Zapraszamy wszystkich nowych i obecnych użytkowników do logowania się na nowe forum
http://forum.chevroletteampoland.com/


Znalezionych wyników: 8
Forum Chevrolet Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: B??d P02E1
trojan

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 3856

PostForum: Mechanika   Wysłany: 2015-08-12, 19:46   Temat: Błąd P02E1
Witam

Świeci mi się kontrolka silnika. Po podłączeniu do komputera wyskakuje błąd P02E1. Nie pamiętam dokładnego opisu błędu ale chodzi o dopływ/przepływ powietrza do silnika i że jest przerwa. Wyczytałem na forum zagranicznych, że może być to zawór EGR i że często pomaga jego wyczyszczenie. Wyjąłem zawór lecz nawet nie był zapchany, chodził poprawnie. Czy ktoś miał problem z tym błędem i wie gdzie dalej szukać problemu? Silnik 2.0 diesel
  Temat: Pasek alternatora captiva 2007r.
trojan

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 2674

PostForum: Mechanika   Wysłany: 2014-02-17, 10:15   Temat: Pasek alternatora captiva 2007r.
Aż tak uszkodzony przód nie był. Wymieniany był zderzak lampy nadkola chłodnica klimatyzacji zbiornik spryskiwacza oraz strefa zgniotu na której skończyło się uderzenie.
Wątpię żeby miało to związek z wypadkiem ale wydaje mi się że jak to wszystko robili to mieli bardzo dobry dostęp do tego paska żeby go sprawdzić.
  Temat: Pasek alternatora captiva 2007r.
trojan

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 2674

PostForum: Mechanika   Wysłany: 2014-02-16, 17:39   Temat: Pasek alternatora captiva 2007r.
Dzięki za odpowiedź. Co do ASO to coraz bardziej zmieniam swoje zdanie na negatywne.
Dziwne jest to że przez cały rok nic się nie dzieje z samochodami a tylko pojadą na coroczny przegląd i zaraz trzeba wracać do serwisu bo coś się dzieje, a to kontrolki zaczynają się świecić a to jakieś usterki itp. Momentu zerwania paska nie można przewidzieć ale jak wcześniej pisałeś sprawdza się jego pęknięcia i rozwarstwienia i na podstawie tego mechanik ocenia czy czas go wymienić czy nie. Z tego co wyczytałem to pasek pęka wskutek nadmiernego zniszczenia lub naprężenia. Więc albo w ogóle go nikt nie sprawdzał albo go za mocno wyregulowali.
  Temat: Pasek alternatora captiva 2007r.
trojan

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 2674

PostForum: Mechanika   Wysłany: 2014-02-16, 16:57   Temat: Pasek alternatora captiva 2007r.
Rozumiem, że zdarzają się różne rzeczy które nie można przewidzieć ale ten samochód od przeglądu przejechał jakieś 300km. Chyba w takim czasie nic nie ulega znacznemu zniszczeniu. Doda ktoś odpowiedzi do reszty pytań bo niestety książka serwisowa jest w samochodzie w serwisie i nie jestem w stanie sprawdzić jak to wygląda z tymi przeglądami i paskiem alternatora.
  Temat: Pasek alternatora captiva 2007r.
trojan

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 2674

PostForum: Mechanika   Wysłany: 2014-02-16, 14:58   Temat: Pasek alternatora captiva 2007r.
Witam

Mam pytanie i prośbę o pomoc. Mianowicie podczas jazdy pęk mi pasek od alternatora przez co straciłem wspomaganie kierownicy. Musiałem wezwać pomoc drogową i sholować auto do ASO. Auto było ostatnio na 7 przeglądzie okresowym oraz prawie dwa miesiące stało w ASO i było naprawiane po wypadku. Moje pytanie czy pasek alternatora obejmuje gwarancja oraz czy ten pasek nie powinien być wymieniony wcześniej podczas któregoś przeglądu? Całkowicie się nie znam na samochodach ale czy ten pasek nie jest na wierzchu? Chodzi mi o to, że dziwne jest to że w aucie świeżo po przeglądzie i będące tyle czasu w naprawie gdzie był robiony cały przód nie został sprawdzony stan tego paska!!! Nie jest niczym przyjemnym jadąc prawie 2 tonowym samochodem nie móc skręcić, czy tak powinien wyglądać serwis ASO?
  Temat: Świece zapłonowe w Cruze
trojan

Odpowiedzi: 95
Wyświetleń: 33046

PostForum: Mechanika   Wysłany: 2013-04-20, 20:46   Temat: Świece zapłonowe w Cruze
Właśnie jak to jest z tymi świecami, bo jetem po pierwszym przeglądzie (15tys.) i ich nie wymienili ani też filtra powietrza. Gaz montowany fabrycznie, w książce gwarancyjnej i instrukcji gazu czakram w dodatkowych zalecaniach jest napisane: "Niezbędnymi warunkami prawidłowej i efektywnej pracy samochodu z zamontowaną instalacją gazową są:
-...
-wymiana świec zapłonowych co 10-15 tys.
-systematyczna wymiana wkładu filtra powietrza co 10-15 tys."
Czy ktoś miał z Was wymieniane na pierwszym przeglądzie oprócz przedmówców?
Czy uważacie że powinni to wymienić?(pytam ze względu że mam serwis w leasingu i tak płace niezależnie co mi tam wymienią więc w tej sytuacji bym oczekiwał aby wymienili wszystko co trzeba)
  Temat: Samoczynne przyciszanie głośników w słupkach w Cruze
trojan

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 1513

PostForum: CarAudio   Wysłany: 2012-07-03, 11:36   Temat: Samoczynne przyciszanie głośników w słupkach w Cruze
no właśnie podczas słuchania radia. Czyli to winna radia a nie glośników? słaba antena?
  Temat: Samoczynne przyciszanie głośników w słupkach w Cruze
trojan

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 1513

PostForum: CarAudio   Wysłany: 2012-07-02, 17:39   Temat: Samoczynne przyciszanie głośników w słupkach w Cruze
Czy ktoś miał tak że podczas jazdy głośniki na słupkach się przyciszały i poogłaszały(o jakieś 2-3 głośności)? I co może być powodem?
 
Skocz do: