Zapraszamy wszystkich nowych i obecnych użytkowników do logowania się na nowe forum
http://forum.chevroletteampoland.com/


Znaleziono 1 wynik
Forum Chevrolet Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: T300 - UWAGA - KLIMATYZACJA!
cannibal2000

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 5869

PostForum: Aveo   Wysłany: 2014-05-27, 17:03   Temat: T300 - UWAGA - KLIMATYZACJA!
Jako, że wybieram się na wyjazd do Chorwacji pojechałem dzisiaj sprawdzić układ klimatyzacji w moim Avusiu (poza ASO). Zaznaczam, że klima chłodziła normalnie. Jedynym problemem od zakupu (ale myślałem, że to normalne przy tak małym silniczku) był znaczny spadek mocy po jej włączeniu - wydawało mi się czasami nawet, że przy zmianie biegów sprzęgło inaczej pracuje, ślizga się.
Po podłączeniu urządzenia -ZONK- okazało się, że w układzie klimatyzacji jest 750 gram czynnika, a powinno być 540 gram. Serwisant stwierdził, z uśmiechem iż od kilkunastu lat trafiło mu się tylko kilka takich przypadków - ktoś nie żałował czynnika w fabryce. Powiedział, że jest to niezdrowe dla szczelności układu klimatyzacji i może rozwalić kompresor. Okazało się jednak, że wszystko jest w porządku. Ale i tak ciekaw jestem czy nie będzie miało wpływu na bezawaryjną pracę instalacji w przyszłości.
Najlepsze jest to, że po właściwym napełnieniu układu chłodzi normalnie, nie ma również tak dużej utraty mocy silnika po włączeniu klimy, naprawdę całkiem inna jazda.
Piszę to wszystko informacyjnie, bo sam byłem ostro zaskoczony sytuacją.
 
Skocz do: