Zapraszamy wszystkich nowych i obecnych użytkowników do logowania się na nowe forum
http://forum.chevroletteampoland.com/



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: nieaktualne
2013-02-16, 09:47
Pedal hamulca troche twardszy
Autor Wiadomość
Komierowski 
Chepica

Model Samochodu: Chevrolet Epica
Pomógł: 12 razy
Wiek: 81
Dołączył: 22 Cze 2012
Posty: 389
Skąd: Szwecja Lund
Poziom: 18
HP: 0/711
 0%
MP: 339/339
 100%
EXP: 17/45
 37%
Wysłany: 2013-01-04, 14:45   Pedal hamulca troche twardszy

Wczoraj postanowilem zajrzec do hamulcow.Podejrzewalem tyl,gdyz wlecie zmieniajac nakladki zauwazylem popekane gumowe uszczelki na prowadnicy zacisku.
Po dostaniu sie do zacisku stwierdzilem nakladki hamulcowe mialy juz tylko okolo 3mm. Dorze ze zawsze mam w zapasie komplet na wszystkie kola nowe,postanowilem odrazu przystapic do wymiany.Okazalo sie zapieczona prowadnica zacisku ktora uniemozliwiala prawidlowe poruszanie sie zacisku.Zdjalem nakladki cofnalem tloczysko psiknolem pod resztki dziurawej oslony preparat w-45 .Odczekalem pare minut i dalo sie kluczem 19mm
plaskim odkrecic.Nastepnie po wyjeciu wyczyscilem a pozniej wypucowalem tasma scierna do polyski.To samo z wnetrzem w zacisku.Nalozylem nowego smaru ceramicznego i zalozylem nowe gumowe uszczelki pasuja z opla ,saaba docisnalem i dokrecilem uszczelki weszly na swoje miejsce smar nie wychodzil mam nadzieje ze teraz woda sie nie dostanie.Zacisk slicznie sie przesuwa na boki odrazu wlozenie nowych nakladek i tosamo z druga strona ktora byla dobra ale dalem rowniez nowe nakladki chociaz moglyby pracowac byly nieznacznie zuzyte.Ze wzgledu na inny material wolalem aby obie strony posiadaly ten sam material z ktorych wykone sa nakladki.Po zmontowaniu cudo pedal mieciutki i slicznie pracujacy. No i spadlo zuzycie paliwa ktore ostanio bylo zwiekszone.
Za pare dni mam kontrole roczna ta letnia niewchodzila do obligatoryjnych byla wykonana na moje zyczenie zaraz po imporcie Chevuni.
Pzdr.Chepicka 215
_________________
Chepica215
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: