Zapraszamy wszystkich nowych i obecnych użytkowników do logowania się na nowe forum
http://forum.chevroletteampoland.com/

Poprzedni temat «» Następny temat
Elementy nadwozia podatne na piaskowanie
Autor Wiadomość
grabers 
grabers

Model Samochodu: Chevrolet Cruze HB LT 2013r, 1.8 LPG+Pb
Poziom: 2
HP: 0/30
 0%
MP: 14/14
 100%
EXP: 8/8
 100%
Wysłany: 2013-10-24, 09:59   Elementy nadwozia podatne na piaskowanie

Witam Panowie i Panie. Właśnie zastanawiam się nad zakupem folii ochronnej na podatne elementy na piaskowanie w cruzie HB. Nie mam przednich chlapaczy i część progu zamierzam okleić właśnie tą folią. Pytanie moje jest następujące: Czy przed tylnymi kołami na błotniku widać u Was efekt piaskowania (zaraz za tylnymi drzwiami na dole)? Jest tam profil ,który odbiega troszkę od linii progu (poszerzenie) i w niektórych samochodach strasznie się tam obija. Toyota widziałem seryjnie stosuje te folie w niektórych modelach, ja w f.punto II nie miałem tam nic i efekt piaskowania był widoczny zakupiłem nakleiłem i już chyba 8 lat i jest super. Cruza mam nówkę i nie zamierzam czekać aż widoczne będą odpryski. Muszę w miarę dokładnie policzyć ile tej folii potrzeba, bo jest ona dość droga, ale i znakomita do tego typu zabiegów. Jeżeli ktoś chciałby wiedzieć jaka to dokładnie folia to proszę pisać to odpiszę ale aktualnie na allegro cena jej to około 12zł za najmniejszy listek 20x20cm o grubości 0,2 (są jeszcze grubsze 0.35mm ale i droższe)+przesyłka. Zastanawiam się czy nie nakleić na tylny zderzak tuż pod pokrywą bagażnika na poziomej części – wiem że czasami przy wkładaniu elementów do bagażnika lubi się tam rysnąć. Jeśli zauważyliście u Was jakieś efekty piaskowania nadwozia to napiszcie gdzie. Chciałbym jeszcze zdążyć przed zimą z tym zabiegiem z wiadomych przyczyn.

C77 
Ex-Wódz Org

Model Samochodu: Cruze 1,8 LS+ MY2010
Poziom: 51
HP: 1524/10164
 15%
MP: 4853/4853
 100%
EXP: 148/280
 52%
Wysłany: 2013-10-24, 10:27   

Hej, jeśli masz tylko możliwość to obklej to miejsce tak szybko jak się da,
bo mikro ryski a nawet odpryski są tam niestety nieuniknione :-|

Lakier na Cruze jest dość mizerny, za bardzo na nim zaoszczędzono - na forum znajdziesz wiele informacji i przykładów na ten temat.
Dodatkowo obklej sobie progi i ewentualnie przedni zderzak który bardzo mocno obrywa :-(

Właściwie to na dobrą sprawę aby mieć święty spokój to należałoby obkleić wszystkie powierzchnie lakierowane,
i widziałem że niektórzy tak właśnie robią.

Jeśli możesz to proszę podaj linka do foli z allegro, na pewno wielu się przyda.

Я на Драйве2
International Cruze Forum Moderator...

grabers 
grabers

Model Samochodu: Chevrolet Cruze HB LT 2013r, 1.8 LPG+Pb
Poziom: 2
HP: 0/30
 0%
MP: 14/14
 100%
EXP: 8/8
 100%
Wysłany: 2013-10-24, 11:28   

Ok przesyłam link do folii którą zamierzam kupić.

http://allegro.pl/3m-scot...3605995601.html

U tego Gościa na GJK STYLING -nick allegro są też folie o innych szerokościach i grubościach.
Z tego co piszesz to najlepiej całe nadwozie zafoliować. Jeśli chodzi o przedni zderzak to na pewno nie będzie korodował no i koszt folii na cały element byłby znaczny.
Nie chcę tu robić dodatkowej reklamy ale folia która była przyklejona jakieś 8 lat temu na punciaku trzyma się dobrze, dało się ją profilować na ciepło (opalarka, suszarka do włosów) nie pęka i też zbytnio nie żółknie. Wiadomą sprawą jest że nie ma to takiego połysku jak lakier i naklejenie np na zderzaku lub przedniej pokrywie mogło by zeszpecić trochę samochód ale w miejscach niewidocznych gdzie i tak kamienie i piach zrobią swoje to troszkę może.

Odpowiedz do tematu