Zapraszamy wszystkich nowych i obecnych użytkowników do logowania się na nowe forum
http://forum.chevroletteampoland.com/

Poprzedni temat «» Następny temat
W?asny biznes - us?ugi transportowe i przeprowadzki

Własna firma transportowa - tak czy nie?
TAK
57%
 57%  [ 4 ]
NIE
14%
 14%  [ 1 ]
NIE MAM ZDANIA
28%
 28%  [ 2 ]
Głosowań: 7
Wszystkich Głosów: 7

Autor Wiadomość
Ciemek 

Model Samochodu: Nie posiadam
Poziom: 1
HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 4/9
 44%
Wysłany: 2013-07-11, 07:59   Własny biznes - usługi transportowe i przeprowadzki

Witam wszystkich ;)

Wiem, że jest to forum marki Chevrolet, ale postanowiłem mimo wszystko założyć ten temat i chcę zobaczyć jakie wy macie opinie na ten temat, może jest wśród Was osoba, która ma lub miała własną firmę transportową lub pracowała w takiej firmie. Zapoznam się z opinią każdej osoby.

Tak więc, od dłuższego czasu myślę nad założeniem własnej firmy ukierunkowanej pod transport drogowy, a dokładniej usługi transportowe i przeprowadzki pojazdami do 3,5 T zarówno krajowe jak i zagraniczne (na początku krajowe i po UE, a z biegiem czasu rozszerzenie oferty na tereny UK). Pewnie sobie pomyślicie, że gdzie 19-sto latek chce się brać za własną firmę, ale w dzisiejszych czasach trzeba sobie jakoś radzić jeśli się chce w życiu coś osiągnąć. Liczę, myślę, kombinuję, wpadam na pomysł, znów myślę, znów liczę, szukam informacji itd., itd., aż do skutku :)

Także czekam na Wasze opinie, doświadczenia, rady itp.
Zrobiłem również ankietę do tematu, więc czekam też na Wasze szczere głosy ;)

user_02 
---

Model Samochodu: brak
Poziom: 27
HP: 35/1795
 2%
MP: 857/857
 100%
EXP: 28/83
 33%
Wysłany: 2013-07-11, 09:16   

Ciężko powiedzie - firm transportowych (do 3,5t) jest trochę na rynku, i firma wiadomo musi mieć cenę wyższą niż osoby jeżdżące prywatnie (czyt. na lewo), a klient wybierze wiadomo ofertę z niższą ceną, więc może być ciężko utrzymać się na rynku.
Ale to jest moje zdanie - można krytykować ;-) :lol:

Ciemek 

Model Samochodu: Nie posiadam
Poziom: 1
HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 4/9
 44%
Wysłany: 2013-07-11, 10:29   

No niby tak, z jednej strony masz rację, ale z drugiej zapotrzebowanie na usługi transportowe z roku na rok jest coraz większe, najwięcej zleceń kierowanych jest od sieci sklepów, marketów, ale też w znacznym stopniu od osób prywatnych. Zanim zacząłbym zakładać własną firmę poszukałbym najpierw kontrahentów, którzy byliby chętni podpisać kontrakt na stałe zlecenia, to jest chyba najlepszy sposób na to żeby dobrze wystartować z biznesem, a przede wszystkim w dużym mieście ;)

chevy_power 

Model Samochodu: Chevrolet Aveo, Chevrolet Cruze
Poziom: 24
HP: 27/1353
 2%
MP: 646/646
 100%
EXP: 58/68
 85%
Wysłany: 2014-05-12, 13:51   

Temat firmy transportowej to tak naprawdę temat rzeka... bez klientów nic nie zdziałasz a kapitał na wejściu musisz mieć pokaźnie duży no i wejść na rynek z 1. dobrą organizacją logistyczną 2. z konkurencyjną ceną.
Bo nie złapiesz klienta z ofertą za taką samą cenę, jeśli Twoje usługi będą ograniczone terytorialnie.

Temat wart przemyślenia, ale ja bym poszedł w innym kierunku. Zahaczyć się w jakiejś firmie kurierskiej typu DPD, DHL lub innej. Tam wymagają własnego auta a umowa jest albo zlecenie albo na własną działalność gospodarczą. Jak Ci interes będzie rentowny to dokupisz jeszcze jedno auto i zatrudnisz pracownika, który będzie jeździł na nim i tak dalej i tak dalej...

pozdravka

Odpowiedz do tematu