Zapraszamy wszystkich nowych i obecnych użytkowników do logowania się na nowe forum
http://forum.chevroletteampoland.com/



Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z nr vin
Autor Wiadomość
Paput77 

Model Samochodu: Orlando 1,8 LT + LPG
Pomógł: 2 razy
Wiek: 47
Dołączył: 26 Mar 2012
Posty: 33
Skąd: warszawa
Poziom: 4
HP: 0/61
 0%
MP: 29/29
 100%
EXP: 6/11
 54%
Wysłany: 2013-06-01, 15:36   Problem z nr vin

Cześć
Kupiłem O z salonu, którym jeżdżę już rok. Ponieważ posiadam gaz pojechałem dzisiaj na przegląd na stację kontroli i okazało się że moje auto ma inny vin niż w dowodzie rejestracyjnym!!!! Zdziwiony pojechałem do dealera i oni też w szoku. Wszystkie papiery, faktury, które posiadam mają ten sam nr vin co w dowodzie rejestracyjnym tylko auto ma inny. Sam nigdy nie sprawdzałem vin, wydział komunikacji też nie zauważył, byłem już na przeglądzie w salonie, u gazowników i nikt tego nie sprawdził dopiero miły Pan na stacji kontroli. Co ja teraz mogę zrobić?? Ma ktoś pomysł jak to teraz rozwiązać, oczywiście czekam na odzew dealera. Wychodzi na to, że auto nie jest moje....szok!!!!
 
     
etac 
Prezes CTP

Model Samochodu: Cruze
Pomógł: 38 razy
Wiek: 53
Dołączył: 03 Maj 2011
Posty: 1794
Skąd: SBE
Poziom: 35
HP: 104/3484
 3%
MP: 1663/1663
 100%
EXP: 58/130
 44%
Wysłany: 2013-06-01, 15:53   Re: Problem z nr vin

Paput77 napisał/a:
Cześć
Kupiłem O z salonu, którym jeżdżę już rok. Ponieważ posiadam gaz pojechałem dzisiaj na przegląd na stację kontroli i okazało się że moje auto ma inny vin niż w dowodzie rejestracyjnym!!!! Zdziwiony pojechałem do dealera i oni też w szoku. Wszystkie papiery, faktury, które posiadam mają ten sam nr vin co w dowodzie rejestracyjnym tylko auto ma inny. Sam nigdy nie sprawdzałem vin, wydział komunikacji też nie zauważył, byłem już na przeglądzie w salonie, u gazowników i nikt tego nie sprawdził dopiero miły Pan na stacji kontroli. Co ja teraz mogę zrobić?? Ma ktoś pomysł jak to teraz rozwiązać, oczywiście czekam na odzew dealera. Wychodzi na to, że auto nie jest moje....szok!!!!


No sprzedawca samochodu ma ciepło. Poinformuj Chevrolet Poland o problemie.
 
     
C77 
Ex-Wódz Org


Model Samochodu: Cruze 1,8 LS+ MY2010
Pomógł: 219 razy
Wiek: 41
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 4978
Skąd: Wolne Miasto Poznań
Poziom: 51
HP: 1016/10164
 10%
MP: 4853/4853
 100%
EXP: 148/280
 52%
Wysłany: 2013-06-03, 20:16   

Bravo, bravo! :mrgreen: Tego jeszcze nie było :mrgreen:
Dzięki za ciekawy przypadek ;-)

Podrzucę linka do tego tematu sprzedawcy chevroleta,
który dziwił się że sprawdzam wszystkie numery przy odbiorze Cruzaka :twisted: 8-) :twisted:
_________________

Я на Драйве2
International Cruze Forum Moderator...
 
     
PiotrA 

Model Samochodu: Chevrolet Lacetti HB 1.4 lpg
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 73
Skąd: Łódź
Poziom: 7
HP: 0/130
 0%
MP: 62/62
 100%
EXP: 8/16
 50%
Wysłany: 2013-06-03, 21:44   

Ja bym tym autem do wyjaśnienia sprawy nie jeździł.
Bo jak się drogówka dopatrzy to nie uwierzy w historię o zamianie auta w salonie tylko posądzi Cię o kradzież. Wiem, że sprawdzanie nr VIN nie należy do rutynowych czynności podczas kontroli, ale nigdy nie wiadomo co komu przyjdzie do głowy.
Zgłoś sprawę do Chevrolet Polska, niech sprawdzą kto jeździ tym drugim samochodem (z nr VIN, który masz w dokumentach) i dojdą kto i gdzie podmienił/pomylił auta.
Jedyne rozsądne wyjście by diler wyszedł z twarzą to wymiana auta na nowe.
_________________
Pozdrawiam
Piotrek

Chevrolet Lacetti 2009 HB. 1.4 16V 95KM LPG
 
     
etac 
Prezes CTP

Model Samochodu: Cruze
Pomógł: 38 razy
Wiek: 53
Dołączył: 03 Maj 2011
Posty: 1794
Skąd: SBE
Poziom: 35
HP: 104/3484
 3%
MP: 1663/1663
 100%
EXP: 58/130
 44%
Wysłany: 2013-06-03, 21:50   

PiotrA napisał/a:
Ja bym tym autem do wyjaśnienia sprawy nie jeździł.
Bo jak się drogówka dopatrzy to nie uwierzy w historię o zamianie auta w salonie tylko posądzi Cię o kradzież. Wiem, że sprawdzanie nr VIN nie należy do rutynowych czynności podczas kontroli, ale nigdy nie wiadomo co komu przyjdzie do głowy.
Zgłoś sprawę do Chevrolet Polska, niech sprawdzą kto jeździ tym drugim samochodem (z nr VIN, który masz w dokumentach) i dojdą kto i gdzie podmienił/pomylił auta.
Jedyne rozsądne wyjście by diler wyszedł z twarzą to wymiana auta na nowe.


Dokladnie sprzedano ci samochod z wada prawna.
 
     
C77 
Ex-Wódz Org


Model Samochodu: Cruze 1,8 LS+ MY2010
Pomógł: 219 razy
Wiek: 41
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 4978
Skąd: Wolne Miasto Poznań
Poziom: 51
HP: 1016/10164
 10%
MP: 4853/4853
 100%
EXP: 148/280
 52%
Wysłany: 2013-06-03, 21:51   

A napisz więcej o tym salonie gdzie go kupiłeś i kiedy to dokładnie było,
bo zaraz się okaże, że właściciel tego drugiego Orlandera też jest na naszym forum :mrgreen:
albo że zamienione zostały nie tylko dwa numery VIN, ale cała grupa sprzedawanych wówczas aut :twisted:
i Ty masz numer drugiego, ale ten drugi może miec numer trzeciego, który omyłkowo posiada Twój :twisted:
_________________

Я на Драйве2
International Cruze Forum Moderator...
 
     
PiotrA 

Model Samochodu: Chevrolet Lacetti HB 1.4 lpg
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 73
Skąd: Łódź
Poziom: 7
HP: 0/130
 0%
MP: 62/62
 100%
EXP: 8/16
 50%
Wysłany: 2013-06-03, 21:57   

C77 napisał/a:
A napisz więcej o tym salonie gdzie go kupiłeś i kiedy to dokładnie było,

i podaj nr VIN z auta, którym jeździsz. Może faktycznie na forum znajdziesz to auto szybciej niż diler.
_________________
Pozdrawiam
Piotrek

Chevrolet Lacetti 2009 HB. 1.4 16V 95KM LPG
 
     
Paput77 

Model Samochodu: Orlando 1,8 LT + LPG
Pomógł: 2 razy
Wiek: 47
Dołączył: 26 Mar 2012
Posty: 33
Skąd: warszawa
Poziom: 4
HP: 0/61
 0%
MP: 29/29
 100%
EXP: 6/11
 54%
Wysłany: 2013-06-05, 14:44   

