Zapraszamy wszystkich nowych i obecnych użytkowników do logowania się na nowe forum
http://forum.chevroletteampoland.com/


Znalezionych wyników: 5
Forum Chevrolet Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Odpalanie innego auta z akumulatora Cruza
backlit

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 2713

PostForum: Elektronika i Elektryka   Wysłany: 2014-02-03, 14:37   Temat: Odpalanie innego auta z akumulatora Cruza
Ja odpalałem Getz-a (mały akumulator). Żadnych skutków ubocznych. W sobotę miałem pierwszy przegląd gwarancyjny i na diagnostyce czysto. Ale jakbym miał odpalać jakiegoś dużego ropniaka to bym się zastanowił (można samemu sobie rozładować bardzo szybko aku). Dla bezpieczeństwa polecam łączyć przewody bez kluczyka w stacyjce. No i oczywiście ważna sprawa minus do masy biorcy a nie do aku (ale to chyba większość wie)
  Temat: Videorejestrator w Cruze
backlit

Odpowiedzi: 66
Wyświetleń: 32308

PostForum: Elektronika i Elektryka   Wysłany: 2013-10-27, 13:12   Temat: Videorejestrator w Cruze
No i zdecydowałem się zamontować rejestrator. Ostatecznie zakupiłem urządzenie z ekranem (całość jest mała i nie rzuca się zbytnio w oczy). Kamera jest zamontowana na stałe - centralnie do uchwytu lusterka (przerobiony uchwyt z zestawu + dodana obejma). Jak będę miał chwilkę czasu wrzucę zdjęcia jak to wygląda z zewnątrz i od środka. Zasilanie poprowadzone w podsufitce potem pod uszczelką lewych drzwi, następnie pod plastikami kokpitu i tunelem do tylnego gniazda (z niego nie korzystam więc docelowo nie ingerowałem w instalację). Jedynie co musiałem zrobić to przedłużać kabel i przerobić wtyk (fajkę) aby nie wystawała z gniazda zapalniczki. Kabla nie widać w żadnym miejscu na czym mi najbardziej zależało. Oczywiście kamera włącza się po przekręceniu kluczyka (start i stop nagrywania w pełni automatyczne bez ingerencji kierowcy). Obraz można rejestrować w max rozdzielczości 1920 x 1080 (30 klatek/s, bitrate: ~ 12 Mbit/s, format *.mov). Jest też opcja rejestracji w 720 przy 60 klatek/s. Karta 32 GB starcza na ponad 5 godzin nagrań z dźwiękiem (nagrywanie w pętli). Obiektyw jasny , szerokokątny 120 stopni. Poniżej wrzucam na youtube próbkę nagrania (trzeba brać poprawkę, że yt mimowolnie konwertuje oryginalny plik). http://youtu.be/x0_iNZH1hiE

No i małe uzupełnienie fotograficzne (z komórki więc super szczegółów nie zobaczycie):
http://zapodaj.net/1dc6b4fe942f9.jpg.html
http://zapodaj.net/1c9dda17e26c5.jpg.html
http://zapodaj.net/ac372b0b8fd3f.jpg.html
http://zapodaj.net/a29ac6d0f2659.jpg.html
http://zapodaj.net/dc727c38a5805.jpg.html

Oczywiście dodaje co to za model. Jest to G1W Opis (raczej nie dostępny w Polsce) . Dałem za to 56 $ (przyszło w 11 dni Singapost-em). Trzeba patrzyć na jakim jest chipie bo są uboższe wersje nawet i za 35 $ (=gorsza jakość obrazu).

Polecam poczytać porównanie kamerek pod linkiem Dash Cam Sporo rozpiętość cenowa ale dla każdego coś miłego;). Opisy w miarę rzetelne bez większego bełkotu marketingowego.
  Temat: Videorejestrator w Cruze
backlit

Odpowiedzi: 66
Wyświetleń: 32308

PostForum: Elektronika i Elektryka   Wysłany: 2013-10-09, 13:21   Temat: Videorejestrator w Cruze
Wybór jest spory - pytanie ile chcesz wydać ? Bo za 75 PLN nie oczekuj cudów.

Ja ściągam elektronikę bezpośrednio z Chin (głównie z http://www.aliexpress.com )bo i tak w większości to co jest oferowane w Polsce pochodzi od skośnookich. Zawsze to 50 % do 70 % taniej więc można szarpnąć się na coś teoretycznie lepszego.
  Temat: CHLAPACZE w Cruze
backlit

Odpowiedzi: 86
Wyświetleń: 39463

PostForum: Nadwozie   Wysłany: 2013-06-18, 14:31   Temat: CHLAPACZE w Cruze
Nie ma co odpuszczać im tematu bo pomyślą sobie jeszcze jak to profesjonalnie działają. Zastanawia mnie tylko jak można to spartolić (są otwory montażowe).... Cóż ASO.
  Temat: Śruby zabezpieczające (antykradzieżowe)
backlit

Odpowiedzi: 48
Wyświetleń: 20758

PostForum: Koła i Felgi   Wysłany: 2013-05-24, 13:10   Temat: Śruby zabezpieczające (antykradzieżowe)
C77 poniżej kopia mojego posta z innego tematu:

Wieloklin klucza zamiast wsuwać się na pełną głębokość dna nakrętki ma wysokość zaledwie 2 mm (mniej niż połowa). Przy dokręcaniu objeżdża (materiał poza tym jest za miękki - nie ma też nabitej klasy wytrzymałości – zapewne producent robi z byle czego co nazywa się stal automatowa). Dziś czeka mnie kolejna modyfikacja i poprawka partactwa. Żałuję, ze sam nie zrobiłem tych nakrętek. Było by z lepszego materiału, lepiej i pewniej.

Opis tyczy się nakrętek GM.
 
Skocz do: