Zapraszamy wszystkich nowych i obecnych użytkowników do logowania się na nowe forum
http://forum.chevroletteampoland.com/

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: C77
2013-02-14, 23:12
Ko?atanie silnikiem diesla przy delikatnym przyspieszaniu
Autor Wiadomość
tomi333 

Model Samochodu: Cruze 2.0 VDCI 163KM LTZ Rocznik 2011
Poziom: 8
HP: 0/159
 0%
MP: 76/76
 100%
EXP: 17/19
 89%
Wysłany: 2012-11-30, 14:03   Kołatanie silnikiem diesla przy delikatnym przyspieszaniu

Zdarzyło mi się parę razy kołatanie silnikiem diesla przy delikatnym przyspieszaniu z 1500 obr do 2500 na 2 lub 3 biegu.
Czy ktoś spotkał się już z takim objawem ?

krucyfiks 
CRUZE 2.0 LS PLUS

Model Samochodu: Chevrolet CRUZE 2.0 16V LS PLUS
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 23/35
 65%
Wysłany: 2012-11-30, 20:36   

Te drgania czy maleńkie wibracje ,lub jeszcze inaczej arytmia które można odczuć jeśli ktoś się postara przez ułamek sekundy podczas bardzo delikatnego przyspieszania z prędkości wlecznej na pewnym niskim pułapie obrotów. U mnie występują na drugim biegu od nowości , spowodowane jest to nieprecyzyjnym sterowaniem i zbieraniem danych przez komputer akurat w tym jednym momencie i podawaniem na poszczególne wtryski nierównomierne dawki paliwa.Taki urok tych silników,ale to naprawdę nie przeszkadza,bo ja raczej jeżdżę dynamicznie . Pociesze cię że inni producenci też się z tym borykają. Zaawansowana elektronika(komputer) nie jest idealnie zsynchronizowany z resztą osprzętu w tej jednej danej chwili. Po prostu niedopracowana mapa silnika. Na pewno nie wchodzi w grę tutaj dwu-mas.

Ludzie są jak oczy, innych widzą, siebie nie

tomi333 

Model Samochodu: Cruze 2.0 VDCI 163KM LTZ Rocznik 2011
Poziom: 8
HP: 0/159
 0%
MP: 76/76
 100%
EXP: 17/19
 89%
Wysłany: 2012-12-01, 14:20   

krucyfiks napisał/a:
Te drgania czy maleńkie wibracje ,lub jeszcze inaczej arytmia które można odczuć jeśli ktoś się postara przez ułamek sekundy podczas bardzo delikatnego przyspieszania z prędkości wlecznej na pewnym niskim pułapie obrotów. U mnie występują na drugim biegu od nowości , spowodowane jest to nieprecyzyjnym sterowaniem i zbieraniem danych przez komputer akurat w tym jednym momencie i podawaniem na poszczególne wtryski nierównomierne dawki paliwa.Taki urok tych silników,ale to naprawdę nie przeszkadza,bo ja raczej jeżdżę dynamicznie . Pociesze cię że inni producenci też się z tym borykają. Zaawansowana elektronika(komputer) nie jest idealnie zsynchronizowany z resztą osprzętu w tej jednej danej chwili. Po prostu niedopracowana mapa silnika. Na pewno nie wchodzi w grę tutaj dwu-mas.

To raczej takie jakby dławienie albo szapranie silnika co 0,7 sec i dzieje się to kilka razy aż się nie wciśnie dynamiczniej pedału przyspieszenia. Jest to bardzo odczuwalne. Ktoś to miał i co to może być?

krucyfiks 
CRUZE 2.0 LS PLUS

Model Samochodu: Chevrolet CRUZE 2.0 16V LS PLUS
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 23/35
 65%
Wysłany: 2012-12-02, 20:07   

To chyba jednak troszkę inny objaw jeśli to jest faktycznie dławienie i szarpanie .Może to być przepływomierz,lub już lekko zawieszający się z nadmiaru osadu zawór EGR
EGR można w miarę łatwo oczyścić samemu,natomiast jeśli chodzi o przepływomierz to można go przemyć specjalnym preparatem,czasem pomaga jeśli nie to jest do wymiany na nowy i z tego co pamiętam nie był za tani.Poniżej mam dla ciebie trochę lektury możesz poczytać.
http://www.commonrailforu...enia-t1512.html
http://naprawa-auta.wiesz...o-naprawic.html

Ludzie są jak oczy, innych widzą, siebie nie

Odpowiedz do tematu