Odnalazło się drugie auto i zrobiło się ciekawie, bo ja kupiłem z wyprzedaży 2011r a dostałem auto 2012 tamtych właścicieli więc będą lekko wkurzeni. Dealer chce zmienić papiery w autach, mam nadzieję, że na swój koszt, bo będzie sporo jeżdżenia, szczególnie, że auto jest na firmę i muszę iść do skarbówki, a z nimi lepiej nie zaczynać. Ciekawe jak z ubezpieczeniem będzie, płaciłem ciągle za 2011. Mam spotkanie u dealera w tygodniu. Macie pomysły na jakieś pytania?
 
     
pablo 


Model Samochodu: Chevrolet Cruze 1.8 LT+Premium
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 50
Skąd: Warszawa
Poziom: 5
HP: 0/81
 0%
MP: 38/38
 100%
EXP: 12/13
 92%
Wysłany: 2013-06-05, 18:39   

Tak nawiązując do samej zamiany to u mnie się zdarzyło jak kupowałem poprzedni samochód, że drugi kluczyk dali mi od innego samochodu, ale wystarczyło się spotkać z drugim właścicielem i zamienić się kluczykami.

Natomiast u Ciebie to nie wiem czy będzie takie proste jak zmiana w dokumentach.
Jeździsz autem nowszym niż kupiłeś. A tamten drugi właściciel jeździ autem starszym niż kupił, więc teoretycznie ma więcej do stracenia, jak patrzeć tylko na roczniki.
A podejrzewam, że nikt by się nie chciał po roku użytkowania zamieniać na samochody.
Nikt też by nie chciał dopłacać do nowszego rocznika, tak podejrzewam.
A sprzedawca też nie będzie zbyt chętny na pokrycie kosztów, znając naszych sprzedawców.
Sytuacja jest ciekawa i zagmatwana.

Jak bym przez pomyłkę od salonu dostał młodsze auto to pewnie bym się cieszył, ale jak by się nagle okazało, że samochód mam starszy niż powinienem, a zapłaciłem za młodszy to bym się lekko zdenerwował (pomijając wszystkie inne kwestie)
_________________
 
     
etac 
Prezes CTP

Model Samochodu: Cruze
Pomógł: 38 razy
Wiek: 53
Dołączył: 03 Maj 2011
Posty: 1794
Skąd: SBE
Poziom: 35
HP: 104/3484
 3%
MP: 1663/1663
 100%
EXP: 58/130
 44%
Wysłany: 2013-06-05, 19:11   

Paput77 napisał/a:
Odnalazło się drugie auto i zrobiło się ciekawie, bo ja kupiłem z wyprzedaży 2011r a dostałem auto 2012 tamtych właścicieli więc będą lekko wkurzeni. Dealer chce zmienić papiery w autach, mam nadzieję, że na swój koszt, bo będzie sporo jeżdżenia, szczególnie, że auto jest na firmę i muszę iść do skarbówki, a z nimi lepiej nie zaczynać. Ciekawe jak z ubezpieczeniem będzie, płaciłem ciągle za 2011. Mam spotkanie u dealera w tygodniu. Macie pomysły na jakieś pytania?


Ja powiem krotko. Ja oddalbym im obydwa samochody, po cenie fakturowanej i wybralbym nowe. Niech sie martwia.

Kazdy z was po tej zmianie bedzie mial w Karcie Pojazdu wpis i bedziecie juz drugim wlascicielem, pomimo tego ze siedzenie bedzie wciaz twoje.
Takze:
- strata rocznika
- nizsza cena sprzedazy jako auto od drugiego wlasciciela
- koszty przerejestrowania
etc

Dla mnie wydano produkt z wada prawna, wiec jak co to nawet sad ci przyzna racje. Poinformuj Chevrolet Poland
 
     
PiotrA 

Model Samochodu: Chevrolet Lacetti HB 1.4 lpg
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 73
Skąd: Łódź
Poziom: 7
HP: 0/130
 0%
MP: 62/62
 100%
EXP: 8/16
 50%
Wysłany: 2013-06-05, 19:28   

Ja bym przed rozmową z dilerem poszedł do prawnika po poradę.
Zapytał bym, czy takie działanie dilera (wydanie innego auta niż w umowie ) nie nosi znamion przestępstwa lub oszustwa.
W końcu to Ty a nie diler odkryłeś pomyłkę/oszustwo jak zwał tak zwał, ale Diler zataił przed Tobą fakt zamiany aut i nie jest ważne, ze mógł o tym nie wiedzieć.
Ty jako konsument nie musisz znać się na motoryzacji i nie musisz sprawdzać nr vin przed odbiorem auta z salonu. Diler powinien wszystko sprawdzić przed wydaniem auta klientowi. Skoro tego nie zrobił to jest to jego problem.
To diler jako sprzedawca, zajmujący się sprzedażą aut zawodowo może być uznany za profesjonalistę w tej dziedzinie i Ty jako laik, zaufałeś profesjonaliście.
Nie daj się przekonać dilerowi, że to Twoja wina lub Twoje niedopatrzenie, bo nie sprawdziłeś numeru vin.
Z punktu widzenia prawa handlowego/ konsumenckiego otrzymałeś towar z wadą prawną, towar niezgodny z umową - inny niż zamawiałeś i nie zostałeś o tym poinformowany przez sprzedawcę i na tej podstawie masz prawo odstąpić od umowy.
Zmiana w dowodzie - Co i jak diler chce zmieniać? Chce pójść do wydziału komunikacji i poprosić o zmianę nr vin w dowodzie? Na jakiej podstawie?

Moim zdaniem diler powinien odkupić od was oba samochody i wydać/sprzedać wam nowe w cenach zakupu tych, którymi teraz jeździcie, tak byście nic finansowo nie stracili. Potem powinien sprzedać oba auta jako używane z odpowiednimi dokumentami i po sprawie.

Ten drugi człowiek raczej nie będzie chciał jeździć starszym autem niż zapłacił.
_________________
Pozdrawiam
Piotrek

Chevrolet Lacetti 2009 HB. 1.4 16V 95KM LPG
 
     
etac 
Prezes CTP

Model Samochodu: Cruze
Pomógł: 38 razy
Wiek: 53
Dołączył: 03 Maj 2011
Posty: 1794
Skąd: SBE
Poziom: 35
HP: 104/3484
 3%
MP: 1663/1663
 100%
EXP: 58/130
 44%
Wysłany: 2013-06-05, 19:40   

PiotrA napisał/a:
Ja bym przed rozmową z dilerem poszedł do prawnika po poradę.
Zapytał bym, czy takie działanie dilera (wydanie innego auta niż w umowie ) nie nosi znamion przestępstwa lub oszustwa.
W końcu to Ty a nie diler odkryłeś pomyłkę/oszustwo jak zwał tak zwał, ale Diler zataił przed Tobą fakt zamiany aut i nie jest ważne, ze mógł o tym nie wiedzieć.
Ty jako konsument nie musisz znać się na motoryzacji i nie musisz sprawdzać nr vin przed odbiorem auta z salonu. Diler powinien wszystko sprawdzić przed wydaniem auta klientowi. Skoro tego nie zrobił to jest to jego problem.
To diler jako sprzedawca, zajmujący się sprzedażą aut zawodowo może być uznany za profesjonalistę w tej dziedzinie i Ty jako laik, zaufałeś profesjonaliście.
Nie daj się przekonać dilerowi, że to Twoja wina lub Twoje niedopatrzenie, bo nie sprawdziłeś numeru vin.
Z punktu widzenia prawa handlowego/ konsumenckiego otrzymałeś towar z wadą prawną, towar niezgodny z umową - inny niż zamawiałeś i nie zostałeś o tym poinformowany przez sprzedawcę i na tej podstawie masz prawo odstąpić od umowy.
Zmiana w dowodzie - Co i jak diler chce zmieniać? Chce pójść do wydziału komunikacji i poprosić o zmianę nr vin w dowodzie? Na jakiej podstawie?

Moim zdaniem diler powinien odkupić od was oba samochody i wydać/sprzedać wam nowe w cenach zakupu tych, którymi teraz jeździcie, tak byście nic finansowo nie stracili. Potem powinien sprzedać oba auta jako używane z odpowiednimi dokumentami i po sprawie.

Ten drugi człowiek raczej nie będzie chciał jeździć starszym autem niż zapłacił.


Dobrze mowi. Umow sie na spotkanie u prawnika. Koszt chyba 50-100 (tyle jest u Nas), a na spotkanie do dealera idz tylko po to zeby poznac drugiego uzytkownika i postarajacie sie dzialac wspolnie. Nawet razem mozecie isc do prawnika.

Ja bym tego tak nie odpuscil
 
     
huri_khan 

Model Samochodu: Cruze
Pomógł: 7 razy
Wiek: 44
Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 581
Skąd: Bytom
Poziom: 22
HP: 11/1106
 1%
MP: 528/528
 100%
EXP: 7/59
 11%
Wysłany: 2013-06-05, 20:16   

Nie odpuszczaj, masz towar z wadą prawną, więc zwrot kasy. Inne działania dilera będą tylko z korzyścią dla niego a nie dla Ciebie.
_________________
Zdjęcia zamieszczone przeze mnie na forum można rozpowszechniać na warunkach licencji CC-BY
 
     
PiotrA 

Model Samochodu: Chevrolet Lacetti HB 1.4 lpg
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 73
Skąd: Łódź
Poziom: 7
HP: 0/130
 0%
MP: 62/62
 100%
EXP: 8/16
 50%
Wysłany: 2013-06-06, 07:23   

huri_khan napisał/a:
Nie odpuszczaj, masz towar z wadą prawną, więc zwrot kasy. Inne działania dilera będą tylko z korzyścią dla niego a nie dla Ciebie.


I nie daj sobie wmówić, że w związku z zamianą to diler i ten drugi człowiek są poszkodowanymi, a ty zyskałeś bo masz nowsze i droższe auto niż zamówiłeś i zapłaciłeś.

To diler nie dopełnił formalności, nie sprawdził co wydaje klientowi i to diler powinien ponieść koszty.
Jak będziesz u prawnika to zapytaj co mogło Ci grozić od strony prawnej za jazdę tym autem. Mnie się wydaje, że mogłeś mieć duże kłopoty gdyby Policja zauważyła zły vin podczas kontroli drogowej.
_________________
Pozdrawiam
Piotrek

Chevrolet Lacetti 2009 HB. 1.4 16V 95KM LPG
 
     
tomekrus 

Model Samochodu: Aveo T300 4d 1,2 86KM LT
Pomógł: 2 razy
Wiek: 41
Dołączył: 13 Sie 2012
Posty: 131
Skąd: WY
Poziom: 10
HP: 0/230
 0%
MP: 110/110
 100%
EXP: 11/22
 50%
Wysłany: 2013-06-06, 09:26   

nie odpuszczaj, wjedź im w ścianę salonu tym orlando, naślij zus, us, inspekcję pracy oraz sprawdź czy nie dokonują zaniedbań w kwestii odśnieżania dachu

na poważnie to widze że wszystkie głosy idą tylko w kierunku zrobienia totalnej rozpierduchy i najlepiej otrzymania gratis minimum 2 nowych aut.

Błąd został popełniony, zdarza się, nie sądzę żeby było to intencjonalne.
Osobiście poszedłbym do prawnika i zrobił rozeznanie w prawnych aspektach proponowanego rozwiązania, ewentualnie wyciągnął jakieś gratisy w stylu darmowych przeglądów itp.

no chyba że masz dużo wolnego czasu aby ganiać się po sądach.
_________________
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: