Zapraszamy wszystkich nowych i obecnych użytkowników do logowania się na nowe forum
http://forum.chevroletteampoland.com/


Znalezionych wyników: 7
Forum Chevrolet Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Chip Cruze 2.0VCDI (163KM)
Kaczy.mk

Odpowiedzi: 45
Wyświetleń: 26848

PostForum: Tuning   Wysłany: 2015-03-06, 01:21   Temat: Chip Cruze 2.0VCDI (163KM)
kemoiz napisał/a:
Łatwiej spalić sprzęgło i dwumasa oraz turbina mogą się szybciej zużywać.


To raczej konsekwencja stylu jazdy a nie nieumiejętnie przeprowadzonej operacji zmiany softu i usunięcia DPF'a. Jak ktoś nie potrafi jeździć dieslem to i bez chipa zarżnie elementy 2x szybciej niż ktoś to ma auto 'dłubnięte' i potrafi się z nim obchodzić.

Chcesz by te elementy żyły dłużej? Proste zasady:

1. Pałujesz auto jak się dobrze rozgrzeje - czyli od pełnego nagrzania płynu chłodzącego możesz już cisnąć ale lepiej poczekać jeszcze kilka minut, bo olej nagrzewa się wolniej niż płyn chłodzący silnik.
2. Chłodzisz turbinę po pałowaniu.
3. Nie jeździsz z max prędkością auta dłużej niż kilka minut (wtedy trubina chodzi na maksymalnych obrotach). Najlepiej tak -10% od max prędkości.
4. Nie ciśniesz do dechy od niskich obrotów silnika - minimum od 2000. Auto co prawda będzie Ci przyspieszać od niższych ale idą duże przeciążenia na panewki, korbowody i oczywiście dwumas.

DisBart napisał/a:
Jestem wstępnie dogadany na chiptuning i usunięcie dpf-a i znam korzyści płynące z tej operacji - ALE - co może pójść nie tak , jakie są minusy ? Co mogą mi ewentualnie schrzanić w samochodzie lub do jakich negatywnych dla wozu spraw może dojść w przyszłości?


Wszystko i nic :) Jak ktoś totalnie Ci schrzani soft od auta to nawet go nie odpalisz a wręcz może Ci uwalić sterownik. Może też wywalać błędami, mulić się, gasnąć, przechodzić w tryb awaryjny - wszystko co tylko przyjdzie Ci do głowy. W końcu to program sterujący silnikiem Twojego auta. Tyle, że prawdopodobieństwo takich zdarzeń jest naprawdę niewielkie. Większość szanujących się tunerów robi to na sprawdzonych program i wie 'z czym to się je'. Zmiany samego softu to raczej nie masz się co obawiać.

Sam mechaniczny demontaż DPF'a to w sumie żadna sztuka - najwyżej będzie jakaś nieszczelność. Gorzej, jeśli źle zrobią program. Wtedy podobnie jak z chipem - może walić błędami, próbować się dopalać do kilkadziesiąt kilometrów, itp. Ale to spotyka głównie 'króliczki doświadczalne'. Jak już chłopaki zrobią i dopracują program to potem sami wśród siebie (tunerów) go rozprowadzają i jest on raczej wolny od wad.
  Temat: Co ile kilometrów ?rednio Wam wypala DPF???
Kaczy.mk

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 15319

PostForum: Mechanika   Wysłany: 2014-02-20, 22:49   Temat: Co ile kilometrów ?rednio Wam wypala DPF???
Wierz mi - wypalał niejednokrotnie, choć niejawnie. W dużym skrócie, wypalanie filtra jest wykonywanie jawnie, niejawnie i samoistnie (długo utrzymywana wysoka prędkość np. na autostradzie która powoduje dużą temperaturę wydechu i samoczynne wypalanie sadzy). Kiedy sterownik silnika np. na podstawie np. czujników ciśnień na wejściu i wyjściu DPF'a, uzna że filtr jest zapchany, zaczyna procedurę wypalania, czyli robi sobie bogatą mieszankę paliwową po to by wzrosła temp. w wydechu.

Niejawne możesz zaobserwować po lekko podwyższonych wolnych obrotach (zamiast 850 jest 900), po podwyższonych spalaniu chwilowym (2-3x więcej), po tym że wentylator pracuje na maksymalnym obrotach, po innym dźwięku silnika/wydechu powyżej 2000obr (niższy, bardziej basowy) i po bardziej nerwowej reakcji na gaz (bardziej szarpie przy naciskaniu i puszczaniu). Dodatkowo z rury wydechowej idzie biały dymek i śmierdzi palonym plastikiem. NIE MA żadnej kontrolki która by informowała o tym że ten proces trwa (choć powinna być). Ja w trakcie jazdy patrzę na chwilowe spalanie - jak jest wyższe niż normalnie to wiem że wypala. Jak zatrzymuje auto o słucham czy nie chodzi wentylator. Jak zgasisz silnik w trakcie wypalania to niespalone paliwa przedostaje się do oleju i rośnie jego stan (choć olejem bym już tego nie nazwał). Kontroluj ten olej - bo za wysoki stan to potencjalnie spore problemy. Wypalanie trwa od 15 do 25 minut. Najszybciej wypala gdy utrzymujesz obroty pomiędzy 2500-3000 obrotów. Liczy się obciążenie silnika a nie prędkość! Po prostu musi się zrobić cholernie gorąco w wydechu (gdzie jest DPF) by sadza zaczęła się sama wypalać (500-600'C).

Jest jeszcze wypalanie jawne - o tym informuje kontrolka na desce (jest o tym w instrukcji). Tyle że, jak już zapali się kontrolka, to oznacza że silnik nie dokończył kilku wypalań niejawnych, lub nawet nie miał szans ich zacząć (np. za zimny silnik bo robisz krótkie odcinki albo za mało paliwa, itd). Wtedy to już ostatni dzwonek na pozwolenie mu aby się wypalił bo inaczej jest spora szansa na to że się zapcha ( a wtedy wypalanie w serwisie + wymiana oleju i spore męczenie silnika lub wymiana DPF'a ewentualnie wycinka)
  Temat: MyLink
Kaczy.mk

Odpowiedzi: 303
Wyświetleń: 121498

PostForum: CarAudio   Wysłany: 2013-12-13, 22:56   Temat: MyLink
pchorseba napisał/a:
Witam.
Podbiję temat :)
Jestem w przededniu odebrania samochodu.
Jaki jest ostatni nr aktualizacji ?

Mój sprzedawca podkreśla że BringGo działa tylko i wyłącznie z iphonem na Mylink. Z tego co tu czytam działa też z smartphonami na systemie android ... To jaka jest ostateczna wersja ? Myli się czy nie ?

Z góry dziękuję !


Myli się. Mam Samsunga Galaxy SII i SIII. BringGo pobrane ze sklepu Google Play - działa bez najmniejszych problemów.
  Temat: Klimatyzacja, obroty, akumulator 1,6
Kaczy.mk

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 10345

PostForum: Mechanika   Wysłany: 2013-08-10, 21:43   Temat: Klimatyzacja, obroty, akumulator 1,6
Ale sprężarka nie chodzi cały czas. Jak spada ciśnienie to dopiero wtedy się uruchamia. Nie ma znaczenia czy to klimatyzacja automatyczna czy manualną - zasada jest ta sama. Tak samo jak lodówka - uruchamia się tylko co jakiś czas.
  Temat: Reklamacje uznane lub nieuznane przez ASO
Kaczy.mk

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 46672

PostForum: Cruze   Wysłany: 2013-08-02, 21:19   Temat: Reklamacje uznane lub nieuznane przez ASO
CO: źle zszyta tylna kanapa (pofałdowanie ekoskóry)
GDZIE: Auto-Wola, Warszawa, Połczyńska 10
KIEDY: 07.2013r
DECYZJA: UZNANO
SPOSÓB: Nowe obszycie
  Temat: Oświetlenie wewnętrzne w Cruze
Kaczy.mk

Odpowiedzi: 190
Wyświetleń: 87499

PostForum: Elektronika i Elektryka   Wysłany: 2013-03-07, 20:26   Temat: Oświetlenie wewnętrzne w Cruze
LTZ hatchback którego testowałem miał po obydwu stronach. Produkcja 2012, modelowo 2013.
  Temat: Tempomat w Cruze i Orlando - jak działa?
Kaczy.mk

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 19642

PostForum: Elektronika i Elektryka   Wysłany: 2013-02-17, 19:05   Temat: Tempomat w Cruze i Orlando - jak działa?
A czy przypadkiem nie podchodzi to pod opis z instrukcji?:

Automatyczna kontrola prędkości
Układ automatycznej kontroli prędkości może zapamiętywać i utrzymywać prędkość od ok. 40 do 200 km/h. W przypadku wjeżdżania na wzniesienie lub zjeżdżania z niego prędkość ta może się zmienić. Ze względów bezpieczeństwa funkcja automatycznej kontroli prędkości może zostać włączona dopiero po jednokrotnym wciśnięciu pedału hamulca.


Może jak wyjeżdżasz ze stacji (np. na autostradzie albo ekspresówce) to faktycznie nie używasz ani razu hamulca od momentu uruchomienia silnika?
 
Skocz do: