Zapraszamy wszystkich nowych i obecnych użytkowników do logowania się na nowe forum
http://forum.chevroletteampoland.com/

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: C77
2015-12-17, 18:38
Chlapacze - warto?
Autor Wiadomość
Slawek 

Model Samochodu: Captiva
Poziom: 1
HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 7/9
 77%
Wysłany: 2013-02-12, 14:16   Chlapacze - warto?

Witam

Kupilem Captive niecaly rok temu, wlasnie przechodzi przez pierwsza zime i zastanawiam sie nad montarzem chlapaczy. Przy duzych opadach sniegu bardzo duzo sniegu zbiera sie w tych miejscach. Jakie sa wasze doswiadczenia, oryginalne czy zamienniki z allegro?

XaRaDaS 

Model Samochodu: Lacetti 1.6 SW
Poziom: 26
HP: 49/1637
 3%
MP: 781/781
 100%
EXP: 59/78
 75%
Wysłany: 2013-02-12, 14:33   

Kup, ale nie musisz od razu oryginałów brać, to są tylko chlapacze ;) Bez chlapaczy śnieg też się zbiera niestety taka jest jego specyfika i rola, że lubi się nam do aut przyklejać. Ja mam w lacetti i jakoś mi nie przeszkadza, że są zawalone śniegiem, wystarczy mocniej kopnąć i całość ładnie odpada.

Osobiście jestem za stosowaniem chlapaczy, nie wiem czemu usunęli je z wymogów, kiedyś musiały być i już, teraz to trzeba za nie dopłacać nawet :D Wygoda jazdy jest większa z chlapaczami w szczególności w autach typu "kombi, HB" mniej się brudzi tylna szyba.

herman00 

Model Samochodu: Captiva 2,0D 2006
Poziom: 8
HP: 0/159
 0%
MP: 76/76
 100%
EXP: 8/19
 42%
Wysłany: 2013-02-13, 10:03   

Jak kupowałem Captivę w styczniu 2007, to od razu kupiłem chlapacze i owiewki na boki z przodu. Nie wyobrażam sobie jazdy bez tego. Chlapacze powinny być wymogiem w obowiązkowym wyposażeniu ze względu na bezpieczeństwo. Dostaję białej gorączki jak jadę za śmigającym w chmurze kropelek wody samochodem bez chlapaczy. Dla Ciebie jako użytkownika wygoda nie jest wielka. Chlapacze nie są na tyle długie aby uchronić przed klejeniem śniegu do podwozia, czy rzucaniem na progi boczne. Jest tego śniegu napewno mniej, łatwo puknąć i śnieg spada. Co do oryginału, rzecz gustu i oryginał wcale nie musi być lepszy od Alletanich rzeczy. Jak jak odbierałem samochód, to nie miałem wyboru, tylko od dealera, ale nie wiem czy to są oryginały, są dobre i dobrze zamocowane. Owiewki, to Twój komfort, możesz uchylić okno podczas deszczu, żeby szybciej odparować szyby, bez włączania klimy i masz spokój, nie naleci ci wody.

Odpowiedz do tematu