posty: 58
Skąd: Kraków
Poziom: 6
HP: 0/104
 0%
MP: 49/49
 100%
EXP: 7/14
 50%
Wysłany: 2015-11-26, 20:38   Re: Prosze o informację o doświadczeniach z Orlando

spineer napisał/a:
chciałbym jednak zapytać przed zakupem Orlando o Wasze opinie, doświadczenia, bolączki z tym autem.


Też mam Orlando z 2011 roku, co prawda benzyna 1.8. Twój planowany przebieg roczny też odbiega od znacząco od mojego - można powiedzieć, że prawie nim nie jeżdżę. Przez te cztery lata zdołałem zrobić zaledwie 50 tys.
Ogólnie jestem zadowolony. O. to przyzwoite wozidło. Na typowe wakacyjne czy feryjne wyjazdy (rowery, narty, itp) dla rodziny typu 2+1, jak moja, wystarczy.
Po złożeniu foteli - naprawdę pakowny. Zakupy mebli (ale raczej w paczkach typu Ikea) nie stresują. Dwa, trzy razy do roku muszę powozić po mieście 7 osób - jako Van też daje radę, chociaż to raczej dobre w użyciu „awaryjnym".
Przez ten krótki przebieg nie sprawił mi w zasadzie nigdy kłopotu i wymagał typowo eksploatacyjnej obsługi. Z poważniejszych rzeczy to właśnie niedawno, po 50 tys. padła cewka zapłonowa. To w zasadzie wszytko. inne sprawy to drobiazgi które usunąłem jeszcze na gwarancji (wymiana stycznika zamka klapy bagażnika, wymiana teleskopów tejże klapy, wymiana kluczyka, który zaczął łamać się po 30 tys).
Po ostatnim przeglądzie wynika, że blacha się trzyma bardzo dobrze, ale tak jak pisałem, mały przebieg i auto jest garażowane.
Wykonanie jest raczej solidne, ale jednak tanie - marne wyciszenie, przy większych prędkościach jest głośno, przynajmniej przy benzynowym silniku. W dieslu, ze względu na niższe obroty może być ciszej. Zawieszenie, zwłaszcza tylne, na nierównościach hałasuje.
Z tego co zauważyłem, pomimo zakończenia sprzedaży, problemu z częściami nie ma. U mnie zarówno w serwisie opla, ale i u zwykłego mechanika. Koszty utrzymania dla mnie do przyjęcia: eksploatacja, klocki, klima, najdroższa część jaką musiałem kupić to ta cewka - 650 zł.
Jeśli właściciel, od którego chcesz kupić dbał o auto, to pewnie wiele tam do zrobienia nie będzie. Zależy jakie miał podejście, ale tym samochodem raczej nie da się wariować.
Reasumując jeśli Chevrolet nadal był sprzedawany w Polsce, to pewnie wymieniłbym go na nowego. Z taką myślą zresztą kupowałem swojego w salonie, ale firma GM uznała inaczej.
Pozdrawiam.
 
     
C77 
Ex-Wódz Org


Model Samochodu: Cruze 1,8 LS+ MY2010
Pomógł: 219 razy
Wiek: 41
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 4978
Skąd: Wolne Miasto Poznań
Poziom: 51
HP: 1016/10164
 10%
MP: 4853/4853
 100%
EXP: 148/280
 52%
Wysłany: 2015-11-27, 12:02   Re: Prosze o informację o doświadczeniach z Orlando

spineer napisał/a:
Przymierzam się do zakupu modelu z 2011 r., silnik wysokoprężny 2.0 163KM, skrzynia manualna...


Mechanicznie to Chevrolet Cruze od MY2011 wzwyż - silnik 2.0 VCDI 163KM
(wcześniej silnik 2.0 był inny)
więc w kwestii opinii, eksploatacji i problemów nt. tego silnika i jego "osprzętu"
polecam poczytać tematy na naszym forum z działu Cruze -> Mechanika
:arrow: http://www.forum.chevrole...wforum.php?f=37
_________________

Я на Драйве2
International Cruze Forum Moderator...
 
     
aronax 

Model Samochodu: ORLANDO 2,0 163 KM
Dołączył: 12 Lis 2015
Posty: 13
Skąd: RADOM
Poziom: 2
HP: 0/30
 0%
MP: 14/14
 100%
EXP: 3/8
 37%
Wysłany: 2015-12-04, 22:29   

Ja niedawno stałem się posiadaczem Orlando. Mam diesla 163 KM w automacie i najlepszym wyposażeniu rok 2011. Wcześniej jeździłem autami typu SUV, a do zakupu Orlando skłoniła mnie cena i ilość miejsca w środku. Jak dla mnie jest to bardzo dobre i wygodne auto. Uważam, że biorąc po uwagę rocznik, jakość i cena nie sobie równych.
 
     
kubab

Model Samochodu: Był Orlando...
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 49
Skąd: mazowieckie
Poziom: 5
HP: 0/81
 0%
MP: 38/38
 100%
EXP: 11/13
 84%
Wysłany: 2015-12-15, 21:37   

Chevroleta mam prawie od 3 lat - rejestracja 2013, rok produkcji 2012. Przebieg 110 tys. km.

I tak:

1. Generalnie dobrze się prowadzi - lepiej, niż C4 Grand Picasso. Odnośnie wyciszenia to szaleństwa nie ma, ale nie ma też dramatu. Zjeździliśmy już nim kawałek Europy i do 140 km/h da się wytrzymać.
2. Pomimo intensywnej eksploatacji za bardzo się nie zużywa - nasze wnętrze dobrze wygląda. Lakier też jest OK.
3. Dla rodziny 2+3 jest za mały, bo nie da się 3 fotelików umieścić na tylnej kanapie. Bagażnik niby duży, ale w porównaniu np. do Citroena C4 Grand Picasso zdecydowanie płytszy. Dla rodziny 2+2 zupełnie wystarcza.
4. Stosunkowo prosta konstrukcja - dzięki temu nie jest zbyt drogi w serwisowaniu. Brakuje w tym samochodzie polotu - np. w C4 Grand Picasso niektóre drobne rzeczy są lepiej przemyślane. Zaczynając od tego, że zamiast tylnej kanapy są trzy takie same siedzenia, poprzez skrócenie maski silnika i dzięki temu większą kabinę, lepsze schowanie 2 dodatkowych foteli i dzięki temu jest większy bagażnik.
5. Ma słabe oświetlenie kabiny - przy otwieraniu drzwi nie zapalają się światła przy lusterku, nie ma podświetlenia na nogi itd. Może jest to drobiazg, ale jak się ma samochód lepiej doświetlony, to ta różnica jest widoczna. Z drugiej strony będzie mniej problemów z elektryką (żarówkami)...
6. Bardzo dobrze współpracuje z gazem (ale to Ciebie nie dotyczy).
7. Z rzeczy, które się sypią, to miałem już robiony 2 razy rozrząd w ramach gwarancji (ale to też Ciebie nie dotyczy, bo nie chcesz benzyny).

Podsumowując.

Pojawił mi się 3 maluch i musiałem dokupić samochód, który ogarnie większą rodzinę - jest to właśnie C4 Grand Picasso. Samochód lepiej przemyślany jako MiniVan, szczególnie dla rodziny 2+3, ale Chevrolet dla rodziny 2+1 lub 2+2 jest bardzo dobrym wyborem i powinieneś być z niego zadowolony. Chevrolet w miarę dobrze znosi upływ czasu, nie jest przekombinowany i przede wszystkim nawet się jakoś prowadzi. C4 Grand Picasso prowadzi się zdecydowanie gorzej.
 
     
wszim 


Model Samochodu: chevrolet orlando 1,8 LPG
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 01 Wrz 2013
Posty: 394
Skąd: Nowy Sącz
Poziom: 18
HP: 7/711
 1%
MP: 339/339
 100%
EXP: 22/45
 48%
Wysłany: 2015-12-15, 23:24   

Kubab nie rozumiem argumentu, że orlando jako 7 miejscowy pojazd jest co najwyżej dla rodziny 2+2 ? Trochę to nielogiczne.

Moje
zalety:
tani w zakupie, przestronny , pakowny, dobrze się prowadzi, nie przekombinowany i wszystko jest tam gdzie ma być, schowkologia ok, trzy gniazda zasilania, wygodne fotele, duzo miejsca nawet w III rzędzie, ekonomia z silnikiem pod LPG, dobrze pracujące elektryczne wspomaganie układu kierownicy z automatycznym trybem manewrowym, składane przednie siedzenie i dobry system składania foteli

wady:
głośne zawieszenie, brak 6 biegu przez co głośno na autostradzie, marny moment obrotowy silnika 1,8, głupia roleta bagażnika

generalnie bardzo dobry stosunek jakości i wyposażenia do ceny
_________________
Pozdrawiam
 
     
kubab

Model Samochodu: Był Orlando...
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 49
Skąd: mazowieckie
Poziom: 5
HP: 0/81
 0%
MP: 38/38
 100%
EXP: 11/13
 84%
Wysłany: 2015-12-16, 11:09   

wszim napisał/a:
Kubab nie rozumiem argumentu, że orlando jako 7 miejscowy pojazd jest co najwyżej dla rodziny 2+2 ? Trochę to nielogiczne.


Ma 7 miejsc, ale na tylną kanapę zapakujesz co najwyżej 2 foteliki. Kanapa jest tak skonstruowana, że jak wpinasz fotelik z ISOfixem, to nie masz już miejsca na ustawienie dwóch pozostałych fotelików. Dorosły też za bardzo się nie zmieści pomiędzy 2 zainstalowane foteliki, a więc jazda w dłuższą trasę z jednym fotelikiem na przednim siedzeniu odpada.

Tym samym, aby się zapakować z 3 fotelikami w miarę komfortowo, trzeba uruchomić jakieś siedzenie w bagażniku i bardzo kurczy Ci się bagażnik. To np. uniemożliwia zabranie do bagażnika dużego wózka oraz zapakowanie się na wakacje. Oczywiście można sobie pomóc bagażnikiem na dachu itd., ale w porównaniu do samochodów, gdzie masz 3 takie same fotele w II rzędzie - np. C4 Grand Picasso, Orlando zdecydowanie traci na funkcjonalności.

Właśnie to teraz ćwiczę i szczerze mówiąc, gdy kupowałem Orlando zakładałem, że bez problemu i komfortowo obsłuży 5 osobową rodzinę, niestety nie obsłuży, ale C4 Grand Picasso, Scienic itp. samochody, gdzie są 3 fotele w II rzędzie, radzą sobie dość dobrze.
 
     
Krzysiek_81 


Model Samochodu: Orlando 1.8 LT+ LPG
Pomógł: 21 razy
Wiek: 42
Dołączył: 07 Kwi 2013
Posty: 436
Skąd: Legionowo
Poziom: 19
HP: 7/798
 1%
MP: 381/381
 100%
EXP: 19/49
 38%
Wysłany: 2015-12-16, 13:32   

kubab, wszim, ja opcję 3-ech fotelików będę zmuszony stosować od przyszłej Wielkanocy :mrgreen:

Na szczęście na codzień nie powinno być to problematyczne, bo na codzień z trójką dzieci będzie jeżdziła żona, więc najmłodsze będzie póki co jeździło z przodu. Jeżeli będziemy podróżować w piątkę, to może, MOŻE sytuację poprawi to, że na środku będzie lądował fotelik pierwszej grupy wiekowej tyłem do kierunku jazdy montowany na bazie, więc powinien być wyżej, ale nie zmienia to faktu, że wyprofilowanie kanapy w ogóle nie sprzyja 3-em fotelikom. Mało tego, Cybexy wpięte w ISOFIX nie pozwalają nawet normalnie siedzieć między fotelikami, a przypięte tylko pasami pochylają się do środka samochodu.

Jak dołączy trzecia księżniczka, to właśnie planuję następujący system, że na środku fotelik na bazie, a po bokach te foteliki bez własnych pasów - jak się uda do zamocowane ISOFIXem, a jak nie uda, to kupię przedłużacze pasów, żeby dziewczyny miały łatwiejszy dostęp do klamerek.

Jeśli chodzi o trzeci rząd, to też dla fotelików jest niefortunny, bo fotele są głębokie, a moje foteliki nie zagłębiają się za bardzo w fotel przez co sią bardzo wysoko i zmniejsza się dzieciom wydatnie ilość miejsca na nogi. Podczas podróżowania w 6-7 osób, wolałem posadzić z tyłu niższe osoby, niż wciskać foteliki, bo było mało miejsca.

Fakt, Francuzi produkują bardzo przemuślane rodzinne minivany. Choć w Xsarze Picasso jest wszerz mniej miejsca na te moje 3 foteliki niż w Orlando to dzięki trzem oddzielnym fotelom da się jechać bez problemu na środku - montaż trzech fotelików jest większym wyzwaniem niż w Orlando.

No, ale gdyby Orlando miał wyglądać jak optymalny francuski minivan, to by byl taką mydelniczką, bez charatkerystycznego profilu nadwodzia, który wyróżnia go z tłumu.
_________________
Pozdrawiam, Krzysiek

 
     
kubab

Model Samochodu: Był Orlando...
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 49
Skąd: mazowieckie
Poziom: 5
HP: 0/81
 0%
MP: 38/38
 100%
EXP: 11/13
 84%
Wysłany: 2015-12-16, 23:22   

Krzysiek_81 napisał/a:
kubab, wszim, ja opcję 3-ech fotelików będę zmuszony stosować od przyszłej Wielkanocy :mrgreen:


Gratulacje! Będziesz miał całkiem w domu wesoło :) . Co do konfiguracji Orlando pod 2+3 foteliki, to sprawdzał nam się system: najmniejszy na bazie z przodu (niestety fotel pasażera nie ma Isofixa, ale moja baza może też być mocowana pasami), średnia córa, która samodzielnie się nie zapina w II rzędzie, najstarsza córa w III rzędzie (sama się zapina), a żona w II rzędzie na fotelu, który uchylaliśmy, aby starsza córa się na tył dostała. Na dojazdy taka konfiguracja dawała radę, ale:
1) bezpieczeństwo najstarszej córy i najmłodszego jest ograniczone - testy zderzeniowe nie sprawdzają co się dzieje z pasażerami III rzędu w 7 osobowych samochodach, a z reguły jest to masakra; najmłodszy z przodu bez Isofixa to też szaleństwa nie ma - swoją drogą nie wiem dlaczego nie zrobili Isofixa w Orlando na siedzeniu pasażera...
2) do bagażnika nie da się zapakować za bardzo np. dużego wózka.

Jak dla mnie, gdyby Orlando miał 3 takie same fotele w drugim rzędzie, to nie kupowałbym C4 Grand Picasso - a tak na marginesie, to obecna generacja C4 Grand Picasso nawet ciekawie wygląda. Mydelniczką była poprzednia wersja.

Aby nie było, że kolekcjonuję Minivany, to potrzebujemy 2 samochody i po prostu musieliśmy zmienić nasz drugi samochód. A Citroen kosztuje niewiele w porównaniu do innych Minivanów - cenowo wypadł podobnie co Orlando.
 
     
Su27Krakow

Model Samochodu: Nie posiadam
Wiek: 42
Dołączył: 30 Gru 2015
Posty: 1
Skąd: Kraków
Poziom: 1
HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 0/9
 0%
Wysłany: 2015-12-30, 13:22   

Jestem etapie zakupu Orlando. Jakieś porady koledzy?
Chce dokonać zakupu w Niemczech sam. Jakoś nie wierze w nasze komisy. Jest może ktoś Krakowa, poszukuj osoby do której mógłbym podjechać i pooglądać jeszcze Orlando
 
     
wszim 


Model Samochodu: chevrolet orlando 1,8 LPG
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 01 Wrz 2013
Posty: 394
Skąd: Nowy Sącz
Poziom: 18
HP: 7/711
 1%
MP: 339/339
 100%
EXP: 22/45
 48%
Wysłany: 2015-12-30, 13:41   

Tak jest kolega fred pl z Krakowa z orlando ale nie na tym forum. Privem puściłem ci namiar.
_________________
Pozdrawiam
 
     
spineer 

Model Samochodu: Chevrolet Orlando LT+
Dołączył: 26 Lis 2015
Posty: 2
Skąd: Poznań
Poziom: 1
HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 1/9
 11%
Wysłany: 2016-07-27, 08:13   

Tak informacyjnie i uzupełniająco do założonego wątku: od grudnia 2015 jestem posiadaczem wspomnianego Orlando LT+ i sam sprawdzam jego wady i zalety :-)
Tak więc będę pewnie pojawiał się na forum.
Dziękuję za wszelkie informacje, bardzo istotne i pomocne.
_________________
Pozdrawiam

Spineer
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: