Zapraszamy wszystkich nowych i obecnych użytkowników do logowania się na nowe forum
http://forum.chevroletteampoland.com/


Znalezionych wyników: 4
Forum Chevrolet Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Wymiana tulei tylnej wahacza przedniego -DIY
bibi

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 8650

PostForum: Mechanika   Wysłany: 2016-04-18, 20:17   Temat: Wymiana tulei tylnej wahacza przedniego -DIY
Pomyślałem, że skoro wymieniam, to zrobię małą instrukcję. Aby wymienić tuleję tylną wahacza przedniego (lewą lub prawą) wcale nie musimy demontować całego wahacza. Naprawa nie jest ani trudna ani czasochłonna. Nie potrzeba też kanału –wystarczy standardowy podnośnik który jest na wyposażeniu Cruza.

Potrzebne klucze:
18 -najlepiej kopyto i oczkowy lub nasadowy
16 -oczkowa

Podnosimy i zabezpieczamy samochód przed spadnięciem z podnośnika i zdejmujemy koło.
Zdejmujemy plastikowe nadkole chyba, że jest pęknięte (typowa i częsta usterka) to czynność może się ograniczyć do wypięcia jednej spinki i wyjęcia fragmentu który później przymocujemy drutem ( ja tak właśnie mam :-P )
Odkręcamy dwie nakrętki mocujące tuleję do podwozia (od góry 18 kopyto, od dołu oczkowa lub nasadowa). Odkręcamy śrubę mocującą tuleję do wahacza (klucz 16).
Teraz za pomocą klucza ,lub jakiegoś pręta włożonego odpowiednio od dołu między wahacz a element konstrukcji podwozia tak naprężamy aby tuleja wysunęła się z gniazda w podwoziu i obracamy ją tak aby część na śruby znalazła się w kierunku do dołu.
Teraz naszą dźwignię wkładamy od góry i ciągnąc do siebie robimy sobie wystarczająco dużo miejsca by zsunąć tuleją z wahacza.

Trzymając tak samo zakładamy nową tuleję na wahacz. Wkładamy dźwignię od dołu i wkładamy mocowanie tulei w uchwyt podwozia.


Teraz montujemy wszystkie 3 śruby i dokręcamy. Zakładamy nadkole lub jego fragment (albo wcale jeśli go już nie było), zakładamy koło i cieszymy się z szybkiej naprawy która nie zajęła nam nawet godziny.
  Temat: Olej w zbiorniczku płynu chłodniczego w Cruze, Orlando 1.8
bibi

Odpowiedzi: 47
Wyświetleń: 39028

PostForum: Mechanika   Wysłany: 2016-03-11, 21:25   Temat: Olej w zbiorniczku płynu chłodniczego w Cruze, Orlando 1.8
Nie powiem dokładnie ile, ale po rozkręceniu sączył się z kanałów chłodniczki tak, że przy obracaniu elementu cały czas kapało. Myślę że cała chłodniczka nie ma więcej niż 200ml pojemności.
  Temat: Olej w zbiorniczku płynu chłodniczego w Cruze, Orlando 1.8
bibi

Odpowiedzi: 47
Wyświetleń: 39028

PostForum: Mechanika   Wysłany: 2016-01-26, 21:40   Temat: Olej w zbiorniczku płynu chłodniczego w Cruze, Orlando 1.8
Ja również w swoim 1.6 musiałem wymienić zaraz po nowym roku te uszczelki. Zaczęło się od delikatnego kapania oleju ściekającego po sprężarce od klimy po czym uszczelka puściła też w drugą stronę i otrzymałem rosół w zbiorniczku płynu chłodzącego.
Ceny oryginalnych uszczelek to około 135zł (za te 3 sztuki -w sumie najważniejsze przy tej robocie) głowna uszczelka chłodniczki to 75zł, a przyłącza olejowe 25 i 35zł. W silniku 1.6 i 1.8 są te same.
Na stronie elringa znajdziemy pozycję "zestaw uszczelek chłodniczki oleju" ale okazuje się że jest niedostępny (przynajmniej tak mi powiedzieli w sklepie z częściami więc pozostał serwis opla). Ogólnie to dziwna sprawa bo ta usterka okazuje się dość częsta w Zafirze, Vectrze więc sądziłem, że części bedą od ręki dostępne.
Na jednym z forów jest bardzo dobra INSTRUKCJA NAPRAWY (oczywiście różni się nieco szczegółami w stosunku do Cruza). Posiłkowałem się nią i wymiana nie sprawiła żadnych problemów. W końcu ma się 2 ręce, trochę zdolności i kanał :-)
  Temat: Cruze 1,6 113 km vs Cruze 1,6 124 km
bibi

Odpowiedzi: 53
Wyświetleń: 19927

PostForum: Mechanika   Wysłany: 2015-07-24, 21:19   Temat: Cruze 1,6 113 km vs Cruze 1,6 124 km
Jestem już po wymianie.

Dlaczego zdecydowałem się na 1.6 a nie na 1.8 - cena, poprostu za 1.8 trzeba dać więcej ( w porównaniu do tego co udało mi się kupić to spora różnica)

Jakie są różnice:

ten z 2012r:
-ma kolektor ssący o zmiennej długości kanałów
-nie ma czujnika poziomu oleju (ale to chyba ze względu, że silnik był z htb)

poza tym wszystko jest identyczne. Sądze, że większą moc uzyskano dzięki zmianom w kolektorze ssącym i może w programie sterownika. Czyżbym nieco ujął teraz koników temu silnikowi? Wydaje mi się, że cruze z tym silnikiem jest ciut mocniejszy :roll: jeśli można mówić tu o mocy ;-)
 
Skocz do: