Zapraszamy wszystkich nowych i obecnych użytkowników do logowania się na nowe forum
http://forum.chevroletteampoland.com/


Znalezionych wyników: 215
Forum Chevrolet Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Zmiany organizacyjne
Maidenman

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 29332

PostForum: Nasze Forum   Wysłany: 2016-09-22, 18:00   Temat: Zmiany organizacyjne
huri_khan napisał/a:
Przez pewien okres czasu forum będzie jeszcze dostępne pod starym adresem. Natomiast później będzie dostępne tylko w domenie ChevroletTeamPoland.


- Jaka jutro będzie pogoda?
- Wczoraj padało...

Jak na drugim forum też tak odpowiadacie na posty to pozdrawiam ;-)
  Temat: Zmiany organizacyjne
Maidenman

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 29332

PostForum: Nasze Forum   Wysłany: 2016-09-22, 16:53   Temat: Zmiany organizacyjne
admin napisał/a:
Od dnia 1.10.2016 forum.chevrolet.org.pl przestaje funkcjonować, dostęp do jego zasobów będzie tylko poprzez rejestrację na forum.chevroletteampoland.pl

A dlaczego ukryte? Przecież lepiej żeby posty były bardziej widoczne w Google, gdy ktoś nowy szuka pomocy. Dość niecodzienna i już rzadko spotykana praktyka :roll:
  Temat: Problem z odpaleniem
Maidenman

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 17950

PostForum: Mechanika   Wysłany: 2016-09-19, 19:33   Temat: Problem z odpaleniem
Dokładnie - złe działanie gazu może wpływać na pracę silnika na benzynie. Możesz wypiąć aku, pojeździć na benzynie i szybko znajdziesz się bliżej źródła usterki.

Wesley napisał/a:
Przez ile Ci się tak zachowywał samochód?

Tak jak Tobie, krótko. Przez pierwsze 50-100m. Z każdym metrem pracował coraz lepiej.
  Temat: Problem z odpaleniem
Maidenman

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 17950

PostForum: Mechanika   Wysłany: 2016-09-12, 21:17   Temat: Problem z odpaleniem
Tylko gazownik Ci to dobrze zrobi. Poszukaj zaufanego warsztatu auto-gazu w okolicy.
  Temat: Problem z odpaleniem
Maidenman

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 17950

PostForum: Mechanika   Wysłany: 2016-09-12, 19:57   Temat: Problem z odpaleniem
Miałem podobnie 2 tygodnie temu, ale zdiagnozowałem problem zanim pojawiły się problemy z odpalaniem (brakowało mocy rano na zimnym silniku i auto turlało się pomimo gazu do dechy).

Gazownik zalecił przejechać 100km tylko na benzynie a potem następnego dnia zobaczyć jak auto odpala na zimnym. Wszystko było idealnie, więc diagnoza trafna: rozjechały się mapy paliwa. Po regulacji (60zł) do dzisiaj jest ok. Podobno była za bogata mieszanka gazu i komputer wariował.

Najtańsza opcja diagnozy: przejedź ok 100km (niekoniecznie jednego dnia jeśli tyle nie jeździsz) i zobacz potem jak odpala.
  Temat: Cruze lusterka zewnętrzne wyblakłe plastiki
Maidenman

Odpowiedzi: 55
Wyświetleń: 31324

PostForum: Nadwozie   Wysłany: 2016-09-07, 16:10   Temat: Cruze lusterka zewnętrzne wyblakłe plastiki
C77 napisał/a:
ale jednak Sonax jest w praktyce znacznie bardziej efektywny a rezultat dużo lepszy i trwalszy <ok>


Potwierdzam pół roku temu potraktowałem moje lusterka tym Sonaxem i póki co, po kilku dobrych myciach na myjni kabinowej i kilkunastu myciach bezdotykowych kolor trzyma się idealnie.

Ta mała tubka za 12zł jest baaardzo wydajna, więc chyba wystarczy już do końca użytkowania auta :D

Roboty jakieś 5 min.
  Temat: Cruze lusterka zewnętrzne wyblakłe plastiki
Maidenman

Odpowiedzi: 55
Wyświetleń: 31324

PostForum: Nadwozie   Wysłany: 2016-08-31, 16:50   Temat: Cruze lusterka zewnętrzne wyblakłe plastiki
Ja użyłem zwykłego czernidła do plastików za 10zł. Efekt jest przyzwoity i utrzymuje się już pół roku, po kilku wizytach na myjni i kilkunastu myciach bezdotykowych. Czas pracy mniejszy niż 5 min ;)
  Temat: EPICA Kolizja- Pomocy
Maidenman

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 6580

PostForum: Epica   Wysłany: 2016-08-30, 16:51   Temat: EPICA Kolizja- Pomocy
Wczoraj pojawił się ciekawy artykuł, opisujący coraz większy problem orzekania szkody całkowitej przez ubezpieczycieli: http://www.bankier.pl/wia...ia-7474387.html

Ręce opadają...
  Temat: EPICA Kolizja- Pomocy
Maidenman

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 6580

PostForum: Epica   Wysłany: 2016-08-17, 22:22   Temat: EPICA Kolizja- Pomocy
Bo rzeczoznawcy mają lewie umowy z warsztatami. Rzeczoznawca orzeka szkodę całkowitą - auto trafia na zamkniętą tylko dla warsztatów aukcję. Facet daje cynk zaprzyjaźnionemu warsztatowi na numer aukcji. Po 7 lub 14 dniach, warsztat wygrywa aukcję, ubezpieczalnia proponuje Tobie odkupienie wraku przez warsztat + wyrównanie pozostałej kwoty do wysokości odszkodowania. Część kasy wypłaca ubezpieczalnia resztą wypłaca Tobie warsztat, który wygrał wrak na aukcji. Naprawiają i sprzedają samochód, dzielą się forsą z rzeczoznawcą. Wszyscy są szczęśliwi. W tym biznesie łapówka goni łapówkę, układ za układem.

Warsztat zarobi, rzeczoznawca dorobi, ubezpieczalnia się cieszy, że problem załatwiony a do tego przy szkodzie całkowitej wygasa całe ubezpieczenie, więc klient musi kupić kolejne. Nawet, jak zdecyduje się wsiąść kasę i samemu naprawić "wrak". Tak jak piszesz, czasem wystarczy wymienić i pomalować 2-3 elementy + reflektor.

A teraz zagadka: co to za szkoda na obrazku? Odpowiedź: całkowita! "Panie, kasacja, złom, badziewie, sprzedaj/spal zapomnij". A żaden element mechaniczny nie uszkodzony... Wycena naprawy wg. kosztorysu ASO: ok 35 tyś zł. Wycena naprawy wg. PZU w autoryzowanym warsztacie naprawczym: ponad 20 tyś zł...


Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---
  Temat: EPICA Kolizja- Pomocy
Maidenman

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 6580

PostForum: Epica   Wysłany: 2016-08-14, 15:59   Temat: EPICA Kolizja- Pomocy
A to tak. Wartość ta będzie jednak mniejsza niż w polisie, bo jest ponownie obliczana na dzień z wypadku.
  Temat: EPICA Kolizja- Pomocy
Maidenman

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 6580

PostForum: Epica   Wysłany: 2016-08-14, 13:28   Temat: EPICA Kolizja- Pomocy
AC nie ma tu nic do rzeczy. Koszty pokrywa ubezpieczalnia sprawcy z jego OC. Oczywiście, że rzeczoznawca będzie wciskał szkodę całkowitą. Wyliczy astronomiczne i mocno zawyżone koszty naprawy. A potem z EUROTAXU weźmie wartość auta, odejmie od niej wartość wraku (mocno zawyżoną) i będzie chciał wypłacić różnicę (oczywiście śmiesznie małą). W przypadku OC sprawcy szkoda całkowita występuje dopiero, kiedy wartość naprawy pojazdu przekroczy 100% jego wartości. W Twoim przypadku ubezpieczalnia ma obowiązek doprowadzić auto do stanu przed kolizją lub wypłacić 100% wartości auta. Jeśli nie będziesz się zgadzał z wyceną zaproponowaną przez ubezpieczyciela, masz prawo wskazać własny warsztat, który dokona naprawy na fakturze, nawet za 99% wartości pojazdu :lol: Wtedy auto naprawiasz i sprzedajesz lub jeździsz dalej.

Alternatywą jest zgodzić się na zaproponowaną kwotę ubezpieczenia jeśli będzie przyzwoita. Ubezpieczalnie często pomagają pozbyć się wraku, wskazując warsztat który oferuje wyliczone w kosztorysie pieniądze za pojazd. Pieniądze za auto + kwota z ubezpieczenia powinny dać razem tyle co wartość pojazdu w ich katalogu. Skoro mówisz że zapłaciłeś 14tyś, to oni go pewnie wycenią koło 12tyś i tej kwoty będą się trzymać :-/
  Temat: Cruze w filmach
Maidenman

Odpowiedzi: 52
Wyświetleń: 34648

PostForum: Cruze   Wysłany: 2016-08-09, 20:17   Temat: Cruze w filmach
Szkoda że mam tak krótką pamięć do tytułów filmów (w przeciwieństwie do aktorów, reżyserów i kompozytorów) - chyba zacznę notować. Oglądam bardzo dużo filmów i średnio raz na 2 tygodnie lub częściej widzę Cruza w jakimś filmie, nie wspominając o serialach. A Chevrolety to już są w każdym filmie chyba. Postaram się czasem też coś wrzucić :D
  Temat: Czwarty przegląd Chevrolet Cruze
Maidenman

Odpowiedzi: 56
Wyświetleń: 36169

PostForum: Mechanika   Wysłany: 2016-08-03, 22:06   Temat: Czwarty przegląd Chevrolet Cruze
Boyka napisał/a:
1. Pieczątka przybita

Pieczątkę każdy warsztat przybije. A że niby ASO to lepiej? Podrobić i samemu przybić też można. Dziś nawet punkty robiące pieczątki nie pytają o papiery. Przyjmują zlecenia mailem, wysyłają pocztą... Zbieram pieczątki, ale przestałem się przejmować ewentualnym jęczeniem kolejnego nabywcy na poza-ASO-we piktogramy. Ludzie mają świadomość, że auto serwisuje się w ASO tylko tak długo, jak "zmusza" nas to tego gwarancja ;)

Boyka napisał/a:
2. Nie znam zadnego mechanika któremu moglbym zaufać

Zaufany mechanik to wiadomo - cenna sprawa. Ale przy tak prostych czynnościach nie bardzo chyba jest co zepsuć. W mniejszych, bardziej przyjaznych warsztatach, można śmiało rozmawiać z mechanikiem podczas gdy ten robi przegląd. Dobra gadka, trochę żartów o samochodach, pogodzie i przysłowiowej "dupie Maryni" i zanim się obejrzysz kilkadziesiąt minut mija w chwilę. Nikt nie broni w tym czasie rzucić okiem facetowi na ręce ;-)

Ja wieżę w psychologiczną zasadę wzajemności: jak nawiążę choć cienką więź z mechanikiem, to jest spora szansa, że mnie "polubi" i nie zechce oszukać. Z pewnością większa, niż gdybym zostawił kluczyki na stole, rzucił hasło "to wpadnę za godzinę" i zamknął za sobą drzwi wejściowe :D
  Temat: Problem z drążkiem zmiany biegów - nie wraca na środek
Maidenman

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 1960

PostForum: Mechanika   Wysłany: 2016-07-21, 22:34   Temat: Problem z drążkiem zmiany biegów - nie wraca na środek
Ja miałem podobnie po wymianie linek. Skorodowały tak mocno, że jedna z nich prawie się nie przesuwała w swojej osłonce co doprowadziło do złamania wybieraka (na szczęście skrzynia się zablokowała na pierwszym biegu i jakoś dojechałem do serwisu przez całe miasto). Po naprawie, też drążek nie wracał na środek (u mnie akurat z 5 biegu). Auto wróciło na serwis, wyregulowali naciąg linek i problem się rozwiązał. Więc może linki wyregulować? Ślepy strzał, mechanikiem nie jestem :-/

Chociaż te dźwięki mogą sugerować coś innego.
  Temat: serwis - jak często ?
Maidenman

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 1870

PostForum: Mechanika   Wysłany: 2016-07-18, 21:32   Temat: serwis - jak często ?
Ja w swoim Cruze jak i w poprzednim Lacetti, wymieniam wszystkie filtry razem z olejem. Regularnie co 12 miesięcy, niezależnie od przebiegu, choć raczej mieszczę się między 12-15 tyś. i łatwiej mi zapamiętać termin kolejnej wymiany. Filtry są tanie i można je łatwo wymienić - poza paliwowym, którego w Cruze nie ma, przynajmniej w klasycznym ujęciu ;)

Pozostałe płyny wg. instrukcji. Resztę rzeczy kontroluję i wymieniam gdy trzeba. Mam tylko zagwozdkę z rozrządem - auto ma 105 tyś. a kupowałem jak miało 95 tyś i nie wiem czy był wymieniany :-?
 
Strona 1 z 15
Skocz do: