Zapraszamy wszystkich nowych i obecnych użytkowników do logowania się na nowe forum
http://forum.chevroletteampoland.com/

Poprzedni temat «» Następny temat
Szalej?cy centralny zamek [Aveo 1.4 8V]
Autor Wiadomość
maknus

Poziom: 1
HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 0/9
 0%
Wysłany: 2010-02-20, 09:56   Szalejący centralny zamek [Aveo 1.4 8V]

Witam,

mam Aveo 1,4 8V z 2004 r. 61KW (hatchback) a w nim mam fabryczny zamek centralny (pilot w kluczyku).

Od wczoraj dzieją się z nim cuda. Otwieram drzwi a on momentalnie sam je zamyka, otwierając z kluczyka (nie z pilota) drzwi od strony kierowcy otwiera tylko je zamiast wszystkich. tak samo od środka jeśli podniosę zamek (ten dzyndzel obok szyby) do góry w drzwiach kierowcy otwiera tylko drzwi kierowcy zamiast wszystkich jak było wcześniej. I zaraz zamyka. Próbowałem się raz z nim nawet siłować - niestety wygrał centralny, za wszelką cenę chce mi chronić samochód i go sam zamyka po każdym otwarciu drzwi kierowcy.

Pilot natomiast otwiera wszystkie ale po sekundzie wszystkie drzwi zamykają się same.

Sprawdziłem już czujniki w drzwiach i tylnej klapie - wszystkie chodzą normalnie. Sprawdzałem też komputer kablem OBD2, błędów nie zgłasza.

Jak myślicie do czego to może być? Chciałbym uniknąć drogiej wizyty w serwisie. Może to jakaś [cenzura]łka.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszelką pomoc.

jar76 

Model Samochodu: Chevrolet
Poziom: 23
HP: 12/1225
 1%
MP: 585/585
 100%
EXP: 54/65
 83%
Wysłany: 2010-02-20, 10:20   

Posprawdzaj wszystkie klamki w drzwiach, szczególnie drzwi kierowcy.
Chodzi o to, że jeśli cięgno od klamki będzie zbyt mocno naciągnięte mogą dziać się takie cuda.

Odpowiedz do tematu