Zapraszamy wszystkich nowych i obecnych użytkowników do logowania się na nowe forum
http://forum.chevroletteampoland.com/


Znalezionych wyników: 2
Forum Chevrolet Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Spadek mocy przy zapaleniu się trzech kontrolek na desce
dite-pl

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 31531

PostForum: Mechanika   Wysłany: 2016-08-02, 18:47   Temat: Spadek mocy przy zapaleniu się trzech kontrolek na desce
Dlatego zarejestrowałem się na tym forum, bo miałem nadzieję, że skoro temat tych najczęstszych usterek w Captivie jest tak wałkowany, to muszą być jakieś warsztaty, które go nie raz przerabiały i są doświadczone (w sensie, że podjadę, postawią na 100% trafną diagnozę, naprawią, zapłacę i będzie po bólu).
Użytkowałem poprzednio (przez prawie 3 lata) Opla Fronterę Olympus 2.2 DTi 120 KM (ostatni wypust, produkcja koniec 2003 roku), nie było z tym samochodem żadnego problemu. Gdyby nie fakt, że niestety okazał się już za mały dla naszej rodziny (miałem wersję 3-drzwiową), to pewnie jeździełbym nim do dziś.
Fakt, miał dosyć słabe przyspieszenie, a komfort podróżowania był porównywalny mniej więcej do traktora, ale wszędzie wjechał (reduktor to super sprawa) i z silnikiem, czy też elektroniką (której prawie tam nie było) nie miałem nigdy najmniejszego problemu. Może to też dlatego, że jak go kupowałem to miał 98 tyś km przebiegu, a przez 3 lata zrobiłem nim raptem około 15 tyś km.
Jeszcze niedawno (przed tymi wszystkimi przebojami) planowałem, że za 2 lata zmienię tą Captivę na nowszy model (z rocznika 2011), ale teraz to mam wrażenie, że będzie to tak samo problematyczny samochód jak Captiva 2007.
Pogadam z moim mechanikiem, może podejmie się tematu, ale jak widzę, to może być szukanie wśród przynajmniej trzech źródeł usterki / zamulenia samochodu.
Oczywiście, gdyby ktoś z Was miał namiar na sprawdzony w powyższym temacie warsztat na Śląsku, to proszę o info.
  Temat: Spadek mocy przy zapaleniu się trzech kontrolek na desce
dite-pl

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 31531

PostForum: Mechanika   Wysłany: 2016-07-31, 14:09   Temat: Spadek mocy przy zapaleniu się trzech kontrolek na desce
Witam wszystkich serdecznie.
Captivę 2007 2.0 D 150KM (skrzynia manualna) posiadam od listopada ub. roku.
Może z 3-4 miesiące udało mi się pojeździć bezproblemowo (widocznie poprzedni właściciel dobrze ją przygotował do sprzedaży).
Najpierw w lutym zaświeciła się kontrolka filtra DPF (auto nie straciło na mocy), przejechałem około 25 km i kontrolka zgasła. Z domu do pracy mam 4 km więc auto robi minimalne przebiegi w dni powszednie. W każdy praktycznie weekend robię natomiast około 130 km.

Po niedługim czasie zaczęła się już robić choinka na desce rozdzielczej.
Najczęściej świeciły trzy wspominane wcześniej przez kilka osób kontrolki, ale u mnie ponadto jeszcze kontrolka ABS i napędu 4x4. Z tym, że to tak nie zawsze wszystkie pięć razem (ale często tak było że świeciło pięć kontrolek). Auto przyspieszało normalnie, więc jeździełem (choć chyba 4x4 nie działało, nie jestem pewien).

Miesiąc temu zaświeciła się kontrolka Check Engine, za dwa dni pierwszy raz samochód dostał zamulenia, jakoś mu jednak przeszło kolejnego dnia.
Problem szybko jednak wrócił i teraz rzadko jest dzień, że auto przyspiesza normalnie.
Nawet jak po odpaleniu wszystko wydaje się być ok, to po 5 minutach jazdy go przymula (strach wyprzedzać jakiegoś Tira).
Chciałbym tylko zauważyć, że u mnie nie ma znaczenia, czy świecą się trzy magiczne kontrolki, czy pięć i tak auto jest zamulone. Jest zamulone nawet jak świeci się tylko jedna kontrolka Check Engine.

Ponadto często nie chce odpalić za pierwszym razem po nocy.

Kupiłem to urządzenie do diagnostyki, o którym pisał jeden z kolegów, zainstalowałem aplikację Torque na smartfonie i wczoraj odczytał mi następujące błędy:

P2463
P2080
P0546

Drugi z tych błędów (P2080) udało mi się wczoraj wykasować, ale dziś po ponownym skanowaniu, pojawia się znów.

Znalazłem na tym forum inny temat, gdzie powodem jednego z błędów było to, że kuna przegryzła czujnik temp EGT (czy też jakiś kabel idący do czujnika). U mnie by to było wielce prawdopodobne, bo kuny przyłażą w nocy (w poprzednim samochodzie wygryzły mi pół wygłuszenia pod maską).
Otwarłem maskę, ale nic tam nie widzę przegryzionego. Gdzie szukać w razie czego ?

Dodatkowo nie wiem, czy to będzie miało znaczenie, ale zdarza mi się niekiedy dziwne zjawisko z pedałem hamulca (zwłaszcza przy skręcaniu na miejsce parkingowe, ale nie tylko, też przy jeździe na wprost). Nie wiem jak to opisać, ale zgrzyta i tak jakby wibruje pod pedałem.

Generalnie to mnie strasznie ta Captiva wyprowadza z równowagi.
Przeciętny mechanik naprawiający Fiaty czy Fordy, rozkłada ręce.
Nie byłem jeszcze na żadnym autoryzowanym serwisie Opla, bo chyba czeszą wielki sumy.
Spryskiwacz nie działa (chyba się spalił silniczek), normalnie trudno znaleźć sprawny element w tym aucie.

Doradźcie jakiś zaufany serwis na Śląsku (mieszkam w Tychach) doświadczony z tymi problemami, bo sam to raczej nie będę się za to brał.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam
 
Skocz do: