Zapraszamy wszystkich nowych i obecnych użytkowników do logowania się na nowe forum
http://forum.chevroletteampoland.com/


Znalezionych wyników: 6
Forum Chevrolet Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czujniki parkowania w ramce rejestracji
Jonathan13

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 12349

PostForum: Elektronika i Elektryka   Wysłany: 2014-06-05, 23:49   Temat: Czujniki parkowania w ramce rejestracji
Kupiłem podobne czujniki cofania ale nie potrafie ich zamontować ( chevrolet aveo T200). Próbowałem w kilku zakładach które montują radia/ alarmy/ czujniki i powiedzieli że nie podejmą się podłaczenia czegoś takiego i żeby kupić sobie zwykłe czujniki do zderzaka.

Problem polega na ty, że jeżeli się ma tablice rejestracyjną w zderzaku to jest wszysko OK ale gdy rejestracja jest na otwieranej klapie bagażnika to przewody trzeba ciągnąć przez klapę ( w moim przypadku jedno wiercenie od rejestracji do środka i drugie żeby wyjść z klapy) wyjsc przewodami nad trzecim światłem stopu czyli przy podsufitce i ponowie pod tapicerką wracać do tylnej lampy żeby później pociągnąć tego "pikacza " gdzieś bliżej kierownicy.

Pomocy jak to inaczej zrobić?
  Temat: Po wy??czeniu silnika nie gasna swiat?a
Jonathan13

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 1441

PostForum: Elektronika i Elektryka   Wysłany: 2014-04-11, 12:20   Temat: Po wyłączeniu silnika nie gasna swiatła
Przepraszam, zdaje się że chcąc usunąć swój post usunąłem cały temat.
W samochodzie w momencie wyłączenia zapłonu nie gasną światła. Jak wyciągne kluczyk ze stacyjni i otworze drzwi to świecą mi się światła w samochodzie, oświetlenie licznika przebiegu i kontrolka otwartych drzwi. Gaśnie mi jedynie radio. Nie mam też żadnej sygnalizacji dzwiękowej włączonych świateł, nie zapiętych pasów itp. Po zdemontowaniu plastikowej osłony pod kierownicą ( po prawej stronie) mam wszystko podłączone do tego buczka ( w brązowej obudowie). Pod cięgnem do otwierania maski znalazłem taki brzęczek jaki sie stosuje w komputerach ale wszystkie druty ma powyrywane.
  Temat: [T250] Buczek otwartych drzwi
Jonathan13

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 9871

PostForum: Elektronika i Elektryka   Wysłany: 2014-04-10, 20:53   Temat: [T250] Buczek otwartych drzwi
Ad.1.

W samochodzie w momencie wyłączenia zapłonu nie gasną światła. Jak wyciągne kluczyk ze stacyjni i otworze drzwi to świecą mi się światła zewnętrzne, oświetlenie licznika przebiegu i kontrolka otwartych drzwi. Gaśnie mi jedynie radio.

Ad.2.
Tak jak zrobił to AveoSatelite dostałem się do buczka. Wszystko jest podłączony zarówno wtyczka na zewnątrz jak i wewnątrz. Pod cięgnem do otwierania maski znalazłem taki brzęczek jaki sie stosuje w komputerach ale wszystkie druty ma powyrywane. W wolnym czasie postaram się kupić identyczny i zobacze czy będzie "piskał"
  Temat: [T250] Buczek otwartych drzwi
Jonathan13

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 9871

PostForum: Elektronika i Elektryka   Wysłany: 2014-04-06, 21:17   Temat: [T250] Buczek otwartych drzwi
Samochód kupiłem w listopadzie 2013 roku jako używany. Poprzednio był używany przez przedstawiciela handlowego jako samochód służbowy. I tak sobie myślę, że mogło PH przeszkadzać to pikania i kazał w serwisie to rozłączyć. Mam faktury za wszystkie naprawy z 2013 roku ( chyba jakieś lewe bo na fakturze jest podany numer rejestracyjny i wpisana wymiana 6 opon wiec chyba mam jakiegoś "trzyosiowca") i jest m.in wpisana wymiana instalacji elektrycznej. Może elektryk czegoś nie podłączył ale gdzie teraz tego szukać.
  Temat: [T250] Buczek otwartych drzwi
Jonathan13

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 9871

PostForum: Elektronika i Elektryka   Wysłany: 2014-04-05, 00:25   Temat: [T250] Buczek otwartych drzwi
Ja nie mam w samochodzie żadnego "buczka". Nie sygnalizuje mi niezapietych pasów ( świeci się tylko dioda na środkowym panelu), zostawionych kluczyków w stacyjce i co najgorsze zostawionych świateł. Kilka razy musiałem się wracać do samochodu żeby wyłączyć światła a ostatnio rozładowałem akumulator bo samochód stał 5 godzin na światłąch pozycyjnych.
U mnie wygląda to tak że po wyłączeniu zapłonu i wyjęciu kluczyków światłą przełączają się z mijania na pozycyjne. I muszę coś z tym zrobić ale zamontować jakąś nową sygnalizację pozostawionych świateł/ znaleźć i naprawić buczek fabryczny lub zamontować jakiś system automatycznie wyłączający światłą.
Zauważyłem już że mam jakąś wtyczke pod fotelem kierowcy ale nie mogę migdzie znaleźć gdzie jest zamontowany ten buczek od świateł
  Temat: [T250] Buczek otwartych drzwi
Jonathan13

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 9871

PostForum: Elektronika i Elektryka   Wysłany: 2013-12-13, 19:59   Temat: [T250] Buczek otwartych drzwi
Czy to jest ten buczek jak wyjde z samochodu i zostawie włączone światła? W moim "nie ma buczka" i chce go właśnie uruchomić.
 
Skocz do: