Zapraszamy wszystkich nowych i obecnych użytkowników do logowania się na nowe forum
http://forum.chevroletteampoland.com/



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: chevy_power
2014-03-20, 20:18
[T255] Wyg?uszenie Aveo
Autor Wiadomość
bartyego 

Model Samochodu: Chevy Aveo 5d 2010r. Base+
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Kwi 2011
Posty: 32
Skąd: CIN/WY
Poziom: 4
HP: 0/61
 0%
MP: 29/29
 100%
EXP: 5/11
 45%
Wysłany: 2014-03-20, 20:09   [T255] Wygłuszenie Aveo

Witam!

Zamierzam wygłuszyć swoje Aveo i w związku z tym proszę o porady. Wiem, że częściowo powielam temat Wygluszenie Cruze HB ale brakuje mi tam opisu do czego nadają się poszczególne rodzaje mat. Ogólnie spotkałem: bitumiczne, piankowe, butylowe, z dodatkiem folią aluminiową, filcowe...

Domyślam się że każdy typ inaczej działa. Ale do czego nadają się poszczególne typy? W szczególności: czy lepiej np. na dach dać 5 mm maty butylowej czy 2 mm maty butyl+aluminium? Jaka jest różnica pomiędzy matą bez Al a matą z dodatkiem folii?

A może dać sobie spokój z matami i użyć po prostu taśmy dekarskiej?

Dodam też że autko stoi cały czas pod chmurką, latem na czarnych blachach można jajka smażyć, co może być ważne.

Efekt który mnie interesuje: Przede wszystkim uspokoić blachy. Słuchając nieco głośniej np. Black Sabbath - Planet Caravan widać i słychać jak wszystko drży :mrgreen: Co gorsza, jeśli to się dzieje na światłach to ludzie się dziwnie patrzą...
Drugi cel to odcięcie szumu i dźwięku silnika, tyle ile się da. Ostatnio sporo jeżdżę autostradami i przy 140 km/h trudno porozmawiać z pasażerem obok. Każdy decybel jest na wagę złota.
Trzeci cel: najmniejszy deszcz niemiłosiernie słychać na dachu (w porównaniu z Alteą którą nieraz jeżdżę różnica ogromna, a nikt jej nie wygłuszał dodatkowo) więc i to chciałbym choć trochę zminimalizować

Jakich mat mam szukać, co gdzie kleić? Co do maski to pewnie zasugeruję się wspomnianym wyżej tematem, ale co zastosować na dach i drzwi (a być może też podłogę i nadkola) aby uzyskać w/w efekty?

Pozdrawiam!
 
     
esjot
[Usunięty]

Poziom: 32
HP: 55/2753
 2%
MP: 1314/1314
 100%
EXP: 67/111
 60%
Wysłany: 2014-03-20, 20:20   

Trochę się podoktoryzowałem i na razie tyle wiem:
bezpośrednio na blachę musi być albo bitumiczna (gorsza wersja) albo butylowa (taka cienka). Taka mata tłumi rezonanse blach
Na nią daje się jakąś piankową od 5 do 16mm (ile wejdzie) - to po prostu wycisza
bartyego napisał/a:
A może dać sobie spokój z matami i użyć po prostu taśmy dekarskiej?

Obawiam się np smrodu latem, jak wszystko się nagrzeje. Dodatkowo na dach trzeba założyć coś pewnego, żeby nie odpadło

bartyego napisał/a:
Jakich mat mam szukać, co gdzie kleić?

zadaj pytanie mailem na tej stronie
http://www.bitmat.pl/
Mnie odpowiedzieli i tam będę kupował maty :)
 
     
Krzysiek_81 


Model Samochodu: Orlando 1.8 LT+ LPG
Pomógł: 21 razy
Wiek: 42
Dołączył: 07 Kwi 2013
Posty: 436
Skąd: Legionowo
Poziom: 19
HP: 7/798
 1%
MP: 381/381
 100%
EXP: 19/49
 38%
Wysłany: 2014-03-20, 22:09   

esjot napisał/a:
Obawiam się np smrodu latem, jak wszystko się nagrzeje. Dodatkowo na dach trzeba założyć coś pewnego, żeby nie odpadło


Z tego co czytałem, ludzie chwalili sobie taśmę dekarską, bo w porównaniu z matami BOLL czy APP, tym bardziej tymi oznaczonymi jako twarde, była elastyczna, lepiej się układała i nie pękała. O smrodzie też nigdzie nie pisali - w końcu to nie biteks, który roznosił zapachy po zabezpieczeniu blacharki w komorze silnika Fiata 126p... (ech, zapachy dzieciństwa). Odpaść też nie powinna, bo właśnie lepiej powinno ją się dać położyć i docisnąć niż mniej plastyczne maty. Może nie motoryzacyjny przykład, ale dekarską chciałem kiedyż uszczelnić zbiornik pralki - po pół roku nie dało się tego oderwać siłą (szer. 10cm na folii aluminiowej). Dekarka wydaje się być dobra w kwestii efekt/cena dla amatorskich zastosowań podczas gdy te maty były chyba początkowo przereklamowane na forach auto-audio.
_________________
Pozdrawiam, Krzysiek

 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: