Zapraszamy wszystkich nowych i obecnych użytkowników do logowania się na nowe forum
http://forum.chevroletteampoland.com/


Znalezionych wyników: 2
Forum Chevrolet Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: CODE 89 w Cruze??
huri_khan

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 19288

PostForum: Elektronika i Elektryka   Wysłany: 2013-10-08, 10:56   Temat: CODE 89 w Cruze??
user_01 nie pisz głupot bo sam miałem code 89 w benzynie z wyświetlaczem MID level.Code 89 to wskaźnik wymaganego przeglądu.
  Temat: Klocki hamulcowe w Cruze + wymiana klocków
huri_khan

Odpowiedzi: 156
Wyświetleń: 80233

PostForum: Mechanika   Wysłany: 2012-02-17, 22:24   Temat: Wymiana klocków tył - tylnie klocki w Cruze wymiana
W ostatnich czasach podczas jazdy dochodziły z okolic tylnych kół odgłosy wskazujące na kończące się klocki. Więc postanowiłem wymienić.
Wśród różnych producentów do sprowadzenia na dzisiaj mieli tylko Delphi, więc postanowiłem zaufać tej marce i kupiłem komplet na tylna oś. Jeżeli chodzi o numer katalogowy klocków to LP2167, klocki pasują do samochodów z felgami 17". Nie wiem dlaczego producenci na klockach oznaczają iż pasują do kół 15 i 16 calowych, nigdzie nie było klocków które w oznaczeniach mają 17".
Jeżeli chodzi o wymianę i narzędzia (z chińskimi kluczami nie ma co zaczynać) to potrzebne będą:
- klucz płaski 18
- nasadki 10, 15
- grzechotka
-ścisk stolarski
- klucz żabka
- wąska szczotka druciana,
- kawałek drutu żeby podwiesić jarzmo.

Na początku standardowo, odkręcamy koło i pokazuje się tarcza z klockami.
Na czerwono zaznaczyłem śruby (10) które odkręcamy w pierwszej kolejności.
Na zdjęciu na żółto zaznaczyłem miejsca gdzie są śruby (15) które widoczne są od środkowej części samochodu.
Na początek proponuję się zaopatrzyć w kawałek rury lub inną przedłużkę bo wszystkie śruby są zakręcone w taki sposób że bez tych prymitywnych przedmiotów nie damy rady (chyba że Pudzianowski nam pomaga).
Po odkręceniu 4 śrub możemy zrzucić jarzmo ze starymi klockami i podwiesić je za pomocą drutu np. do sprężyn.
Po wyciągnięciu starych klocków czyścimy zacisk za pomocą szczotki drucianej, głównie prowadnice (blaszki). Niektóre firmy jak przeglądałem katalogi online to blaszki dodawały razem z klockami, Delphi na tym elemencie oszczędził i nie dorzucił do kompletu. Przed założeniem nowych możemy delikatnie posmarować smarem wyczyszczone blaszki.
Przechodzimy do wciskania tłoczka. Wiem, że niektórzy używają do tego łomu lub rury. Dla mnie najlepsza metodą jest użycie ścisku stolarskiego i klucza żabki. Przy pierwszym kole nie musiałem używać żabki ponieważ ściskając tłoczek końcówka ścisku także go skręcała dlatego zrobiłem to mając założone jarzmo na kole. Przy drugim kole musiałem podczas ściskania używać żabki i kręcić tłoczkiem.
Całość skręcamy w odwrotnej kolejności. Po uruchomieniu silnika najpierw naciskamy kilka razy hamulec żeby dobrze docisnąć tłoczek oraz klocki do tarczy, dopiero później ruszamy samochodem.
Całość zajęła około 2h.


Zaznaczone miejsca które musimy odkręcić.


Stare klocki, na klocku gdzie jest "akustyczny czujnik zużycia" jeszcze jest trochę zapasu ale ten drugi już kończył żywot.Porównanie najgrubszego klocka z nowym.Zacisk w którym umieszczamy klocki, widoczne także blaszki o których wspominałem.Ścisk w akcji.

 
Skocz do: