Zapraszamy wszystkich nowych i obecnych użytkowników do logowania się na nowe forum
http://forum.chevroletteampoland.com/


Znalezionych wyników: 8
Forum Chevrolet Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Usterki_problemy_chwilowe defekty
WacekPlacek

Odpowiedzi: 67
Wyświetleń: 27259

PostForum: Elektronika i Elektryka   Wysłany: 2010-03-01, 09:45   Temat: Usterki_problemy_chwilowe defekty
Rozwiązany problem z usterką P0300 :lol: .
Podaję link do strony rosyjskiej, w której autor opisuje swoje zmagania z usterką z P300, jej przyczynami, oraz metodą naprawy bez konieczności wymiany zaworów. LINK
  Temat: Zarówki
WacekPlacek

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 9736

PostForum: Elektronika i Elektryka   Wysłany: 2009-12-12, 18:02   Temat: Zarówki
Co do żarówek, tradycyjnych lub halogenowych, ich trwałość zależy od: znamionowych warunków pracy, ale również, co chcę tutaj podkreślić, od ilości cykli załącz – wyłącz. Gdy lampa nie świeci żarnik lampy jest zimny, co równocześnie oznacza że jego rezystancja jest niższa. Załączenie oświetlenia, powoduje przepływ prądu większego, niż prąd znamionowy jaki płynie w stanie ustalonym, tj. po rozgrzaniu żarówki. Uderzenia prądowe powodują oddziaływania dynamiczne, przez co żarnik ulega stopniowej degradacji, aż do jego przerwania. Istnieją układy startowe które powodują stopniowy przepływ prądu przez żarnik, przez co zwiększa się ich żywotność. Tak więc, nie zwracałbym uwagi na to, czy na jednej lampie przejechaliśmy tyle i tyle km, lecz raczej na fakt, czy często załączamy światła. Oczywiście zwiększone nap. zasilania, przepięcia powodują to samo zjawisko co opisane powyżej. Odpowiednich dobór materiałów do budowy żarnika może powodować ich długą żywotność, ale to rola producentów.
  Temat: LUZ ZAWOROWY AVEO 1.2 8v Jaki powinien by? luz zaworowy ??
WacekPlacek

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 6988

PostForum: Mechanika   Wysłany: 2009-12-07, 20:55   Temat: LUZ ZAWOROWY AVEO 1.2 8v Jaki powinien by? luz zaworowy ??
Spróbuj znaleść dane w TIS udostępnionym na stronie http://gm.ws123.net/EN/GMDE_TIS_START.html
Twój samochód to Kalos (czyli Aveo)
  Temat: Usterki_problemy_chwilowe defekty
WacekPlacek

Odpowiedzi: 67
Wyświetleń: 27259

PostForum: Elektronika i Elektryka   Wysłany: 2009-03-17, 21:02   Temat: Usterki_problemy_chwilowe defekty
Witam !
Przepraszam, że nie odpowiedziałem na pytanie TED-a ale myślałem, że pytanie skierowane jest do wszystkich użytkowników. Jeżeli usterka P0300 występuje w początkowym okresie eksploatacji samochodu, w okresie jesienno-zimowym (duża wilgotność i niskie temp.) to może to świadczyć o problemach z zaworami. Szczególnie ważna jest tu obserwacja momentu zapalenia lampki CHECK. Zapalenie lampki CHECK w przypadku problemów z zaworami następuje po przejechaniu od kilkudziesięciu do kilkuset metrów od rozruchu silnika po dłuższym postoju pow. 8-10godz. Lampka sama zgaśnie, jeżeli nie zostanie stwierdzona usterka w wykonanym cyklu pracy samochodu tj. start silnika, osiągnięcie normalnej temp. pracy silnika, zgaszenie silnika.
Jeżeli samochód jest na gwarancji, to należy bezwględnie zgłosić się do serwisu i domagać się naprawy. Każda usterka zapamiętywana jest w pamięci sterownika silnika EMC. Jeżeli nastąpiło zapalenie, po czym lamka zgasła, to i tak kod usterki zostaje zapamiętany przez najbliższech 40 cykli pracy silnika opisanych powyżej.
Jeżeli samochód jest po gwarancji, to ważne jest jego przebieg i data produkcji identyfikowana po nr VIN. Wydaje mi się, że przy większych przebiegach pow. np. 40 tyś. kod usterki spowodowany jest innymi przyczynami, niż te nieszczęsne zawory.

Pozdrawiam
  Temat: Usterki_problemy_chwilowe defekty
WacekPlacek

Odpowiedzi: 67
Wyświetleń: 27259

PostForum: Elektronika i Elektryka   Wysłany: 2009-03-17, 11:45   Temat: Usterki_problemy_chwilowe defekty
Mało danych.
Drga w czasie jazdy, postoju, przy wysokich lub niskich obrotach, przy małyj lub dużej prędkości, stale drga czy przejściowo, przy jakich temp?. Doprecyzuj objawy
  Temat: Usterki_problemy_chwilowe defekty
WacekPlacek

Odpowiedzi: 67
Wyświetleń: 27259

PostForum: Elektronika i Elektryka   Wysłany: 2009-03-14, 09:25   Temat: Usterki_problemy_chwilowe defekty
Lampka check Po prześledzeniu dostępnych informacji na temat lampki mogę wysnuć następującą hipotezę: na zapalenie lampki check ma wpływ zmniejszenie chwilowej prędkości obrotowej wału korbowego, przy zwiększającej ilości dostarczanego paliwa. Chwilowe zmniejszenie prędkości obrotowej następuje przy obciążonym silniku (może być tak, że przy toczeniu się z górki zapalenie nie nastąpi). Zmniejszenie chwilowej prędkości obrotowej wału następuje przy braku cyklu pracy w cylindrze lub w cylindrach silnika. Występowanie tego efektu głównie przy zimnym silniku wynika: zbyt zubożonej mieszanki do chwilowej temp. silnika, wilgotności powierza (cząsteczki pary wodnej tworzą mieszaninę, w której wyładowanie następuje przy dużo niższym napięciu początkowym, i więc i energia iskry jest mniejsza). Do tego może, ale nie musi dochodzić pewne nieszczelności w układzie zaworowym, objawiające spadkiem kompresji przy zimnym silniku. Wraz ze wzrostem temp. następuje doszczelnienie (po kilkunastu do kilkudziesięciu sekundach jazdy) a także lepsza lotność paliwa i wtedy wszystko wraca do normy. Zgodnie z powyższą teorią rozpoznanie powinno odbyć się przez pomiar stopnia sprężania przy całkowitym zimnym silniku (odpowiednio przygotowanym samochodzie). Spadek ciśnienia będzie potwierdzeniem złej szczelności zaworów, a co przy małym przebiegu świadczy o wadach konstrukcyjnych bądź materiałowych. Dodam tylko, iż kod P0300 generowany jest w dwóch przypadkach: przy stwierdzeniu chwilowych zmniejszeń prędkości obrotowej, które występują w cyklu testowym równym 200 cykli pracy silnika kontrolka miga, to samo tylko w cyklach 1000 cykli pracy kontrolka świeci ciągle.

Numery VIN Tutaj muszę cię zmartwić. Akcja serwisowa, o której mówiłem wcześniej obejmowała samochody wyprodukowanych do 25.01. 2005 r. (chodzi o Aveo i Lacetti z silnikami 1,4 i 1,6), u których występowały problemy z kodem P0300. Identyfikacja samochodu następuje po odczycie 8 ostatnich cyfr nr VIN. Akcja obejmowała samochody o nr VIN mniejszych niż: dla Lacetti: 1.4 DOHC : 5K167110; 1.6 DOHC : 5K166964; dla Aveo: 1.4 DOHC : 5B405979; 1.6 DOHC: 5B406012 (wersja amerykańska z silnikiem 1,6). Wiadomo, że problem występuje dla samochodów wyprodukowanych po 25.01.2005 r. Co do aktualnych akcji serwisowych, to o takiej zostałem poinformowany przez pracownika serwisu. Szczegóły: http://www.jasperengines....6MisfireTB.pdf, http://duk63.narod.ru/downloads/osb_04_1c_059b.pdf

Check i zawory Witam po dłuższej przerwie. Dla zainteresowanych podaję nowe informacje dot. problemu Checz Engine. Jak już wcześniej pisałem pierwsza wymiana zaworów dotyczyła samochodów z silnikami 1,4 i 1,6 E-TecII (Lacetti i Aveo) wyprodukowanych do końca stycznia 2005 r. Zalecano w tedy wymianę zaworów na zawory o zmienionej geometrii (wymiana zaworów zarówno ssących jak i wydechowych) o nr kat. 96440081 i 96440079. W lutym 2007 r. GM wprowadziło do stosowania nowy typ zaworu wydechowego nr. katalogowy 96830500 i zaleciło wymianę w miejsce 96440079. 2-go maja 2007 roku w produkcję wprowadzone nowe tuleje zaworowe o zmienionej konstrukcji nr kat. 96896008. Wymiana zalecana jest dla samochodów wyprodukowanych przed 2 maja 2007 r.
Check engine Identyfukacja po końcówce nr VIN. Punkty wstrzymania: silniki 1.4 DOHC 574722K, silniki 1,6 DOHC 922628K czyli problem może wystąpić o nr mniejszych lub równych od podanych (nie wiem co oznacza litera K w nr VIN). Jeżeli chodzi o rocznik modelowy 2008, który został wprowadzony w połowie roku 2007, to powinno być ok. Oczywiście, interwencja serwisowa dotyczy tylko tych samochodów, dla których zostały stwierdzone problemy z zaworami.


itd. itp.
Pozdrawiam[/i]
  Temat: Usterki_problemy_chwilowe defekty
WacekPlacek

Odpowiedzi: 67
Wyświetleń: 27259

PostForum: Elektronika i Elektryka   Wysłany: 2009-03-13, 20:51   Temat: Usterki_problemy_chwilowe defekty
Szukaj Techa link

Pozdrawiam
  Temat: Usterki_problemy_chwilowe defekty
WacekPlacek

Odpowiedzi: 67
Wyświetleń: 27259

PostForum: Elektronika i Elektryka   Wysłany: 2009-03-13, 09:49   Temat: Usterki_problemy_chwilowe defekty
Witam!
Zastanawiam się dlaczego usterka kod P300 na tym forum zbudza tyle pytań. Problem właśnie tej usterki szeroko poruszany był na innych forach. Proble jest już dość znany i opisany nawet w biuletynach GM (nawet w USA, gdzie sprzedawany był AVEO z silnikiem 1.6). Problem rzeczywiście dotyczy złego przyleganiaprzylgni zaworów zarówna ssących jak i wydechowych do gniazda zawarowego). Problem dotyczy silników GM DAT 16 zaworowych o pojemności 1.4 i 1.6. Na forum http://www.autocentrum.pl w kąciku chevroleta pod nikiem "tech" opisywałem problem związany z zaworami. punkty wstrzymania (chwila modyfikacji układu zaworowych) a także moment wprowadzenia zmodyfikowanych zaworów przez GM wraz z podaniem ich nr części oraz odnośników do biuletynów GM.

Pozdrawiam
 
Skocz do: