Zapraszamy wszystkich nowych i obecnych użytkowników do logowania się na nowe forum
http://forum.chevroletteampoland.com/



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: C77
2016-08-17, 10:37
UKP Reveltronics - fotorelacja z montażu
Autor Wiadomość
karpior

Model Samochodu: Lacetti 1.6 HB
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 78
Skąd: Krk
Poziom: 7
HP: 0/130
 0%
MP: 62/62
 100%
EXP: 13/16
 81%
Wysłany: 2014-05-17, 10:51   UKP Reveltronics - fotorelacja z montażu

Udało mi się wreszcie znaleźć czas i zamontować komputer pokładowy UKP ;) Zamontowałem go w miejsce fabrycznego zegarka, który zaczął pokazywać spóźniony czas oraz były problemy z jego podświetleniem.
Celem było przystosowanie fabrycznych przycisków H, M, S do działania z UKP tak, aby nie było śladu bo ingerencji.
Zdecydowałem się na wersję OLED z racji kilku mankamentów wyświetlaczy LED jak np. opóźnienie w niskich temperaturach jak i kąty widzenia.

Co dostajemy w zakupionym zestawie można podejrzeć na stronie producenta.
Zacząłem spokojnie opisywać sobie kabelki wyprowadzone ze złącza molex, aby potem przy lutowaniu nie patrzeć co chwilę w instrukcję.


Następnie rozebrałem obudowę zegarka i przygotowałem ją pod montaż wyświetlacza OLED.


Z płytki elektronicznej odciąłem część na której są przyciski fabryczne i dolutowałem do nich kabelki




Następnie punktowo przykleiłem wyświetlacz do obudowy i sprawdziłem czy na pewno cały ekran jest widoczny i nie zasłania go daszek z deski rozdzielczej. Pod taśmę wyświetlacza trzeba było wykonać również nacięcie w obudowie zegarka.





Następnie skleiłem całą obudowę i przystąpiłem do przeciągnięcia 2 dodatkowych kabli do komory silnika (przy prowadzeniu zasilania do wzmacniacza przeciągnąłem ich za mało) - potrzebne są 3 do czujnika temp. zewn., 1 od sygnału wtrysku oraz 1 dodatkowy "na zapas" - np. do podpięcia pod instalację LPG.
Po ściągnięciu nadkola (a wcześniej oczywiście przedniego lewego koła) mamy dostęp do gumowego przepustu.




Kabel sygnału wtrysku wędruje na górę przy akumulatorze, natomiast 3 kable do czujnika temp. poprowadziłem obok zbiornika spryskiwaczy. Czujnik chciałem zamontować pod światłem przeciwmgielnym jednak udało mi się urwać mu jedną nóżkę i będę musiał zamówić nowy czujnik :roll:

UWAGA: dodatkowy czujnik najlepiej nie kupować ze sklepu producentów UKP bo kilkakrotnie taniej można go nabyć na Allegro ;)
symbol - DS18B20

Kable we wnętrzu poprowadziłem pod dywanikiem a następnie za konsolą środkową - przy zdjętym daszku spokojnie do zrobienia.




Następnie lutujemy potrzebne kable



U mnie wadliwy był dołączony od producenta kabelek z oprawą biezpiecznika - musiałem założyć inną oprawkę.
Po podłączeniu zasilania, masy i acc sprawdziłem jeszcze czy wszystko OK.


Potem upchnąłem wszystko w otworze w desce (mieści się raczej bezproblemowo). Owinąłem wszystką cienką gąbką aby nic nie stukało.


Po założeniu:



Logo startowe ;P


Fabryczna plastikowa "szybka" od zegarka zmienia trochę kolor wyświetlacza z niebieskiego na taki z domieszką zieleni, nie ukazują tego zdjęcia.
Wykorzystanie fabrycznych przycisków się udało i dopóki nie przekręcimy kluczyka, nie widać żadnej ingerencji w kokpit ;)
Polecam ten produkt :mrgreen:


UPDATE:
POŻYCZONE ZDJĘCIE gdzie się wpiąć do ECU (sygnał wtrysku).
Ja użyłem kabelka w samym rogu, dolutowałem się do niego nie przecinając go.
 
     
Novy 

Model Samochodu: Chevrolet Lacetti Kombi 1.6 LPG
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Kwi 2013
Posty: 76
Skąd: Kraków
Poziom: 7
HP: 0/130
 0%
MP: 62/62
 100%
EXP: 11/16
 68%
Wysłany: 2014-05-17, 11:04   

<brawo> dobra robota. Ile czasowo zajął Ci montaż?
_________________
 
     
karpior

Model Samochodu: Lacetti 1.6 HB
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 78
Skąd: Krk
Poziom: 7
HP: 0/130
 0%
MP: 62/62
 100%
EXP: 13/16
 81%
Wysłany: 2014-05-17, 11:12   

jak to zwykle u mnie bywa, 3 dni po trochę wieczorem po pracy ;)
Ale do zrobienia w 1 dzień spokojnie
 
     
Krzysiek_81 


Model Samochodu: Orlando 1.8 LT+ LPG
Pomógł: 21 razy
Wiek: 42
Dołączył: 07 Kwi 2013
Posty: 436
Skąd: Legionowo
Poziom: 19
HP: 7/798
 1%
MP: 381/381
 100%
EXP: 19/49
 38%
Wysłany: 2014-05-17, 11:34   

karpior, gratuluję montażu, zawsze miło popatrzeć na porządnie wykonaną robotę! <brawo>
_________________
Pozdrawiam, Krzysiek

 
     
karpior

Model Samochodu: Lacetti 1.6 HB
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 78
Skąd: Krk
Poziom: 7
HP: 0/130
 0%
MP: 62/62
 100%
EXP: 13/16
 81%
Wysłany: 2015-04-04, 23:25   

odświeżę temat o zdjęcia za dnia ;)









 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: