Zapraszamy wszystkich nowych i obecnych użytkowników do logowania się na nowe forum
http://forum.chevroletteampoland.com/



Poprzedni temat «» Następny temat
Plyn do wspomagania i chlodnicy
Autor Wiadomość
pkusmier1

Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 2
Skąd: Pabianice k. Łodzi
Poziom: 1
HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 1/9
 11%
Wysłany: 2010-01-18, 18:57   Plyn do wspomagania i chlodnicy

Witam wszystkich bardzo serdecznie, od miesiaca jestem posiadaczem lacetti 1.4 z gazem sekwencyjnym. Chcialbym dolac plyn we wspomaganiu kierownicy i w ukladzie chlodzenia, poniewaz jest na minimalnym poziomie tylko ze zapomnialem sie dowiedziec od poprzedniego wlasciciela jakie plyny sa zalane. Samocho do konca byl serwisowany w ASO w Łodzi, powiedzcie mi prosze jakie plyny sa zalecane przez producenta do chlodnicy i do wspomagania. Wyczytalem w ksiazce ze do wspomagania moze byc dexron 2-d lub dexron 3, czy mam rozumiec ze te dwa plyny sie mieszaja i moge wlac dowolny? Np pierwszy wymieniony, jak zalany mam drugi?
A do chlodzenia polecaja plyn na bazie krzemianow, czyli jaki to jest? Konkretna nazwa.
Lacetti ogolnie jest fajnym autkiem, tylko ten silnikjjak na 1.4 moglby troche mniej palic.
A ostatnio zapalila mi sie kontrolka poduszek podczas jazdy po nierownej drodze i pali mi sie caly czas, co jest tego powodem i jak zaradzic? Dzieki za odpowiedzi pozdrawiam
 
     
jar76 


Model Samochodu: Chevrolet
Pomógł: 19 razy
Wiek: 44
Dołączył: 20 Cze 2009
Posty: 687
Skąd: Śląsk
Poziom: 23
HP: 12/1225
 1%
MP: 585/585
 100%
EXP: 54/65
 83%
Wysłany: 2010-01-18, 19:35   

Witaj, o ile się dobrze orientuje Dexron 2 jest czerwony, a dexron 3 zielony. Zobacz jaki masz teraz kolor i taki dolej, bo nie powinno się ich mieszać.

Co do płynu chłodniczego to stanowcza większość jest na bazie glikolu i więkrzości te płyny są bezproblemowo ze sobą mieszalne. Nie za bardzo jestem w temacie jeśli chodzi o płyny na bazie krzemionki, ale jak mam być szczery to nie zawracał bym sobie nimi głowy tylko kupił płyn ( OBOWIĄZKOWO) do chłodnic aluminiowych i go nalał, jeśli chcesz na dolewke to tym bardziej , bo wątpie aby ktoś zalał tam płyn na bazie krzemionki.

Co do kontrolki poduchy powietrznej, prawdopodobnie poluzowała się jakas kostka łacząca przewody.
_________________
---------------------------------------
Aveo T250 sedan 2009r---1.2 16V 84KM/ BRC SEQUENT 24
---------------------------------------
 
     
pkusmier1

Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 2
Skąd: Pabianice k. Łodzi
Poziom: 1
HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 1/9
 11%
Wysłany: 2010-01-19, 17:27   

Mam czerwony plyn we wspomaganiu wiec kupie dexter 2-d.
Ktora kostka sie poluzowala od poduszek, gdzie moge je zlokalizowac? Odlaczylem akumulator na godzine. Wypiąłem i spiąłem kostki pod fotelem kierowcy. Gdzie jest cos jeszcze?
 
     
jar76 


Model Samochodu: Chevrolet
Pomógł: 19 razy
Wiek: 44
Dołączył: 20 Cze 2009
Posty: 687
Skąd: Śląsk
Poziom: 23
HP: 12/1225
 1%
MP: 585/585
 100%
EXP: 54/65
 83%
Wysłany: 2010-01-19, 18:15   

No jak masz czerwony, to kup dexron 2.
Jeśli chodzi o poduszkę to raczej więcej sam robić nie powinieneś. Może być poluzowana wtyczka przy samym module poduszki, więc jescze to możesz sprawdzić, tylko trzeba wyjąc moduł. Równie dobrze może to być poważniejsza przyczyna, ale szczerze wątpie . Tak czy siak jak sam nic nie znajdziesz czeka cię wizyta u elektryka.
_________________
---------------------------------------
Aveo T250 sedan 2009r---1.2 16V 84KM/ BRC SEQUENT 24
---------------------------------------
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: