Zapraszamy wszystkich nowych i obecnych użytkowników do logowania się na nowe forum
http://forum.chevroletteampoland.com/



Poprzedni temat «» Następny temat
Dwukolorowe Diody LED w kierunkowskazy Cruze
Autor Wiadomość
C77 
Ex-Wódz Org


Model Samochodu: Cruze 1,8 LS+ MY2010
Pomógł: 219 razy
Wiek: 41
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 4978
Skąd: Wolne Miasto Poznań
Poziom: 51
HP: 1016/10164
 10%
MP: 4853/4853
 100%
EXP: 148/280
 52%
Wysłany: 2015-05-03, 18:40   

rafic napisał/a:
.. więc oszczędność energii żadna, bo same przeciwmgłowe też są 55W.


A właśnie że nie bo 35W :mrgreen:

czyli oszczędność samej energii 40W 8-)
_________________

Я на Драйве2
International Cruze Forum Moderator...
 
     
rafic 


Model Samochodu: Cruze 1.8 LT+ Premium [Finlandia]
Pomógł: 16 razy
Dołączył: 17 Wrz 2013
Posty: 414
Skąd: Toruń
Poziom: 18
HP: 7/711
 1%
MP: 339/339
 100%
EXP: 42/45
 93%
Wysłany: 2015-05-04, 15:41   

Regulus napisał/a:
Rafic, nikogo nie namówisz, bo takie rozwiązanie nie ma homologacji (DL), a więc nie jest dopuszczone do używania na drogach publicznych. Możesz to robić na własne ryzyko, w razie wypadku nie licz na odszkodowanie, bo miałeś niewłaściwie oświetlony pojazd.

Jeżeli twierdzisz, że używanie przednich świateł przeciwmgielnych przy normalnej przejrzystości powietrza grozi mandatem, to podaj link do aktualnego taryfikatora. Ja podałem (cztery posty wyżej). Reguluje to art. 30 ust. 3 prawa o ruchu drogowym.


Jakoś nie widzę, żebyś coś podał a co do używania tych świateł myślę, że te punkty prawa wszystko wyjaśniają.

Rozdział 5 Porządek i bezpieczeństwo ruchu na drogach napisał/a:

Art. 51. 1. Kierujący pojazdem jest obowiązany używać świateł mijania podczas jazdy w warunkach normalnej przejrzystości powietrza.

2. W czasie od świtu do zmierzchu w warunkach normalnej przejrzystości powietrza, zamiast świateł mijania, kierujący może używać świateł do jazdy dziennej.


Widzisz tam gdzieś zapis o światłach przeciwmgłowych ?

A co do ledów w kierunkach to już moje zmartwienie, ale wiem, że przynajmniej jedna osoba ma coś takiego założonego w cruzie i jedna miała w orlando z tym, że są to samodzielnie zrobione mody a tu już można mieć gotowca i tylko podłączyć. Pytanie tylko czy to działa tak jak powinno i czy te ledy dają wystarczająca ilość światła w słoneczny dzień.[/quote]
 
     
Regulus 

Model Samochodu: brak
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Kwi 2014
Posty: 140
Skąd: z tamtąd
Poziom: 10
HP: 0/230
 0%
MP: 110/110
 100%
EXP: 20/22
 90%
Wysłany: 2015-05-04, 22:28   

Rafic, jak nie widzisz, to raczej wskazuje na problemy ze wzrokiem... Wpisz w google 'taryfikator mandatów 2015' i będziesz miał różne strony (infor, onet-moto itd).

Podane przez Ciebie przepisy nie mówią o światłach przeciwmgłowych, a ja nie mówiłem, że można używać świateł przeciwmgłowych zamiast świateł mijania lub świateł do jazdy dziennej. Ja tylko twierdzę, że nie jest zabronione używanie przednich świateł przeciwmgłowych (tzw. halogenów) w warunkach normalnej przejrzystości powietrza. Kiedyś było to zabronione, ale przepisy się zmieniają i wiedzę trzeba aktualizować, a nie upierać się, że wszyscy w koło się mylą...

Na innym forum możesz wyczytać, że rozwiązanie w Orlando się nie sprawdziło, żarówki się przepalają.
_________________
user_03
 
     
wszim 


Model Samochodu: chevrolet orlando 1,8 LPG
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 01 Wrz 2013
Posty: 394
Skąd: Nowy Sącz
Poziom: 18
HP: 7/711
 1%
MP: 339/339
 100%
EXP: 22/45
 48%
Wysłany: 2015-05-04, 23:19   

Regulus napisał/a:
I nie zapyta, ponieważ jest jazda na światłach przeciwmgłowych w dzień (bez ograniczonej widoczności) jest jak najbardziej legalna. Sam o tym nie wiedziałem, ale diagnosta na stacji kontroli mnie uświadomił.

Ale czy to oznaczać może legalną jazdę na przeciwmgielnych w komplecie z mijania, czy na samych tylko przeciwmgielnych?
_________________
Pozdrawiam
 
     
Regulus 

Model Samochodu: brak
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Kwi 2014
Posty: 140
Skąd: z tamtąd
Poziom: 10
HP: 0/230
 0%
MP: 110/110
 100%
EXP: 20/22
 90%
Wysłany: 2015-05-04, 23:50   

Jeden nie widzi, drugi nie czyta... toż wyraźnie napisałem, "...nie mówiłem, że można używać świateł przeciwmgłowych zamiast świateł mijania lub świateł do jazdy dziennej".

Moim zdaniem nie można, tak samo jak innych rozwiązań 'zastępujących' DRL, lub DRL nie posiadających homologacji DL. Tak samo jak nie można używać reflektorów przednich bez homologacji. Mówimy oczywiście o drogach publicznych. Nie sprawdzałem, czy jest za to mandat w taryfikatorze, dla mnie wystarczającym straszakiem są możliwe konsekwencje w wypadku kolizji.
_________________
user_03
 
     
rafic 


Model Samochodu: Cruze 1.8 LT+ Premium [Finlandia]
Pomógł: 16 razy
Dołączył: 17 Wrz 2013
Posty: 414
Skąd: Toruń
Poziom: 18
HP: 7/711
 1%
MP: 339/339
 100%
EXP: 42/45
 93%
Wysłany: 2015-05-05, 16:30   

Regulus napisał/a:
Rafic, nikogo nie namówisz, bo takie rozwiązanie nie ma homologacji (DL), a więc nie jest dopuszczone do używania na drogach publicznych. Możesz to robić na własne ryzyko, w razie wypadku nie licz na odszkodowanie, bo miałeś niewłaściwie oświetlony pojazd.

Jeżeli twierdzisz, że używanie przednich świateł przeciwmgielnych przy normalnej przejrzystości powietrza grozi mandatem, to podaj link do aktualnego taryfikatora. Ja podałem (cztery posty wyżej). Reguluje to art. 30 ust. 3 prawa o ruchu drogowym.

Rafic, jak nie widzisz, to raczej wskazuje na problemy ze wzrokiem... Wpisz w google 'taryfikator mandatów 2015' i będziesz miał różne strony (infor, onet-moto itd).

Podane przez Ciebie przepisy nie mówią o światłach przeciwmgłowych, a ja nie mówiłem, że można używać świateł przeciwmgłowych zamiast świateł mijania lub świateł do jazdy dziennej. Ja tylko twierdzę, że nie jest zabronione używanie przednich świateł przeciwmgłowych (tzw. halogenów) w warunkach normalnej przejrzystości powietrza. Kiedyś było to zabronione, ale przepisy się zmieniają i wiedzę trzeba aktualizować, a nie upierać się, że wszyscy w koło się mylą...

Na innym forum możesz wyczytać, że rozwiązanie w Orlando się nie sprawdziło, żarówki się przepalają.

Jeden nie widzi, drugi nie czyta... toż wyraźnie napisałem, "...nie mówiłem, że można używać świateł przeciwmgłowych zamiast świateł mijania lub świateł do jazdy dziennej".

Moim zdaniem nie można, tak samo jak innych rozwiązań 'zastępujących' DRL, lub DRL nie posiadających homologacji DL. Tak samo jak nie można używać reflektorów przednich bez homologacji. Mówimy oczywiście o drogach publicznych. Nie sprawdzałem, czy jest za to mandat w taryfikatorze, dla mnie wystarczającym straszakiem są możliwe konsekwencje w wypadku kolizji.


I myślę, że te cytaty są wystarczające do tego, że nie wiesz o czym mówisz a ja Ci podałem przepisy to regulujące a nie jakieś śmieszne taryfikatory z internetu. Sam najpierw twierdzisz, że można a później, że jednak nie. Zdecyduj się. Dla mnie nakaz jazdy na światłach mijania lub DRL w dzień przy normalnej przejrzystości powietrza jest równoznaczny z zakazem używania innych świateł w takich warunkach w tym również świateł przeciwmgłowych. Równie dobrze możesz powiedzieć, że skoro jest nakaz jazdy w prawo to w lewo też możesz skręcić bo zakazu nie ma. Jeśli masz takie podejście do przepisów to idź oddaj prawo jazdy i nie jeździj po drogach. Osobny akapit prawa jest wydzielony dla samych świateł przeciwmgłowych i tam też nie ma wzmianki, że można ich używać w dzień przy normalnej przejrzystości powietrza.
Co do DRL w kierunkach jak byś czytał uważnie to byś zauważył, że w olku może i się przepalały, ale w cruze to działa bardzo dobrze i o dziwo nawet przechodzi coroczny przegląd na SKP i myślą, że to fabryczne rozwiązanie. A czy to ma homologację czy nie to już moje zmartwienie. Ty z tym nie będziesz jeździł. I wolę takie rozwiązanie niż jakieś ledy kuchenne przyklejone do zderzaka tak jak niektórzy mają i jakoś policja nic z nimi nie robi a powinni wszystkim za coś takiego od razu zabierać dowód i jeszcze dać mandat za brak świateł w dzień.
 
     
kemoiz

Model Samochodu: Cruze 1.8 HB LT+
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 16 Paź 2013
Posty: 355
Skąd: warszawa
Poziom: 17
HP: 0/630
 0%
MP: 301/301
 100%
EXP: 24/41
 58%
Wysłany: 2015-05-05, 18:23   

Rafic jeśli chodzi o przepisy to Andrzej ma rację. Świateł przeciwmgłowych można używać w dzień. Świateł mijania natomiast trzeba. Porównywanie tego do nakazu skrętu jest idiotyczne bo jak chciałbyś skręcić zarazem w lewo i w prawo? Świateł natomiast używać razem jesteś w stanie.

A jeśli chodzi o DRL to ja też chcę zrobić w kierunkach :-)
 
     
zzzz 


Model Samochodu: CRUZE 1.8 LT+ z LPG
Wiek: 64
Dołączył: 25 Mar 2012
Posty: 112
Skąd: Polska
Poziom: 9
HP: 0/193
 0%
MP: 92/92
 100%
EXP: 12/20
 60%
Wysłany: 2015-05-05, 19:14   

Kolego rafic co masz założone jako drl?
 
     
rafic 


Model Samochodu: Cruze 1.8 LT+ Premium [Finlandia]
Pomógł: 16 razy
Dołączył: 17 Wrz 2013
Posty: 414
Skąd: Toruń
Poziom: 18
HP: 7/711
 1%
MP: 339/339
 100%
EXP: 42/45
 93%
Wysłany: 2015-05-05, 20:11   

kemoiz czy ja pisze po chińsku ? Tu się toczy dyskusja czy można ich używać jako substytut DRL w takim stanie jak to jest rozwiązane w cruze czyli światła przeciwmgłowe z przodu z pozycyjnymi z przodu i z tyłu. I z przytoczonych tutaj różnych podstaw prawnych wychodzi na to, że w zwykły piękny, słoneczny dzień nie można i można za to dostać mandat 100 zł i 2 pkt. karne ! I jeśli nie zrozumiałeś porównania do nakazu skrętu to przeczytaj to jeszcze raz ze zrozumieniem, bo tam nie chodzi o skręcanie jednoczesne w jedną i w drugą stronę tylko o samo znaczenie słowa nakaz.

zzzz jeszcze nie mam nic założone. Jeżdżę cały czas na mijania właśnie...
 
     
kemoiz

Model Samochodu: Cruze 1.8 HB LT+
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 16 Paź 2013
Posty: 355
Skąd: warszawa
Poziom: 17
HP: 0/630
 0%
MP: 301/301
 100%
EXP: 24/41
 58%
Wysłany: 2015-05-05, 20:28   

Regulus nigdzie nie napisał, że można używać świateł przeciwmgielnych jako DRL bez świateł mijania...
No właśnie ja bardzo dobrze rozumiem co znaczy nakaz. Dla Ciebie on jest równoznaczny z zakazem a to nie jest prawda.
 
     
Regulus 

Model Samochodu: brak
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Kwi 2014
Posty: 140
Skąd: z tamtąd
Poziom: 10
HP: 0/230
 0%
MP: 110/110
 100%
EXP: 20/22
 90%
Wysłany: 2015-05-05, 23:56   

Kolega rafic nie przyjmuje zmian prawa do wiadomości, więc dalsza dyskusja nie ma sensu. Jeśli nie wierzy śmiesznym internetom, to wystarczy zapytać pierwszy napotkany patrol drogówki i problem z głowy :)

Łukasz, zastanów się jeszcze raz, czy warto używać rozwiązania bez homologacji. Twoja decyzja, zrobisz jak zechcesz, ale ze świadomością ewentualnych konsekwencji.
_________________
user_03
 
     
wszim 


Model Samochodu: chevrolet orlando 1,8 LPG
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 01 Wrz 2013
Posty: 394
Skąd: Nowy Sącz
Poziom: 18
HP: 7/711
 1%
MP: 339/339
 100%
EXP: 22/45
 48%
Wysłany: 2015-05-06, 00:01   

Pomijając aspekt trwałości termicznej tych dwukolorowych żarówek LED, trzeba mieć na uwadze że pomarańczowym światłem słabiej świecą niż żarowe migacze. W jasny dzień robią się słabo widoczne. Niestety tą wadę miały wszystkie z jakimi się zetknąłem.
_________________
Pozdrawiam
 
     
rafic 


Model Samochodu: Cruze 1.8 LT+ Premium [Finlandia]
Pomógł: 16 razy
Dołączył: 17 Wrz 2013
Posty: 414
Skąd: Toruń
Poziom: 18
HP: 7/711
 1%
MP: 339/339
 100%
EXP: 42/45
 93%
Wysłany: 2015-05-06, 18:57   

Regulus, ale nie rozumiem jakie zmiany w prawie skoro żadnych nie było od dobrych paru lat jeśli chodzi o światła ?
Wytłumaczę to jeszcze raz ...
Zaczęło się od wypowiedzi Regulusa a mianowicie:
Regulus napisał/a:
I nie zapyta, ponieważ jest jazda na światłach przeciwmgłowych w dzień (bez ograniczonej widoczności) jest jak najbardziej legalna. Sam o tym nie wiedziałem, ale diagnosta na stacji kontroli mnie uświadomił.

I o to cały czas chodzi, że w takich warunkach (bez ograniczonej widoczności) NIE można używać świateł przeciwmgłowych na co podałem wszystkim odpowiednie paragrafy z kodeksu drogowego (art. 30 ust. 3 i Art. 51. ust. 5). I jeśli jeździsz w zwykły słoneczny i piękny dzień na światłach przeciwmgłowych możesz dostać mandat 100 zł + 2 pkt. karne (w taryfikatorze jako: naruszenie warunków dopuszczalności używania przednich świateł przeciwmgłowych).
 
     
C77 
Ex-Wódz Org


Model Samochodu: Cruze 1,8 LS+ MY2010
Pomógł: 219 razy
Wiek: 41
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 4978
Skąd: Wolne Miasto Poznań
Poziom: 51
HP: 1016/10164
 10%
MP: 4853/4853
 100%
EXP: 148/280
 52%
Wysłany: 2015-05-08, 00:50   

Panowie, wniosek z tej polemiki taki, że w polskim prawie o ruchu drogowym (podobnież jak we wszystkich innych w tym kraju) jest taki burdel,
wielość przepisów i ich interpretacji że nawet szkieły się już nie łapią co można a czego :-)

Sami tego nie wiedzą więc dlatego nie ryzykują zatrzymania, dobre chociaż to :mrgreen:

_________________

Я на Драйве2
International Cruze Forum Moderator...
 
     
C77 
Ex-Wódz Org


Model Samochodu: Cruze 1,8 LS+ MY2010
Pomógł: 219 razy
Wiek: 41
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 4978
Skąd: Wolne Miasto Poznań
Poziom: 51
HP: 1016/10164
 10%
MP: 4853/4853
 100%
EXP: 148/280
 52%
Wysłany: 2015-07-28, 12:32   

rafic napisał/a:
C77 klakson założyłeś a jak z tymi dualami ? Robiłeś już coś z nimi i działa ? :lol: Bo bym był chętny nawet na takie coś :mrgreen:


Właśnie przyszedł zakupiony wyłącznik z AUTO - a więc poczyniony krok bliżej w stronę tego modu :mrgreen:
http://allegro.pl/przelac...5545904905.html



No i w końcu można całkowicie wyłączyć wszystkie światła w czasie jazdy <jupi>

Na pohybel GM i jego narzuconym rozwiązaniom! :wink:
_________________

Я на Драйве2
International Cruze Forum Moderator...
Ostatnio zmieniony przez C77 2015-07-31, 10:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: