Zapraszamy wszystkich nowych i obecnych użytkowników do logowania się na nowe forum
http://forum.chevroletteampoland.com/


Znaleziono 1 wynik
Forum Chevrolet Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Dziwny d?wi?k przy hamowaniu i ruszaniu
saperzasty

Odpowiedzi: 33
Wyświetleń: 14833

PostForum: Mechanika   Wysłany: 2014-05-19, 18:37   Temat: Dziwny d?wi?k przy hamowaniu i ruszaniu
Mirek79 - pierścień ABSu, o którym była mowa to element przegubu z przodu - przy samym kole (po jednym na stronę), coś takiego:


Co do diagnozy, to w moim przypadku mechanicy wzięli auto na stanowisko badania komputerowego. Nie widziałem samego badania, ale z tego co tłumaczył mechanik, to mierzona jest liczba impulsów z czujnika ABS i porównywana z tym, co powinno przy danej prędkości być zgłaszane. W przypadku pękniętego pierścienia powinny pojawić się rozbieżności wskazujące, który element jest uszkodzony. Ogólnie zajmuje się tym komputer, więc musisz znaleźć warsztat, który takiej diagnostyki się podejmie. Koszty diagnostyki są różne - ja dałem 80PLN, miejscami reklamują się, że jeśli naprawę robi się w tym samym warsztacie co diagnostykę, to koszt spada do 50PLN - ogólnie zależy od miejscowości i mechanika.

Co do cen części, to według cennika Intercarsu, przegub do 1.6 (F16D3) jest taki sam jak do 1.8 (F18D3), więc możesz spodziewać się kwot podobnych do mnie - dałem 320PLN za przegub (choć w IC w chwili pisania widzę też coś za 130PLN, więc może da się też taniej). Ogólnie trzeba by znać numer części zamontowanej w samochodzie i wtedy szukać. Robocizna powinna zamknąć się w 100PLN.

Możesz też szukać części po Allegro - iskat1973 pisał, że przeguby da się tam znaleźć taniej, ale zawsze pozostaje ryzyko, że to przegub do innego modelu/silnika i będziesz musiał zwracać.
 
Skocz do: