Zapraszamy wszystkich nowych i obecnych użytkowników do logowania się na nowe forum
http://forum.chevroletteampoland.com/



Poprzedni temat «» Następny temat
Zdarzenie drogowe z udzia?em Chevroleta Aveo
Autor Wiadomość
pawel_r 


Model Samochodu: Chevrolet Aveo 1.2 16v Base+
Wiek: 34
Dołączył: 06 Cze 2010
Posty: 25
Skąd: Leszno
Poziom: 3
HP: 0/44
 0%
MP: 21/21
 100%
EXP: 7/9
 77%
Wysłany: 2011-08-22, 05:26   Zdarzenie drogowe z udziałem Chevroleta Aveo

Chciałbym wam przytoczyć pewną sytuację drogową, z udziałem Chevroleta Aveo w tle.

Jakiś miesiąc temu, około godziny 7 miałem wyjazd do zdarzenia drogowego (pracuję jako strażak w PSP). Udział w tym zdarzeniu brały dwa samochody - Chevrolet Aveo i Renault Megane. Oba samochody zderzyły się lusterkami. No i niestety Aveo ucierpiało mocniej, ale o tym poniżej. Najciekawsze było dochodzenie policji (szczerze mówię nie przepadam za tym policjantem, ponieważ jak już dwa lata pracuję to zawsze jest coś nie tak).

Sytuacja wg mnie wyglądała następująco: na drodze o szerokości 3,5 metra (ledwo asfalt się kończył i już rosły duże lipy) doszło do wymijania trzech pojazdów. Na prostym odcinku drogi z jednej strony jechał samochód ciężarowy a za nim Renault, z drugiej zaś Chevrolet. Chevrolet minął się z ciężarówką, natomiast z Renault już nie. Doszło do zderzenia lusterkami. W Renault wypadł wkład lusterka (lusterko było również porysowane - nie złożyło się!), natomiast w Chevrolecie lusterko się złożyło i połamało. Ale to jeszcze nie koniec. Lusterko uderzając w szybę boczną w drzwiach wybiło ją, a odpryski szkła uszkodziły powłokę lakierniczą na samochodzie.

Podczas dochodzenia policji podobną wersję przytoczył kierowca Chevroleta (na pewno 25 lat nie miał), powiedział że widział ciężarówkę i widział wychylony samochód. Miał wybór, przywalić w drzewo lub w bok samochodu. Wybrał "mniejsze zło" ale do winy się nie poczuwa.

Kierowca Renault miał swoje zdanie (70-cio letni dziadek). Jechał on wg siebie prawidłowo "... a mogło być tak, że podmuch powietrza od ciężarówki zepchnął samochód na mój pas jezdni i to jego wina". Ten cytat to pamiętam.

Właściwie to dalej nie przysłuchiwałem się tej rozmowie, bo te odłamki szkła trzeba było posprzątać. Śladów hamowania na drodze nie było (wg kierowcy Aveo miał 40 km/h podczas mijania). Policjant powoływał się na znajdujące się szkło na jedzdni (bo wg niego więcej jest na przeciwnym pasie więc Aveo winne (?!)), a kierujący Aveo powoływał się na sposób wypowiedzi kierowcy Renault. Na mój gust to tak kręcił, że jego wypowiedź to się kupy nie trzymała).

Z tego co się dowiedziałem, policja uznała współwinę (ze względu na brak świadka - kierowcy ciężarówki - każdy miał swoją wersję). Czy sprawa zakończyła się mandatowo, czy jest sprawa w sądzie grodzkim tego nie wiem.

Widziałem, że samochód tydzień temu stał na serwisie i czekał na naprawę. Dziś mam drugi przegląd swojego samochodu więc podpytam się ile ta naprawa będzie kosztować.

Naprawdę uważajmy na takich niedzielnych kierowców.
 
     
ryjek 


Model Samochodu: Chevrolet Aveo
Pomógł: 6 razy
Wiek: 37
Dołączył: 01 Gru 2010
Posty: 723
Skąd: Czerwionka-Leszczyny
Poziom: 24
HP: 13/1353
 1%
MP: 646/646
 100%
EXP: 25/68
 36%
Wysłany: 2011-08-22, 11:51   

miałem podobną sytuację aveo,tylko ja nie byłem winny a kierowca matiza która tak omijał "dziury" na drodze że przywalił mi lusterkiem,efekt?
jak i w matizie tak w aveo lusterka połamane i wybite boczne szyby :-/ ,jednakże koszty ponosił kierowca matiza przekroczył środkową linię swego pasa,obyło się bez policji,dogadaliśmy się.Fakt że lusterko i szyba jest teraz dobrym zamiennikiem a nie orginałem
_________________
aveo sedan 1.4 SOHC
Opel tigra 1.6 16v
aveo hatchback 1.2 SOHC-ojca

 
     
SanDiego 
1.6 LS PLUS (2009)


Model Samochodu: Chevrolet Cruze
Pomógł: 6 razy
Wiek: 35
Dołączył: 13 Lut 2010
Posty: 529
Skąd: Olsztyn
Poziom: 21
HP: 9/996
 1%
MP: 475/475
 100%
EXP: 11/56
 19%
Wysłany: 2011-08-24, 22:43   

A ja tak z innej beczki nieco, jak auto jest na gwarancji i dojdzie do kolizji/zderzenia to trzeba wzywać policję czy to nie ma znaczenia gwarancja?
_________________
Poprzednio Opel Astra F 1,4 60 KM 8V
 
     
user_02 
---

Model Samochodu: brak
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Lip 2010
Posty: 945
Skąd: Śląsk
Poziom: 27
HP: 17/1795
 1%
MP: 857/857
 100%
EXP: 28/83
 33%
Wysłany: 2011-08-24, 23:13   

SanDiego- Nie ma znaczenia, stłuczki przerabialiśmy dwa razy, raz z policją bo kierowca miał angielskie auto, a raz bez bo kierowca się przyznał, spisaliśmy oświadczenie i pojechaliśmy. Ani razu nie robili problemów w ASO.
_________________
Tworzymy nową przyszłość :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: