Zapraszamy wszystkich nowych i obecnych użytkowników do logowania się na nowe forum
http://forum.chevroletteampoland.com/



Poprzedni temat «» Następny temat
Evanda Ogłoszenia - Prośby o opinie - Oceny ofert
Autor Wiadomość
hadez 

Model Samochodu: Może Evanda
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Cze 2014
Posty: 19
Skąd: PDK
Poziom: 3
HP: 0/44
 0%
MP: 21/21
 100%
EXP: 1/9
 11%
Wysłany: 2014-06-05, 16:27   Evanda Ogłoszenia - Prośby o opinie - Oceny ofert

Witam!
Znalazłem taki oto samochód na aukcji od gościa co sprowadza auta z Niemiec.
Wiem, że w obecnych czasach ciężko zaufać handlarzom, ale...
Będę bardzo wdzięczny jak ktoś coś mi podpowie na temat tego samochodu, ponieważ mi się podoba, wydaje się być dobrze utrzymany i niezjechany, ale jestem amatorem i nie wiem wielu rzeczy na pewno.
Zdam się na Wasze doświadczenie Koledzy.
Jeżeli byłoby to w miarę ok, to bardzo chętnie zakupię to autko i od razu zapakuję do niego instalację gazową Staga.
Bardzo proszę o pomoc!

EVANDA

Pozdrawiam serdecznie,
Seba
 
     
MrFabulous 


Model Samochodu: Evanda CDX, Epica LT, Malibu LTZ
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 21 Sie 2013
Posty: 211
Skąd: Tashkent, UZB
Poziom: 13
HP: 0/370
 0%
MP: 176/176
 100%
EXP: 17/30
 56%
Wysłany: 2014-06-05, 16:56   

Witaj

Ta Evanda była już wystawiona dwa tygodnie temu i szybko zniknęła z Allegro. Powodem był pewnie prawy bok do malowania, duża różnica w kolorze widoczna od razu na zdjęciach.

http://allegro.pl/luksuso...4275764837.html

- Podejrzanie mały przebieg jak na Niemcy i wiek samochodu;
- Następna sprawa to książka serwisowa. Moim zdaniem robiona konkretnie pod sprzedaż: samochód jest z niemiec, książka jest w innym języku, nie wiem dokładnie jakim, stawiam na francuski/holenderski/belgijski
- Tak poza tym standardowa picerka handlarzy, wybłyszczona i wypolerowana karoseria, oponki naczernione, środek wyczyszczony.
- Te samochody nie miały czujnika zmierzchu, więc cwaniak nawet nie wie co sprzedaje. :)

Może i warta zobaczenia, ale na pewno trzeba wziąć pod uwagę to co zauważyłem.
_________________
Evanda

Epica
 
     
hadez 

Model Samochodu: Może Evanda
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Cze 2014
Posty: 19
Skąd: PDK
Poziom: 3
HP: 0/44
 0%
MP: 21/21
 100%
EXP: 1/9
 11%
Wysłany: 2014-06-05, 17:14   

Witam!
Dziękuję za informacje. Faktycznie, mógłbym się dać nabrać ze swoim amatorskim podejściem i napaleniem. Widzę, że w obecnych czasach kupić samochód do jazdy to tak, jak strzał 3 szóstek w toto-lotka na raz :-(
Nie wiem gdzie się podziała to ludzka uczciwość. Szkoda, bo autko mi się podoba i jest w moim zasięgu cenowym przede wszystkim, no ale byłoby za łatwo.
Wypatrzyłem jeszcze 3 sztuki, ale już z gazem założonym.

Evanda 1

Evanda 2

Evanda 3

Jakby ktoś coś wiedział o takiej Evandzie, że jest do sprzedania z w miarę pewnych rąk, to będę wdzięczny.
Pozdrawiam,
Seba
 
     
MrFabulous 


Model Samochodu: Evanda CDX, Epica LT, Malibu LTZ
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 21 Sie 2013
Posty: 211
Skąd: Tashkent, UZB
Poziom: 13
HP: 0/370
 0%
MP: 176/176
 100%
EXP: 17/30
 56%
Wysłany: 2014-06-06, 07:56   

Pierwsza ogólnie ze zdjęć nie wygląda najgorzej. Ja bym zwrócił uwagę na hak, nigdy nie wiadomo co było ciągane. Mógł typek latać z małą przyczepką na działkę, ale równie dobrze z czymś dużo większym. Sprawdziłbym czy nic nie koroduje przez taki montaż wlewu w błotniku (raz widziałem samochód pięknie pokryty rdzą na około takiego wynalazku). Usunięte znaczki z klapy mogą świadczyć o jej malowaniu lub wymianie, ale nie muszą.

Druga wypicowana jak to handlarze potrafią. Na pierwszy rzut oka cena wydaje się trochę za wysoka jak na rok 2003. Kierownica wygląda za ładnie, albo ma nowe obszycie, albo jest faktycznie bardzo zadbana. Znów brak znaczków z tyłu. Ciekawe czy to było faktycznie jego prywatne auto, czy pod tekstem "W MOICH RĘKACH OD 15 MIESIĘCY" próbuje przekazać, że ciężko mu było sprzedać ten samochód. :)

Ciekawi mnie w obu samochodach brak osłony silnika. Wiadomo, że to tylko element kosmetyczny ale u mnie jakoś gazownicy założyli instalacje bez zdejmowania osłony na stałe.

Trzecia jest ciężka do zbadania po obejrzeniu zdjęć. Słaba rozdzielczość, zbyt dalekie oddalenie od samochodu, brak zdjęć wnętrza i silnika. Z samego ogłoszenia i tego co widać można powiedzieć, że ma 15-to calowe felgi, mogła mieć wymieniane zderzaki, listwy dolne zderzaków są błyszczące w kolorze nadwozia, progi i listwy na drzwiach są w ciemnym matowym jak w oryginale.

Oglądanie ze zdjęć to zawsze tylko domysły i może się zdarzyć, że któryś z nich jest wart zakupu (no może oprócz tej z Płocka, gdzie śmierdzi oszustwem na kilometr). Tak więc jeśli masz życzenie, to weź mechanika/blacharza i obejrzyjcie coś.
_________________
Evanda

Epica
 
     
daszczu 

Model Samochodu: Evanda
Pomógł: 9 razy
Wiek: 33
Dołączył: 10 Lis 2013
Posty: 223
Skąd: Wrocław
Poziom: 13
HP: 0/370
 0%
MP: 176/176
 100%
EXP: 29/30
 96%
Wysłany: 2014-06-08, 11:42   

co do pierwszego auta o które pytałeś tak dodam że foty są podciągnięte kontrastem a wnętrze hmmmm plastiki i inne pierdoły wyglądają tak jak u mnie (ja mam 257 tyś km przebiegu)
pzatym z drugiego postu autko numer jeden wygląda dość przyzwoicie, dwójka no dalej goście lecą na kontraście, cuda można zdziałać, tak jak kolega wyżej pisał ciekawe że nie mają osłon na silnik, a 3 opcja jest malowana raczej, dokładni były w innym kolorze no ale może akurat ktoś chciał upiększyć
_________________
 
     
hadez 

Model Samochodu: Może Evanda
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Cze 2014
Posty: 19
Skąd: PDK
Poziom: 3
HP: 0/44
 0%
MP: 21/21
 100%
EXP: 1/9
 11%
Wysłany: 2014-06-22, 22:16   

Pojawiła się taka sztuka jeszcze:

EVANDA

Może ktoś coś podpowie.
Z góry dzięki!
Seba
 
     
esjot
[Usunięty]

Poziom: 32
HP: 55/2753
 2%
MP: 1314/1314
 100%
EXP: 67/111
 60%
Wysłany: 2014-06-23, 07:45   

Na zdjęciu 1 i 5 (prawa strona) tylne drzwi mają delikatnie inny odcień. być może było coś malowane. Gdybyś sprawdzał na żywo należałoby się bardzo dokładnie temu przyjrzeć.
 
     
MrFabulous 


Model Samochodu: Evanda CDX, Epica LT, Malibu LTZ
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 21 Sie 2013
Posty: 211
Skąd: Tashkent, UZB
Poziom: 13
HP: 0/370
 0%
MP: 176/176
 100%
EXP: 17/30
 56%
Wysłany: 2014-06-23, 07:47   

Z kolorem jak wyżej, coś chyba było robione.

Dodatkowo w ten śmieszny przebieg 60 tys. z gazem w samochodzie z Niemiec ciężko uwierzyć. Chyba, że gość ma na to prawdziwe papiery (a nie tak jak ostatnio pisałem, że książka po francusku a wpisy z Niemiec). Środek widać niezniszczony. Szkoda, że typ nie wrzucił zdjęcia komory silnika. Ciekawe też, co za instalacja tam siedzi, może być jakiś wynalazek którego nasi gazownicy za bardzo nie będą chcieli/umieli naprawić.

Ogólnie przez listwy w kolorze nadwozia i lekko obniżone zawieszenie można podejrzewać, że to wersja SPORT. Były takie, ale co prawda nie był to żaden sport, bo różniły się tylko tym, że miały listwy w kolorze nadwozia, obniżone zawieszenie o 30mm i inny wzór felg (akurat ta z ogłoszenia ma jeszcze inne).

Mimo wszystko bym obejrzał. Może będzie w porządku. :-)
_________________
Evanda

Epica
 
     
tkaczyk 

Model Samochodu: Opel Vectra
Dołączył: 25 Cze 2014
Posty: 4
Skąd: Oleśnica
Poziom: 1
HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 3/9
 33%
Wysłany: 2014-06-25, 07:16   Evanda z Wrocławia

Witam,

Jestem nowy wiec przepraszam jesli cos przeoczylem, pominalem.
Zalezy mi na opini odnosnie tego autka:

http://otomoto.pl/daewoo-...-C32372688.html

Czy ktos moze cos o nim powiedziec, sprawdzic? wszelakie zle jak i dobre slowa mile widziane.
Dziekuje z gory.

pozdrawiam
Krzysiek
 
     
esjot
[Usunięty]

Poziom: 32
HP: 55/2753
 2%
MP: 1314/1314
 100%
EXP: 67/111
 60%
Wysłany: 2014-06-25, 07:42   

Zdjęcia są tak zrobione, że niestety niewiele widać :(
Przytarty przedni zderzak, ale w samochodzie z 2003 roku to nic nadzwyczajnego. We wnętrzu też za wiele złego nie widać (na tych zdjęciach)
przydałoby się dobre zdjęcie bagażnika, silnika i wnętrza od strony kierowcy.
Przebieg... no cóż niby możliwy, ale jakoś nie wierzą, żeby w Niemczech ktoś jeździł tylko 10kkm rocznie
 
     
MrFabulous 


Model Samochodu: Evanda CDX, Epica LT, Malibu LTZ
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 21 Sie 2013
Posty: 211
Skąd: Tashkent, UZB
Poziom: 13
HP: 0/370
 0%
MP: 176/176
 100%
EXP: 17/30
 56%
Wysłany: 2014-06-25, 07:50   

Ja mogę od siebie dodać, że ogłoszenie wisi już dosyć długo. Przeglądam regularnie i co jakiś czas ten samochód się pojawia na otomoto.
_________________
Evanda

Epica
 
     
tkaczyk 

Model Samochodu: Opel Vectra
Dołączył: 25 Cze 2014
Posty: 4
Skąd: Oleśnica
Poziom: 1
HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 3/9
 33%
Wysłany: 2014-06-25, 17:32   

dzieki wlasnie o takie info mi chodzilo, zadzwonie, zapytam, sprawdze.
w miare fajne autka te Evandy, ale w cuda ja tez nie wierze.
 
     
tkaczyk 

Model Samochodu: Opel Vectra
Dołączył: 25 Cze 2014
Posty: 4
Skąd: Oleśnica
Poziom: 1
HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 3/9
 33%
Wysłany: 2014-06-30, 20:36   

http://otomoto.pl/chevrol...-C33706354.html

a o tym z Kalisza ktos cos moze wie Panowie/Panie?
Tak wogole prosze o opinie jak Evanda sie sprawuje , jezdzi, jak z usterkowoscia, przekonuje sie do tego auta i ciagle jakies ale....
wogle jak z dostepnoscia czesci - mechanicznie ok dostepne i w miare tanie, ale np. jak zbije szybe, reflektor, itd....jak z takimi sprawam wyglada sprawa, da sie to latwo dokupic, wymienic?

dziekuje za wszelkie informacje

Krzysiek
 
     
esjot
[Usunięty]

Poziom: 32
HP: 55/2753
 2%
MP: 1314/1314
 100%
EXP: 67/111
 60%
Wysłany: 2014-06-30, 21:16   

Ten samochód (dokładnie ten egzemplarz) już był oceniany w tym temacie:
http://forum.chevrolet.org.pl/viewtopic.php?t=3881
i zauważono:

esjot napisał/a:
Na zdjęciu 1 i 5 (prawa strona) tylne drzwi mają delikatnie inny odcień. być może było coś malowane. Gdybyś sprawdzał na żywo należałoby się bardzo dokładnie temu przyjrzeć.


MrFabulous napisał/a:
Z kolorem jak wyżej, coś chyba było robione.

Dodatkowo w ten śmieszny przebieg 60 tys. z gazem w samochodzie z Niemiec ciężko uwierzyć. Chyba, że gość ma na to prawdziwe papiery (a nie tak jak ostatnio pisałem, że książka po francusku a wpisy z Niemiec). Środek widać niezniszczony. Szkoda, że typ nie wrzucił zdjęcia komory silnika. Ciekawe też, co za instalacja tam siedzi, może być jakiś wynalazek którego nasi gazownicy za bardzo nie będą chcieli/umieli naprawić.

Ogólnie przez listwy w kolorze nadwozia i lekko obniżone zawieszenie można podejrzewać, że to wersja SPORT. Były takie, ale co prawda nie był to żaden sport, bo różniły się tylko tym, że miały listwy w kolorze nadwozia, obniżone zawieszenie o 30mm i inny wzór felg (akurat ta z ogłoszenia ma jeszcze inne).

Mimo wszystko bym obejrzał. Może będzie w porządku. :-)
 
     
MrFabulous 


Model Samochodu: Evanda CDX, Epica LT, Malibu LTZ
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 21 Sie 2013
Posty: 211
Skąd: Tashkent, UZB
Poziom: 13
HP: 0/370
 0%
MP: 176/176
 100%
EXP: 17/30
 56%
Wysłany: 2014-07-01, 08:06   

tkaczyk napisał/a:
Tak wogole prosze o opinie jak Evanda sie sprawuje , jezdzi, jak z usterkowoscia


Opiszę na przykładzie mojej sztuki. Mam samochód od końca stycznia 2013 tak więc niecałe 1,5 roku. Przez ten czas nic poważniejszego nie padło, oprócz konieczności wymiany piasty prawego koła (łożysko zaczęło grać), łączników stabilizatora z tyłu. W październiku 2013 jak wpadło trochę gotówki zamontowałem LPG i od tego czasu zrobiłem 6 tys. km bez żadnych problemów (a ogółem odkąd kupiłem 11 tys. km). Spalanie w porządku, nie mam ciężkiej nogi więc w trasie z tempomatem mogę zejść do 9 litrów, w mieście 12-13 litrów przy delikatnej jeździe. Biorąc pod uwagę, że na benzynie średnie wychodziło mi 7 w trasie i 10 w mieście jestem zadowolony, zmniejszyłem miesięczne rachunki za paliwo praktycznie o połowę :-) Przydałoby się trochę lepsze wyciszenie z tyłu (brak nadkoli) bo w porównaniu do modelu Epica jest głośniej. Biorąc pod uwagę gabaryty, komfort i koszty utrzymania osobiście uważam, że nie kupiłbym nic ciekawszego z takim wyposażeniem w tym przedziale cenowym i roczniku.

Na temat silnika nie ma co się za bardzo rozpisywać, bo chyba pół internetu już na ten temat napisano. Wystarczy poszukać opinii na temat Nubiry i Leganzy, gdzie siedzi ten sam silnik co Evandzie.

tkaczyk napisał/a:
wogle jak z dostepnoscia czesci - mechanicznie ok dostepne i w miare tanie, ale np. jak zbije szybe, reflektor, itd....jak z takimi sprawam wyglada sprawa, da sie to latwo dokupic, wymienic?


Części blacharskie owszem drogie bo jest ich mało i w dodatku trzeba kupować wysyłowo, bo są rozsiane po całej Polsce, ale nie jeździsz przecież żeby się rozbijać. Bierzesz pełen pakiet ubezpieczenia i w razie czego AC pokrywa koszty.
_________________
Evanda

Epica
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: