Zapraszamy wszystkich nowych i obecnych użytkowników do logowania się na nowe forum
http://forum.chevroletteampoland.com/


Znalezionych wyników: 419
Forum Chevrolet Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Zmiany organizacyjne
Krzysiek_81

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 24682

PostForum: Nasze Forum   Wysłany: 2016-09-28, 21:23   Temat: Zmiany organizacyjne
Trochę się napisałem, a później mi sesja wygasła, wszystko poszło w pidu, a nie chce mi się pisać jeszcze raz... Nieważne. Bawcie się dobrze.

EDYTA: Do tego co napisane poniżej - szkoda e-papieru na licytowanie się po jednym zdaniu. Swoje powiedziałem, każdy będzie wierzył w to co chce, a nikomu Chevrolet od tego i tak mniej nie będzie palił. Ty jesteś pewny na 100%, że nie zmanipulował Cię smutny pan, z którym nikt nie chciał się bawić w forum. C77 ukradł Ci zdjęcia na których zarobił milion trylionów i 5 minut wdzięczności w bezkresnym Internecie, a za to Ty na kompie nie masz ani jednej ściągniętej mp3-ki ani filmu z divx. Cieszmy się, że doszliśmy do prawdy,
  Temat: Zmiany organizacyjne
Krzysiek_81

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 24682

PostForum: Nasze Forum   Wysłany: 2016-09-28, 19:05   Temat: Zmiany organizacyjne
endriu333, istota działania głównego gracza CTP - nie jesteś z nami, to jesteś przeciwko nam, czarno na białym, jego własne słowa. To nic, że Ty nie. Ty też...
  Temat: Zmiany organizacyjne
Krzysiek_81

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 24682

PostForum: Nasze Forum   Wysłany: 2016-09-28, 16:57   Temat: Zmiany organizacyjne
huri_khan,

Cała teoria konspiracyjna strasząca użytkowników tym, że na ORG moderatorzy czytają PW (nonsens - macie teraz kontrol nad forum, widzicie gdzies możliwość czytania PW???) wyszła od tego, że po rozpadzie na dwa obozy pewne osoby zakładały lipne konta na ORGu tylko po to, żeby na PW spamować nowozarejestrowanych użytkowników informacjami o tym, że "ORG jest bee, a CTP cacy, więc zapraszamy pod adres naszego forum". Informacja o takiej praktyce trafiła do moderatorów od jednego z użytkowników, który zdziwił sie spamem i o tym moderację poinformował. Wam wyszło z tego, że na ORG modzi podglądają wiadomości*. Stąd okres karencji i wymagane 10 postów by odblokować PW - czy możesz choć przyznać, że ładowanie się komuś do piaskownicy pod lipnym kontem tylko po to, żeby przerzucać użytkowników do swojej piaskownicy, opowiadając do tego niestworzone historie za plecami ORGa jest mało eleganckie? I to w jakim celu? Żeby zorganizować zlot?

Bany i blokada kont to efekt zabawy CTP z lipnymi kontami, którą podjął ORG. Może to zabrzmieć jako tłumaczenie siebie, ale sam nie miałem wystarczającej ilości czasu na gierki w podchody, analizowanie adresów IP, wpisów, etc. by wyłapać konta, na których ktoś w CTP chciałby się tu podszywać i robic ferment. Owszem, zablokowałem niejedno konto niezgodne z regulaminem, ale tylko takie, które ktoś tworzył dla reklamy w podpisie (części taniooo, horoskopy, posadzki miksokretem) albo rejestrował się tylko po to, żeby ubliżać moderatorom ORGa na shoutboksie (i to nie były juz przypadkowe osoby z Internetu).

Natomiast co do spraw technicznych, to chyba pamiętasz, że sam zacząłeś modyfikować swoje posty usuwając z nich informacje, zdjęcia, itp. Z resztą niezgodnie z regulaminem, bo skoro jakaś wiedza została na forum przekazana, to była ona już własnością forum i wszystkich użytkowników, którzy chcieliby z niej skorzystać. Nie wiem czy robiłeś ze zwykłej złośliwości czy innych powodów to, że swoją wiedzą chciałeś raczyć tylko na CTP zabierając wszystko z ORGa, to jest wersja zdarzeń jakiej sam byłem świadkiem i jakiej doświadczyli inni użytkownicy. Przykre. Również z mojej perspektywy: skoro nastąpił rozłam grupy - rozumiem różnicę zdań nt. spotów, promocji forum, ewolucji forum na Tapatalk - i zapragnęliście stworzyć własny klub, to jaki był sens palenia za sobą wszystkiego na ORGu?

* Taki cytat z filmu mi się przypomniał, jako żywo pasujący do tej sytuacji. Zamieszczam dla zluzowania, nie pamiętam go dokładnie ale sens jest w 100% taki: "W starożytności słowo 'kobieta' i słowo 'dziewica' brzmiały identycznie, kkomuś wyszło, że 'dziewica urodziła syna' i na tym Chrześcijanie oparli swoją religię".
  Temat: Zmiany organizacyjne
Krzysiek_81

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 24682

PostForum: Nasze Forum   Wysłany: 2016-09-28, 13:48   Temat: Zmiany organizacyjne
Witam,

Obecna sytuacja chevroletowego światka, mając na uwadze istnienie obu for dyskusyjnych (świadomie pomijam autokącik jako forum niededykowane Chevroletowi, choć i tam wiele znajomych osób pisywało bądź pisuje) przypomina stanie w rozkroku między pomostem a łódką - podnosząc jedną nogę, spieprzysz się do wody, i mimo, że istnienie zdublowanych forów pod jednym kierownictwem jest pozbawione sensu począwszy od kwestii finansowych po powielanie tematów, to jednak z punktu widzenia użytkowników ten rozkrok jest chyba póki co optymalną sytuacją, dzięki której każdy znajdzie coś dla siebie; stare treści z samego początku istnienia ORGa, fajniejsze (we własnym odczuciu) kolory, interfejs do którego przywykł, rozmowy w których brał udział. Jeśli ORG zostanie skasowany, to zakładam, że część ludzi, informacji, potencjału zostanie bezpowrotnie zmarnowana, stracona. Zarówno obecna jak i przyszła część.

Jeśli nowy zarząd jest w stanie to udźwignąć, to ORGa zostawiłbym bardziej jako forum techniczne, CTP jako fanowskie - taki podział chyba sam sie wyklarował, bo z googla na ORG wchodzili ludzie ze swoimi problemami, podczas gdy CTP zachęcał zlotami.

Choć może nie mam racji...*

Dla mnie świat chevroleta po części umarł po tym, jak sam Chevrolet wycofał się z Europy. Zamiast (uwaga, będzie przesadzony patos) stylu życia pozostało auto, które trzeba konserwować, naprawiać, szukać o nim informacji, choc patrząc na ORGa pozostaje w pamięci ten czas, gdy samemu szukało się auta w salonie, czekało z niecierpliwością na jego zakup i poznawało wraz z innymi forumowiczami jego sekrety. Może tak maja i inni właściciele Chevroletów w Polsce, może dla nich też należałoby ORGa zatrzymać.

* Moge nie mieć racji, bo na CTP zarejestrowany byłem tylko przez kilka tygodni - dokładnie nie powiem ile, bo nie pamietam. Nie miałem okazji wrosnąć i w to forum, bo od czasu, kiedy zaakceptowałem ofertę C77 i esjota pozycji moderatora działu Orlando, na CTP zaczęto traktowac mnie jak szpiega, pojeżdżając mnie na PW i prywatnym mailu i sugerować, że jestem złodziejem odpowiedzialnym za kradzież informacji pozostawionych dobrowolnie przez innych użytkowników. Prawdopodobnie byłem tez podejrzany o słynne czytanie PW, choć nowa władza nie potwierdziła istnienia takiej możliwości po objęciu kontroli nad forum. Tyle z mojej strony.
  Temat: Zmienne fazy rozrzadu Z16XER Z18XER - Jak nie miec problemow
Krzysiek_81

Odpowiedzi: 291
Wyświetleń: 108643

PostForum: Mechanika   Wysłany: 2016-09-23, 15:53   Temat: Zmienne fazy rozrzadu Z16XER Z18XER - Jak nie miec problemow
Komplet porządnych narzędzi to podstawa - sama procedura prosta jak budowa cepa, choć na wstępie namęczyłem się żeby ogarnąć rozpinanie spinki zabezpieczającej wtyczkę podpiętą do elektrozaworów. Od strony podszybia miałem dodatkowy problem, bo tamtędy leci instalacja LPG, więc znowu spędziłem dłuższą chwilę, żeby dobrać odpowiednie przejściówki do klucza. Potem już z górki, zabezpieczyłem śrubki drutem jak wspominał kolega wyżej. Posprawdzane, powycierane, za kilka dni trasa 500km nad morze - zero problemów po operacji.
  Temat: Orlando z LPG
Krzysiek_81

Odpowiedzi: 62
Wyświetleń: 32875

PostForum: LPG   Wysłany: 2016-09-01, 13:08   Temat: Orlando z LPG
Pewnie wielozawór przy parowniku (?) rozgrzewa się po czasie pod maską silnika, i całe badziewie które na zimno trzyma zawór i nie przepuszcza gazu dalej do wtrysków w końcu się roztapia. Miałem tak samo jak tankowałem po drodze w Auto-gazie Mietka albo innego Mirka. Na Shellu zero problemów. Jedź do gazownika, oczyści wielozawór i będzie po problemie.
  Temat: Wybiegła sarenka i małe buuuuuuum
Krzysiek_81

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 6823

PostForum: Cruze   Wysłany: 2016-09-01, 13:01   Temat: Wybiegła sarenka i małe buuuuuuum
Podpisuję się wszystkimi kończynami pod naprawą bezgotówkową. Na początku rzeczoznawca wycenił szkody na 1600pln - nowy surowy zderzak policzyli jako ~300 pln, gdzie używki na allegro były droższe. Poza tym był bucem, któremu chyba kot nasrał rano do buta, zanim przyjechał do mnie na oglądanie auta - stąd jego podły nastrój. ASO wyceniło naprawę na ponad 6 tysięcy, to oni wzięli na siebie drugą wizytę tego "żeczoznafcy" (bo musiał oglądać auto drugi raz) i do tego dostałem zastępszą Insignię 1.6 turbo automat :)
  Temat: Przyciemnianie szyb
Krzysiek_81

Odpowiedzi: 83
Wyświetleń: 35440

PostForum: Tuning   Wysłany: 2016-04-23, 03:07   Temat: Przyciemnianie szyb
W Orlando dylematu nie miałem, trafił sie egzemplarz z szybami fabrycznie przyciemnionymi i bardzo sie ciesze, że nie musiałem tego robić dodatkowo. Co do osłonek, to przerabiałem temat w drugim samochodzie. Jak sie ma dzieci, to niestety czasami osłonki moga nie przetrwać zbyt długo - stad też przyciemniałem ale we własnym zakresie.

Przyciemnianie szyb jest lepsze. Dla mnie.

(Sorki za brak niektórych polskich ogonków, ale klawiatura systemowa coś nie działa na virtualnym desktopie)
  Temat: Modyfikacja nagłośnienia - budżet 3500 zł.
Krzysiek_81

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 8026

PostForum: CarAudio   Wysłany: 2016-03-17, 18:21   Temat: Modyfikacja nagłośnienia - budżet 3500 zł.
Również trzymam kciuki!

W zeszłym roku na jesieni zacząłem dłubać car-audio w drugim samochodzie, bo na eksperymenty na Orlando nie mam na razie chęci ani potrzeby, przy czym wróciłem do tematu po jakiś 8 latach. Głośnik basowy, wzmacniacz 2-kanałowy czekały na mnie przez ten czas na strychu, bo to miał być projekt do jeszcze poprzedniej fury, ale nigdy nie doczekały się finalizacji. W końcu powiedziałem sobie, że trzeba spróbować. Małolaty w swoich golfach II robią swoje bass-instalacje na kablach antenowych i drutach od piorunochronu, to czemu mi miałoby się nie udać? Składałem się z tematem jeszcze jakiś czas, bo firmowe radio Citroena wymagało jeszcze wyprowadzenia line-out na chinche ze ścieżek przez wzmacniaczem, ale udało się nie spier... Do tego eleganckie poprowadzenie prądu z aku przez bezpiecznik, pochowanie wszystkiego pod wykładzinami, skrzynia basowa +/- litrażowo jak w instrukcji od głośnika i działa, łupie, samochód jeszcze się nie zapalił. Jak nadejdzie wiosna dalej pojadę z dekarą na drzwiach, porobię dystanse z MDFu, itd. zgodnie z zaleceniami instalacji budżetowych. Auto ma u mnie dożywocie, eksperymentować można, i jest pole do popisu i czerpania satysfakcji.
  Temat: Co będzie po Cruzie?
Krzysiek_81

Odpowiedzi: 98
Wyświetleń: 34840

PostForum: Cruze   Wysłany: 2016-03-14, 19:40   Temat: Co będzie po Cruzie?
red_p napisał/a:
Cóż, podtrzymuję moją opinię. Oglądałeś podstawową wersję a oczekujesz nie wiadomo czego. Chcesz wypasu to zapłać a nie marudzisz


No ale kolega JohnnyBeGood pisał o jakości pasowania, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz, to NIE ZALEŻY od wersji, no chyba, że rzeczywiście oglądał egzemplarz "spadnięty" z lawety.

Cruze w czasach świetności kosztował 40k pln ale jakość wykonania nie pozostawała w tyle. 301 czy C-Elysee też kosztowało ok. 40k pln. w 301 nie było się do czego przyczepić, a że np. klapa bagażnika nie miała materiału wygłuszającego - ok. to nie jest kwestia słabego montażu (bo w fabryce zapomnieli założyć), tylko kalkulacji kosztów, żeby było tanio.

Jeśli montaż Tipo to takie druciarstwo jak pisze JohnnyBeGood, to rzeczywiście lepiej rozejrzeć się za czymś innym. Dustery eksponowane w salonie też podobno każda miała inne szczeliny przy drzwiach i masce.
  Temat: Oświetlenie wewnętrzne w Cruze
Krzysiek_81

Odpowiedzi: 190
Wyświetleń: 77500

PostForum: Elektronika i Elektryka   Wysłany: 2016-01-28, 20:16   Temat: Oświetlenie wewnętrzne w Cruze
Tak patrzę na allegro, to teraz lampki podsufitki przód od Insigni są już za 40pln + wysyłka. Aż mnie łapy świerzbią, żeby coś podłubać, choć może najpierw zmienię kolor diody od podświetlenia przeciwmgłowego tylnego. Dawno się nie lutowało takiego drobiazgu.
  Temat: Kot pod maską
Krzysiek_81

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 8635

PostForum: Wszelkie tematy...   Wysłany: 2016-01-28, 19:01   Temat: Kot pod maską
Cytat:
Jest to kwestia kilku sekund.


...kilku sekund trzymania ręki na klaksonie. :mrgreen:
  Temat: Co dzis zrobiłeś w swoim chevrolecie?
Krzysiek_81

Odpowiedzi: 658
Wyświetleń: 208135

PostForum: Wszelkie tematy...   Wysłany: 2016-01-28, 17:16   Temat: Co dzis zrobiłeś w swoim chevrolecie?
A ja dzisiaj umyłem brudasa na myjni bezdotykowej, na szybko, mikroproszkiem (nie wiem co lakier na to) ale już nie miałem siły patrzeć na to, że Orlandos zamiast brązowego jest do połowy matowo beżowy. Korzystając z ocieplenia, przykleiłem też nakładki na klamki od Piotra Icemana, ale jeden element spieprzyłem, bo chciałem na siłę poprawiać. :evil: :evil: :evil:
W takich sytuacjach nie mogę ze sobą sam wytrzymać, bo chcę zrobić lepiej, a wychodzi gorzej, noż kurcze pióro, w mordę misia jechane...

chevy_power napisał/a:
W środę nabyłem drogą legalnego kupna nową trumnę narciarską do mojego Chevy :-D


Chevy, mam identyczny bagażnik i już też kilka razy się spisał wyśmienicie. 300 litrów a dodatkowo na belki można wcisnąć 2 rowery.
  Temat: Co będzie po Cruzie?
Krzysiek_81

Odpowiedzi: 98
Wyświetleń: 34840

PostForum: Cruze   Wysłany: 2016-01-27, 19:20   Temat: Co będzie po Cruzie?
Czyli wracając do tematu: ciekawostką Cruzaka jest to, że tak naprawdę to niezłe auto, które jeśli już się wyjątkowo zepsuje (ale nie rozkraczy), to i tak bez zgrzytania zębów można je naprawić, choćby podmieniając elementy albo drutując, a ono pojedzie dalej, i powinno jeździć dalej póki koła nie odpadną.

Może Chevy i jest tanim śmietnikiem, no i niektóre elementy rzeczywiście mogą być zrobione z plastikowych klap od śmietników, ale już wolę, żeby (tfu, tfu, odpukać) coś się wolno degradowało, ale żebym mógł temu zaradzić wcześniej - np. niesławne KZFR niż gdybym miał jechać sobie cały w prestiżu i znaleźć się w czarnej d... bo nagle mój prestiżowy samochód postanowił się zepsuć bez uprzedzenia na środku autostrady, a naprawa będzie trwała pół roku i kosztowała ćwierć nowego auta.
  Temat: Opinie o Cruze
Krzysiek_81

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 12031

PostForum: Cruze   Wysłany: 2016-01-24, 10:47   Temat: Opinie o Cruze
Myślę, że odpowiedzi na te pytania znajdziesz w innych w wątkach.
 
Strona 1 z 28
Skocz do: